Автор Тема: Семеначета  (Прочетена 161669 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Семеначета
« Отговор #165 -: Януари 27, 2013, 09:58:58 pm »
някой със соларис няма ли да се похвали   :P

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #166 -: Януари 27, 2013, 10:02:10 pm »
Аз мога да се похваля. Имам десет семки от соларис. 

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета
« Отговор #167 -: Януари 27, 2013, 10:07:49 pm »
:) Ех, късметлии! Ние не можахме да се доредим за тез 'копия'. ;) Нищо де, догодина пак ще хвърляме въдицата за тях. ;)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #168 -: Януари 27, 2013, 10:10:21 pm »
Рядко се появяват в ценовите листи. Трябваше сега да си вземете. Догодина я камилата, я камиларя.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета
« Отговор #169 -: Януари 27, 2013, 10:13:18 pm »
Рядко се появяват в ценовите листи. Трябваше сега да си вземете. Догодина я камилата, я камиларя.

Абе ние заръчахме, ама се оказа грешен номера.. имаше от другата ;) :D Но, като се замисля колко още много семки не сме заръчали.. дори не мога да се ядосам, че от тези нямаше. Следващата зима ще сеем само 'копия'.  (y)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #170 -: Януари 27, 2013, 10:38:04 pm »
Според мен трябва да сеете това, което ви харесва, а не това, което е модерно. Ако все пак сте се ориентирали към определени неща. Защото който иска да има всичко, всъщност няма нищо.

Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Re: Семеначета
« Отговор #171 -: Януари 27, 2013, 10:52:07 pm »
Според мен трябва да сеете това, което ви харесва, а не това, което е модерно.....
....Ако все пак сте се ориентирали към определени неща.....

Ами на мен ми харесват много неща, на Пешо пък му харесват пак много, ама съвсем различни от тия дето харесват на мене. :D Съвпада ни мнението само за дългите стоборки от рода на цереусите, те определено не ни харесват. :D Аз вече със сигурност съм се ориентирала към няколко неща, като например ферота, астрофитуми, ариокарпуси, лофофори и прочие безбодливи и мнооого бодливи кактуси. И честно казано малко, ама съвсем малко ме кефи да експериментирам ей така за спорта с разни "трудни" семена, за които се разказват митове и легенди! ;)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #172 -: Януари 27, 2013, 11:06:45 pm »
Не са митове и легенди. Имат си семките инхибитори и за да поникнат трябва да се издухат. Ако посеете примерно десет трудни семки по традиционен начин без киселини, пилене и мръзнене и изкарате девет семеначета, тогава може да говорим за митове.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #173 -: Януари 27, 2013, 11:10:37 pm »
Има всякакви класификации когато иде реч за кактуси. Лесни и трудни, големи и миниатюрни, цъфтящи и трудно цъфтящи и така нататък.  Аз бих съставил още една. В нея кактусите са разделени на две групи. Първата - готини в природата готини и в колекциите. Втората умопомрачителни в природата и " туй пък какво " е в колекциите. За съжаление Копиапоа соларис спада към втората група. Много, много рядко в някоя колекция може да се срещне трънче което да се доближава поне на половина на това което се среща в природата.  Не знам каква е причината. Вероятно ще я разбера ако Господ ми е шарнал да поживея още стотина години. А дано, ама надали. 
Така че не съжалявайте за това че не сте се доредили до соларисовите семки.  Повечето колекционери  прибавят това трънче в колекцията си само за да могат да се похвалят че го имат. Аз разбира се тайно се надявам че няма да съм в тази група, а ще успея да отгледам умопомрачителни соларисчета.

Когато учените глави казват че имало някаква акселерация те не знаят колко са прави. Тя не засяга само тинейджърите, а и още една група от обществото - кактусарите. На времето първите десетина петнайсет години от моето кактусарство аз събирах де що намерех нещо бодливо.  Сега младите вече на втората година са се ориентирали в избора си. Което съвсем не е лошо.  Това вече не на шега - Вероятно достъпа до огромното количество информация по темата, дава възможност на човек по-бързо да се ориентира кое отговаря на неговия вкус, и кое не му е интересно.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Семеначета
« Отговор #174 -: Януари 27, 2013, 11:15:42 pm »
Зависи колко информация може да обработи, за единица време, съответния кактусар.
 ;)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #175 -: Януари 27, 2013, 11:21:53 pm »
Случва се и човек да си промени вкуса с течение на времето. Щом си купих гимнокалициум лятото и чакам да посея няколко семки от същото... Мъча се да си представя след година-две какво трънче ще се появи на балкона ми.

Неактивен tania1704

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 148
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Семеначета
« Отговор #176 -: Януари 27, 2013, 11:30:55 pm »
Ами,Клеман като изби рибата с неговия гимно...сега ще започнете да сеете и от тях... :D

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #177 -: Януари 27, 2013, 11:49:13 pm »
Неговият гимно той си го е направил. Да се скъсам немога да го докарам такъв. От някои други кактусари с подобни на моите условия и начин на гледане се заразих. То беше борба, беше чудо. Не че имам нещо срещу този род. Просто вкусът ми е ориентиран предимно към мексиканци и мексиканки.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета
« Отговор #178 -: Януари 28, 2013, 06:38:51 pm »
Днес имаме нашествие на педио и аустрокактуси.. този е AUSTROCACTUS coxii DJF_351  > Gobernador Costa/Chubut/Argentine [TJ/00


Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Семеначета
« Отговор #179 -: Януари 28, 2013, 11:37:48 pm »
Nice macro :D

pri men as sym gi pomagal dosta , za da namerqt pyt korenetata :)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Кактус БГ

Re: Семеначета
« Отговор #179 -: Януари 28, 2013, 11:37:48 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33