Автор Тема: Selenicereus - вкореняване на резници?  (Прочетена 3680 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Вискяр Градинаров

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 11
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Работата никога не свършва
    • Зеленчукова градина Вискяр
Selenicereus - вкореняване на резници?
« -: Ноември 23, 2014, 01:44:00 pm »
Selenicereus - вкореняване на резници?

Здравейте,
Края на ноември е, няма светлина и топлина, оня ден ме млати градушка, а се снабдих с резник Selenicereus - около десетина см. Има си въздушни коренчета.
Търсих информация за вкореняване на Selenicereus - всичко е за пролет и лято.
Дали да го мъча сега за вкореняване, при положение, че не мога да му осигуря добра топлина и светлина? Или да го задържа на сухо до пролетта - при по-нормални условия да го вкоренявам?
Четох за поставяне резници Selenicereus в стиропорени кубчета, но не разбрах нищо. Като се постави в кубчетата - какво се прави след това?
Благодаря предварително!

guest8

  • Гост
Re: Selenicereus - вкореняване на резници?
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2014, 03:49:58 pm »
Вискяр, Може и сега, но в сух субстрат

Аз преди време пробвах вкореняване на ПЕСП затиснат между две плочки фибран, става без опасност да загние издънката. Четох някъде, че Пенополистиролът (EPS) излъчва много фина газова емисия на незнамсикакво, която подпомага коренообразуването, божа работа - градски легенди бол. Но бих препоръчал разглобяема кутия - резника до пролета (ако не го убиеш  (rofl)) може да ти направи брада от корени здраво набити в ПС  :(

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Selenicereus - вкореняване на резници?
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2014, 05:29:10 pm »
Selenicereus - вкореняване на резници?

Здравейте,
Края на ноември е, няма светлина и топлина, оня ден ме млати градушка, а се снабдих с резник Selenicereus - около десетина см. Има си въздушни коренчета.

Нямаш си проблем, само не го поливай много, да изсъхва нацяло или повече дни между поливките и го дръж на топло място. Може и на по-хладно, 15 гр., ако не ти трябва до пролетта. Едва ли ще изсъхне даже и без поливане. А появи ли се слънце, най-късно през март ще тръгне.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Selenicereus - вкореняване на резници?
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2014, 03:35:11 pm »
Селеницереуа няма нужда да се присажда. Самият той е добра основа за присадки на различни и многобройни по вид кактуси, включително и микроприсадки. Аз често го използвам при това с добър успех. Остави го някъде на хладно и чакай края на зимата за да го вкорениш.

Кактус БГ

Re: Selenicereus - вкореняване на резници?
« Отговор #3 -: Ноември 24, 2014, 03:35:11 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33