Автор Тема: Къде отглеждаме нашите кактуси и сукуленти:На открито,оранжерия,балкон и др.  (Прочетена 64137 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Това с парчетата перде го видях при колега. Върши супер работа рано пролет при изкарване, както и септември, когато слънцето пада ниско и кактусите горят. След известно време някои от парцалчетата ще ги махна, други ще останат. Грузонито в момента е с два парцала. Тази гад колкото иска слънце за да расте добре, толкова трябва и да се внимава, защото прегаря непоправимо. Орнатума не ми създава проблеми, но с феротата доста внимавам.

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Da ne ubiesh nqkoi dolo :D

Надявам се да нямам проблеми. Саксиите си имат пресметнат на око перваз. Тези на стелажа изглеждат опасни, но пет години не мръднаха, а сега ако ги духне вятъра ще паднат върху новата лавица и ще ми смачкат някой друг дребосък. Но да не дърпам дявола за опашката, че си няма работа.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
 (y) Вдясно на новата полица има място за още 2 саксии!  :)

Трябва си и малък въртолет за поливане и рутинен оглед..  :D
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Това е буферна зона, защото челно на полицата не сложих первазче и за да няма опити за убийство на невинни минаващи отдолу люде жертвам една педя място. Иначе до там имам достъп, прозорците са плъзгащи.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Плъзгащите алуминиеви крила изглежда са на почит сред кактусарските среди- и моите терасно мъчени кактуси са зад подобна дограма, че даже същите подпрозоречни дъски има, но от вътрешна страна и обърнати с ръбчето надолу. Аз на 1,5 дъска по три рафтоносача им сложих, че саксиите с камъни понатежават понякога.

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Плъзгащите алуминиеви крила са удобни, защото като се отварят не се губи място. Обаче при отворено крило се получават два стъклопакета - общо четири стъкла. А зад такова нещо малко неща растат както трябва. Поради това се принудих да използвам максимално външна площ, където кактусите да бъдат огрявани. Ръбчето го обърнах нагоре, за да може челното первазче да стане по-високо и по-сигурно. Конзолите са захванати с максимално дълбоките дюбели, които можах да намеря. Первазът, който държат носи един ред саксийки 6/6 или 7/7, докато по-големите 10/10 са върху полирания гранит.

Ако се върна няколко години назад не бих остъклил с алуминиева дограма. За зимата е добре, държи топло, но за лятото - написах по-горе. Може би ако имаше някакъв вариант поне две крила да се свалят напролет щеше да е добре, но сега е невъзможно. Трябва да избия едната колона и оттам да издърпам крилата. С повдигане нагоре и изваждане както се вадят стъкла от витрина също не става, защото двата реда крила са върху обърнат нагоре П-профил и почти нямат луфт. И така.

Неактивен bricki

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 444
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • новобранец ;)

Ако се върна няколко години назад не бих остъклил с алуминиева дограма. За зимата е добре, държи топло, но за лятото - написах по-горе. Може би ако имаше някакъв вариант поне две крила да се свалят напролет щеше да е добре, но сега е невъзможно.

Може би варианта е остъкляване с тип "хармоника".
Така всичко се събира в двата края примерно и лятото ти остава празно отпред. ;)

пп: Пример:

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
За всички които разполагат с дворче. Може и да не е много голямо. Вижте каква оферта открих в продавалника / Пардон в ОЛХ-а /



Цената е учудващо приемлива. Поне според мен. Три на четири метра - 12 квадрата нова оранжерия за 285 лева. Има и опция за удължаване. Цената на  метър е 60лв. Все пак става въпрос само за металната конструкция. След това човек може да си я покрие с полиетилен, а като събере парички догодина може да го смени с поликарбонат.  Адресчето - http://olx.bg/oranzheriya-za-vashata-gradina-i41059929

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
heee jalko 4e ne si pokasal takova pred1 1 godina :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
heee jalko 4e ne si pokasal takova pred1 1 godina :D

Не е жалко, не е! :)  (y) Голяма далавера е това с удължаването. (y)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж

Според мен удължаването не е проблем. Просто добавят една, или няколко допълнителни секции. Проблема по-скоро идва от това че до колкото виждам от снимката металната конструкция не е тръбна, а е от студено огънати поцинковани профили с твърде остри / според мен / ръбове. На тази конструкция полиетилен няма да оцелее дълго. Определено е направена за поликарбонат. Интересно защо не го предлагат и него, и комплекта да е пълен. Вероятно защото са фирма занимаваща се с метал, а и цената така е много по-приемлива. Купуваш скелета, а после се чудиш с какво да го покриеш.  Все пак трябва да им призная. Цената е недостижима. Може би само ако изключим варианта направи си сам с материали втора употреба. Говорих с приятел който се занимава с производство на метални конструкции. Оранжерия с подобни размери изработена от тръби, или винкелни профили ще излезе два пъти по-скъпо.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
     И аз си мислих, че ей тъй, да се забият пет кола и ще стане оранжерия за 100 лева, ама като почнеш да строиш, нещата със сигурност се променят... в посока нагоре  ;).
     Още когато си мислех, че ще си викна фирма да ми направи оранжерия, бях попаднал на тези златоградчани, но това което прочетох тогава не включваше цената за удължаването, но пък имаше опция за поликарбонатно покритие, а именно: "Оранжерията е изработена от специални поцинковани метални профили. Монтажът се извършва директно на земята, като рамката се вкопава на дълбочина 25см. Размерите на оранжерията са: ширина 3м., височина 2,1м., дължината – по желание на клиента.
Комплекта включва метални профили, крепежни елементи и планки, инструкция за монтаж. Цената на металната конструкция без покритие е 23,90лв/м². Цената на оранжерията със поликарбонатно покритие с дебелина 4мм 65,60лв/м². Горепосочените цени са без монтаж."

     Но, вече мога и да се съглася, че ще е по-евтино да си вземеш готова оранжерия, отколкото да се хванеш да я строиш, защото за моята 15 м2 кутийка, само за покрив и поликарбонат за покрива, боя, отидоха ~8-900 лв, без да съм удрял калема. Може и да преувеличавам малко, разбира се  :).
     

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Това е Завода за металорежещи машини в града. При липса на поръчки за стругове правят каквото се търси. Преди десетина години като бях в завода-майка златоградчани ни правеха зъбни колела на безценица. Явно заплатите на работещите там са нищожни. Евтина работна ръка - ниска цена на предлаганото.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Безпрофилно остъкляване на балкон
« Отговор #194 -: Август 14, 2015, 10:43:02 am »
     Попадна ми това интересно решение, което може да бъде в полза на колегите, които отглеждат кактусите си на балкона, а и навсякъде. Струва ми се... перфектно...

     >>Гика Пласт<<

Кактус БГ

Безпрофилно остъкляване на балкон
« Отговор #194 -: Август 14, 2015, 10:43:02 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33