Автор Тема: интересни и смешни нещица  (Прочетена 148849 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #585 -: Септември 19, 2014, 07:07:44 pm »
Наближава рожденият ми ден. Вече съм си избрал подаръка. Да не се затруднявате да избирате. Ако решите да ме изненадате приятно както миналата година при пенсионирането ми разбра се.
Както можете да предположите харесал съм си едно трънче от Ибей. Ето за какво иде реч - http://www.ebay.com/itm/Copiapoa-cinerea-EXTREM-RARE-Kaktus-Cactus-WE-Astrophytum-Aztekium-Echinocactus-/370869837497?pt=DE_Haus_Garten_Garten_Blumen_Pflanzen&hash=item5659909eb9

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #586 -: Септември 19, 2014, 07:11:00 pm »
     Манева ще го измисли...  ;)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Интересни и смешни нещица: живата стена
« Отговор #587 -: Септември 22, 2014, 06:39:24 am »
 :) Неска по една улица.





Магия..
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #588 -: Септември 22, 2014, 08:15:26 pm »
Наближава рожденият ми ден. Вече съм си избрал подаръка. Да не се затруднявате да избирате. Ако решите да ме изненадате приятно както миналата година при пенсионирането ми разбра се.
Както можете да предположите харесал съм си едно трънче от Ибей. Ето за какво иде реч - http://www.ebay.com/itm/Copiapoa-cinerea-EXTREM-RARE-Kaktus-Cactus-WE-Astrophytum-Aztekium-Echinocactus-/370869837497?pt=DE_Haus_Garten_Garten_Blumen_Pflanzen&hash=item5659909eb9
Склери, аз имах по-добро мнение за теб  (rofl) как може да харесваш този пребледнял кактус, пууууууууу много е грозен  :)
И внимавай какво си пожелаваш, да не ти се изтупаме една рота кактусисти на живо да ти подарим трънчето  (rofl) ще ти излезе по-евтино да си го купиш сам  :P

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #589 -: Септември 22, 2014, 09:00:34 pm »

Здрасти Нелка.
Щом ти се заемаш със задачата започвам спешно да разчиствам място за новото трънче че до колкото разбирам от офертата обиколката му е към метър и половина.



Любопитно ми е дало това е реална цена / в смисъл не дали продавача иска толкова, а дали реално ще се намери купувач който да я плати /. Допускам че е оферта от типа " Да се похваля какво имам ".
 Приятел на когото показах горната оферта ме попита дали съм правил оценка колко струват трънчетата на моята тераса. Щото той нямало да даде и двайсет лева. Честно казано и двайсет хиляди да ми даде едва ли бих му ги дал. Замислих се че ако аз реша да ги продавам моята оценка вероятно ще е много над реалната пазарна цена. Дали и горната цена е по-скоро емоционална отколкото реална пазарна цена.


Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #590 -: Септември 23, 2014, 07:52:11 am »
Отклонихме се от темата, но и аз съм в същото душевно терзание. Имам семеначета, които вече станаха растения и мога да ги продам, обаче като се стигне до цената, че те за мен са си безценни, грижи-радост-грижи-радост, за колко се продава това ... изпитвам голямо удоволствие да ги подарявам  (rofl)
И като седях в онова "химическо чистене" във Варна си задавах много въпроси, един от които- колко пари ще вземат децата ми от моите тръни? Като се познавам и като знам как съм си възпитала децата, най-вероятно и те няма да ги продадат а ще ги подарят. Тъй, че аз щях да си умра щастлива, че ще има един щастлив на земята, който да се радва на трънакът мой  (rofl)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #591 -: Септември 23, 2014, 09:50:18 am »
Проблема може да не е смешен, но според мен е интересен така че не се отклоняваме от темата. 

Предполагам че с подобна дилема се сблъскват и други колеги кактусисти. В своя над четвърт вековен живот като любител на кактусите, за семена и растения съм дал пари вероятно достатъчни да си купя нова кола. Е ако не е цяла кола поне за първоначалната вноска ще стигнат със сигурност.  В същия момент всичко което ми е било в повече съм подарявал. Някой ще каже толкова ми е бил акъла. Аз ще кажа така ми е било приятно. Сял съм семената за удоволствие. В ония черни социалистически години когато аз бях прохождащ трънист / измислих нова думичка / и на мен са ми подарявали. Само че да подариш семеначе е едно, а отгледано растение съвсем друго. Имам един Ферокактус. Предполагам че е щайнеси, но най-вероятно е някакъв хибрид. Около половин метър висок и поне трийсет сантиметра в диаметър. Купил съм го от колега който заминаваше за чужбина. Той го е купил преди доста години от вдовицата на стар колега кактусист. По мои сметки това трънче е поне на четирсет, петдесет години, а може и да са повече. По времето когато е бил малко семеначе Ферокактусите в България вероятно са се брояли на пръсти.  Ако погледна реалността в очите излишен ми е. Заема място колкото за пет по-нормални като размер трънчета. Да го изхвърля щото няма място за него? Никога. По-скоро ще изхвърля телевизора. Да го подаря? Ами аз съм дал за него половин минимална заплата и съм го гледал години. Да го продам? Кой ще го купи. В Ибей цената на два пъти по-малки ферокактуси е три цифрена сума в евро. Така че ще си го гледам, а един ден като се явя пред Всевишния наследниците ми да се чудят какво да го правят. Така си казвам, но сърцето ми се свива като си помисля че може да се окаже най-отгоре на контейнера за боклук.

Та такива не много весели мисли ми се въртят из побелялата глава в този мрачен първи ден от есента.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #592 -: Септември 24, 2014, 02:23:25 am »
Цитат
Да го продам? Кой ще го купи. В Ибей цената на два пъти по-малки ферокактуси е три цифрена сума в евро. Така че ще си го гледам, а един ден като се явя пред Всевишния наследниците ми да се чудят какво да го правят. Така си казвам, но сърцето ми се свива като си помисля че може да се окаже най-отгоре на контейнера за боклук.
Склери, земи да го трампиш за оная копиапоа, тя е горе доле подобен размер.

Да, проблема за кактусовите наследства си е един от морално-етичните аспекти на кактусарството. Продавайки или подарявайки с труд и любов отгледаните трънчета, всеки се надява поне едно или няколко от тях да оцелеят. Като в природата...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #593 -: Септември 25, 2014, 01:16:11 am »
В Ибей се харчат като топъл хляб, едни устройства за ремонтиране на бъгав Айфон 6

 http://www.ebay.de/itm/371148976795

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #594 -: Септември 25, 2014, 03:22:25 am »
Баси, начи...
Джони може да учреди Първа Българска Кактусарска Борса.
И там Склери да си публикува колекцията или част от нея.
И аз кат видя тръните на Склери да заявя, че за третия му трън давам 100 лева.Ако 7Георгии като по-богат даде 130 това е добре. Това ще позволи котирането  на публичната част от колекцията, а ще е важнои кой дава цената.И всички ще са доволни. разбира се ще има търгове.Това е работно предложение.
 8)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #595 -: Септември 29, 2014, 04:59:29 pm »

Здрасти Нелка.
Щом ти се заемаш със задачата започвам спешно да разчиствам място за новото трънче че до колкото разбирам от офертата обиколката му е към метър и половина.


спечелихме от тотото с Ники, очаквай си подаръкът  :D за датата ще гадаем, щот незнаем  (rofl) ама някъде сега трябва да ти е рожденният ден, щом е скоро  :D

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #596 -: Септември 29, 2014, 07:49:21 pm »
Искрено ви съчувствам. Дано да не сте спечелили много. Щото да имаш много пари е голям проблем. Аз откакто правителството ми увеличи пенсията със шест лева живея в постоянен стрес. Още не съм преполовил едната пенсия те ми превеждат следващата. Събрали сме се група приятели от пенсионерския клуб. Ще пишем писмо до новия парламент с молба да ги намалят малко тия пенсии щото не се издържа.

Иначе като гледам за " моето " трънче в Ибей седем човека са направили запитвания. Ще стискам палци да не вземе да ви изпревари някой.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #597 -: Септември 30, 2014, 02:06:54 pm »


Днес като се разрових из тръните по моята тераса открих същото като това дето се продава в Ибей. Едно централно стъбло с няколко издънки около него. Така че и да ви изпревари някой да не ви пука много.




Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #598 -: Септември 30, 2014, 02:45:08 pm »
тц, като ибейското ще  е  ;)
Склери, много ти е красив ериокактусът  (bow) Едно време в началото на хобито /малей колко съм дърта/ бях попаднала на снимка на eriocactus magnificus и тогава реших, че това е най-красивият кактус който съществува  (rofl) Много след това с не знам колко зора се сдобих и аз с такава красота на природата и сега ми е един от любимците в колекцията  :)

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #599 -: Октомври 02, 2014, 01:25:49 pm »
моя огледален образ  (rofl)

Кактус БГ

Re: интересни и смешни нещица
« Отговор #599 -: Октомври 02, 2014, 01:25:49 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33