Последни публикации

Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Проверете, има ли здрави корени и махнете гнилите. Здравите са бели и сочни.

Ако е болен (не е загинал) то ще е от предишного отглеждане, а не от ваденето.
12
Никой ли от опитните няма да каже?
13
Кажете,че не го .....УБИХ:

Толкова се старах да го извадя внимателно...но само с толкова корени излезе ...не съм го дърпал
14
Супер, благодаря за отговора!
15
Здравейте,имам едно питане:
Мога ли сега да пресадя един голям гимнокалициум...в диаметър 25см е...не е поливан от октомври?
Може, по всяко време, щом е сух и няма да го поливаш поне още седмица. Аз пресаждам цяла зима и въобще по всяко време. Простосе изчаква няколко дни или седмица да засъхнат повредените корени.
Поливам, когато дойде нормалното време за поливане.
16
Здравейте,имам едно питане:
Мога ли сега да пресадя един голям гимнокалициум...в диаметър 25см е...не е поливан от октомври?
17
Търся / Купувам / Как се разкрасява кактус преди продажба?
« Последна публикация от Mpako - Декември 16, 2023, 12:21:23 pm »
Техничарите са от една голяма търговска верига, още не стъпила на българска земя. Работата им е проста. Взимат сушения цвят, пречутват дръжката на 3 см, топват малко силикон и забучват украсата в търговския продукт. Определено водени само от силното желание да ощастливят клиентите.




code binaire alphabet
18
Видеоклипове за кактуси / Re: Sacred Geometry
« Последна публикация от Mpako - Декември 13, 2023, 06:07:03 pm »




Други предпочитат да рисуват:
Bravo-Hollis & Sánchez-Mejorada,  1978; Anderson, E. 2001.
19
Студоустойчиви кактуси / Re: Балконско устойчиви кактуси
« Последна публикация от Mpako - Декември 10, 2023, 08:34:37 pm »
И още един парижки експеримент. Южен прозорец с 40 сантиметров перваз. Растенията изкараха на перваза по 10-15 години. В най-лютите зими (-7⁰) имаха право да бъдат завити с найлон за да не се мокрят от снега.
Историята не свършва щастливо. За няколко години не можех да наглеждам "цветята" и стопаните ги поумориха. От суша!!! Как се убива със суша 35 см феро ли? Като не го полеете почти 3 години. Сега оцелелите са в моя личен "пирогов", мъча се да ги върна към живот. Вече прекараха едно лято захвърлени под дъжда в градината, с интерес чакам да видя резултата, след като ги пресадя напролет.

https://tanyaraykova.blogspot.com/2014/06/blog-post_23.html?m=0
20
Студоустойчиви кактуси / Балконско устойчиви кактуси
« Последна публикация от Mpako - Декември 10, 2023, 08:27:15 pm »
Няколко растения които бях купил от Анри Куенц, но не можех да задържа, раздадох по близки, познати и роднини, запазвайки ролята на опечаления от този варварски акт на кактусоотказване за себе си.

Днес отидох да видя състоянието на една от глинените панички. Резултата виждате сами. Гимно и Вилоза живеят на семейни начала на скромен, западен, парижки балкон на петия етаж. Прикрити от слънцето от саксии с рози и хибискуси, не са прибирани от 2020г. Разбира се, от небесната влага ги пази горния балкон, но все пак - за три години са пораснали поне три пъти. Явно полуокеанският климат тук е достатъчно мек и подходящ.


Страници: 1 [2] 3 4 ... 10