Автор Тема: Да бъде, или не.. ;)  (Прочетена 5477 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #15 -: Февруари 03, 2018, 08:36:49 pm »
Нека да го има. Но лично за мене ежемесечното плащане не е много удачно: имам си предостатъчно други ежемесечни сметки, които трябва да оправям. Така че ще бъде по-рядко с по-едри суми, според както дойде или когато се налага. Инфото от линка е доста полезно за да се знае докъде сме стигнали с даренията.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #16 -: Февруари 03, 2018, 11:58:24 pm »
Нека да го има. Но лично за мене ежемесечното плащане не е много удачно: имам си предостатъчно други ежемесечни сметки, които трябва да оправям. Така че ще бъде по-рядко с по-едри суми, според както дойде или когато се налага. Инфото от линка е доста полезно за да се знае докъде сме стигнали с даренията.

:) Технически погледнато... всичко е на доброволни начала и не е ангажиращо. ;)
Изказвам благодарности към Ники Лицов за разбирането и подкрепата.!

Както съм написал в първия пост в тази тема:
Цитат
Принципно това не ме притеснява толкова, но се замислям.. дали си заслужава и дали има смисъл за вас.

Тоест за мен е важно дали се оценява това което правим.. безплатно. ;) Защото ако не се оценява, е логично да не го правим и да се хабим. ;) При нас Българите обаче, ценностната ни система е доста сбъркана и винаги търсим под вола теле... де с претенции, де без такива. ;)

Както изглежда има някои от вас нямат и представа до какво ниво е стигнал проекта БЕК - в благодарение на "Групата БЕК" и най-вече от последователния и неуморим 7george (Джорж), защото ако знаехте нямаше да имате причини да бленувате по миналото.

Схемата с дарения не съм я измислил аз.. тя работи от много време. В основата и е заложено желанието за съпричастност и съпринадлежност както е в клубовете. Когато имаме опция за такса която не е фиксирна и не е задължителна ние не трябваме да се чувстваме съпричастни.. и да плащаме, това е отворена система. ;)

Понеже имаме засегната тема, тази за магазините, тези които се чувстват отговорни а имат и комерсиални цели - Клеман и Андро ми предложиха да си плащат по 15 стотинки на ден... което прави около 5.00 лв на месец. Благодаря ви! Минаваме на по-висок план!





Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2018, 08:53:00 am »
     Ако имах техническата грамотност да зная как се управлява един форум, нямаше да позволя да се повдигне дори въпрос относно съществуването му. Той трябва да съществува, а снимките и публикациите да останат максимално дълго време, защото доста хора се научихме от тук как се гледат и как трябва да изглеждат хубавите кактуси. Нека да съхраним едно свястно място, от където бъдещите да пият информация, а и труда на списващите и снимащите да не отиде зян.
     Пешо, кажи колко струва масрафа по съществуването на Форума. Месечно ли се правят разходи, годишно ли. Настина рядко съм се замислял за тези неща, но е редно да съм солидарен в някаква степен. Това трябва да се каже, защото 6-7 години сам си поемал издръжката и подобен въпрос не е бил повдиган.
     Но, "Кактус-БГ" трябва да го има, защото тук видях снимки на най-бодливите кактуси на света - тези на Спини; най-редките - тези на Клеман; тук четох ценни съвети от "стари кактусари" и се радвах на снимките на Склери, Нели, Вили, Андро, Асен; възхитих се от ентусиазма и експериментаторския дух на Пешо и Милена, които пак Форума събра и в живота... За труда по БЕК - безценно!
     Да го има за бъдещето, за да не говорим и за него в минало време!

Неактивен Cephalius

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 265
  • Activity:
    0%
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2018, 03:17:19 am »
Финансовата поддръжка на форум не би била проблем и би била устойчива във времето, ако е част от финансирането на дейностите на реално юридическо сдружение на кактусари. Тоест със заплащане на годишния членски внос(и други такси) от членовете биха се покривали подобни разходи.
Но нашего брата болгарскога не люби много, много сдружаването. По му е на дУша да е самостоятелен атом. В допълнение мнозина в кактусарското бодливо хоби си падат ексцентрици-индивидуалисти.
До преди две-три десетилетия секция "Кактуси" към дружество "Екзотика" някак успяваше да обедини в национална общност голяма част от любителите на кактуси - както по-опитни, така и начинаещи. Политическите и социални промени след това доведоха до дълга криза в хобито.
В последните години около този форум отново се заформи неформална общност от хора любители на тръните. И ще дойде ден, в който неформалната общност ще стигне до кръстопът: 1. да се ъпгрейдне ли общността в посока към легално НПО; 2.в посока бизнес платформа; 3. или да заглъхне с натрупване на умора в основните движещи елементи.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2018, 04:06:08 am »
Бряяя!
Тук имало хора дето ги сфащат тез неща!
Но не са повечето.
Ето чичо Джон се сфаща кат воевода и пита дали да продължи да ги прави тез неща заради нас, а ти обесняваш разни работи.
Sic transit gloria mundi
 (wait)
Аз тез неща ги обеснявам от 5 години на момите от хобикафето, ма те   ме гледат с едни изразителни очи и рупат ли, рупат.
А и тогаз туй би било друго, а не форума на кмета.
Ма тъй върви света.
Междудругототака секция Кактуси към Клуб Екзотика е направило няколко форума, нали, досега ...
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 05:01:39 am от troll »
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2018, 09:26:12 pm »
Финансовата поддръжка на форум не би била проблем и би била устойчива във времето, ако е част от финансирането на дейностите на реално юридическо сдружение на кактусари. Тоест със заплащане на годишния членски внос(и други такси) от членовете биха се покривали подобни разходи.
Но нашего брата болгарскога не люби много, много сдружаването. По му е на дУша да е самостоятелен атом. В допълнение мнозина в кактусарското бодливо хоби си падат ексцентрици-индивидуалисти.
До преди две-три десетилетия секция "Кактуси" към дружество "Екзотика" някак успяваше да обедини в национална общност голяма част от любителите на кактуси - както по-опитни, така и начинаещи. Политическите и социални промени след това доведоха до дълга криза в хобито.
В последните години около този форум отново се заформи неформална общност от хора любители на тръните. И ще дойде ден, в който неформалната общност ще стигне до кръстопът: 1. да се ъпгрейдне ли общността в посока към легално НПО; 2.в посока бизнес платформа; 3. или да заглъхне с натрупване на умора в основните движещи елементи.

До някъде си прав и до някъде не.. ама посоката на мислене е правилна. ;) Можеш ли да доразвиеш теорията си в посока миграция към легално НПО? Другите две точки са ясни. ;) (y)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #21 -: Февруари 05, 2018, 09:30:38 pm »
Бряяя!
Тук имало хора дето ги сфащат тез неща!
Но не са повечето.
Ето чичо Джон се сфаща кат воевода и пита дали да продължи да ги прави тез неща заради нас, а ти обесняваш разни работи.
Sic transit gloria mundi
 (wait)
Аз тез неща ги обеснявам от 5 години на момите от хобикафето, ма те   ме гледат с едни изразителни очи и рупат ли, рупат.
А и тогаз туй би било друго, а не форума на кмета.
Ма тъй върви света.
Междудругототака секция Кактуси към Клуб Екзотика е направило няколко форума, нали, досега ...


Очакваме от теб да изчистиш "тезата" си и да я развиеш в правилната посока според твоето виждане. ;)

ПС. Между другото, няколко каки и баби от "кафето" споделиха наскоро с мен, че трудно разбират написаното от теб.. ама нали са умни и си траят. ;)

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2018, 09:28:28 am »
Що ли не вземете да си пишете като бели хора, ами сте се захванали с тези вербални евквилибристики!!! Все пак това е форум с определена насоченост, а не за словестни изяви.  (shake)
Valyo

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2018, 11:38:01 pm »
Ок.
Умно си замълчавам!
 ]:)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Кактус БГ

Re: Да бъде, или не.. ;)
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2018, 11:38:01 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33