Автор Тема: Различни питанки  (Прочетена 23286 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Различни питанки
« Отговор #60 -: Януари 18, 2013, 10:39:07 am »
Сложете си хубави картинки в една папка и си ги пуснете като скриинсейвър  (rofl)
Няма да заема място не иска грижи и е функционално за офис  (rofl)

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Различни питанки
« Отговор #61 -: Февруари 05, 2013, 11:37:43 am »
Въпроса за бубулечките има развитие. Замисления бубулечкарник стана паякарник /Викторе, благодаря, че ме оттърва от гущера/. Днес пристигнаха паячетата - големи смешки. Като ги видях ми се прииска да ги лопна с една папка и да ги премажа  (rofl) Да си призная заприличаха ми на тъкмо поникнали семенаци от кактуси, дето не приличат на нищо  (rofl) Сега съм им замислила на паячетата да им посея папрат венерин косъм  (whew) та да има нещо живо сред клонака. Иначе едната гадинка си издълба дупчица и се покри. 
Brachypelma smithi

настаняване в новият дом

Проверка за сигурност  :D

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Различни питанки
« Отговор #62 -: Февруари 05, 2013, 02:09:39 pm »
Omg te stavat ogromni :D kakyv kesmet imate :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Re: Различни питанки
« Отговор #63 -: Февруари 05, 2013, 02:52:07 pm »
Нелка, само да кажа че са много малки ! Може би домът им е много голям - когато ги храните, храната трябва да е в по-голямо количество за да я намират по-лесно. Паякарите държат малките в съвсем малки туби докато поотраснат.
Попитайте и хората от които ги купихте дали трябва да са заедно - да не се самоизпапат. Когато поотраснат стават големи сладури !

Неактивен kerin2

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 131
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Различни питанки
« Отговор #64 -: Февруари 05, 2013, 03:05:02 pm »
Здравей, Нели!

Добър избор си направила с Brachypelma smithi - един от най-подходящите земни видове за начинаещи. Единственият недостатък е, че расте доста бавно, на женските са нужни почти 4 години, за да достигнат полова зрялост. Предполагам знаеш, че при тарантулите женските са по едри и живеят значително повече от мъжките. Размерът на този вид е малко над средният при тарантулите, 14-15 см с краката. Трябва да поддържаш 25-27˚С. Няма да ѝ стане нищо, ако температурата е по-ниска, просто движенията ѝ ще са по бавни и ще отказва храна. Трябва от време на време да пръскаш, за да поддържаш влажност, но не прекалено висока. Трябва да ги храниш с щурци, но домашни развъдени, защото дивите могат да пренасят инсекциди или пестициди. Ако не можеш да им осигуриш, брашнените червеи също вършат работа. Важно е храната да не е по голяма от абдомена на тарантулата, защото прехранването има лоши последици. Малките трябва да се хранят 2 пъти седмично, възрастните по един път. Но тъй като са по малки, трябва да им ги режеш. Спокойни по характер са, отравата им е значително слаба. Но, ако си алергична от ужилване на пчели, има голяма вероятност и към тарантулите да си. Хубавата новина е, че трябва да станат доста по големи, за да те ухапят.
Предполагам си чела, че тарантулите растат по различен начин от другите животни - те сменят своят екзоскелет. Когато старият им екзоскелет им стане малък, те излизат от него - с по голям размер и по наситени цветове. През този период тарантулата ляга по гръб и от час до няколко часа тя "сменя" кожата си, което не означава, че е умряла (мъртвите тарантули са с плътно вдигнати крака нагоре). Тогава не трябва да се пипа, само да се поддържа по влажно. Тя сама показва кога ще сменя - отказва храна, а абдоменът ѝ почернява. След като смени се оставя няколко дена хатина да засъхне, след което можете да я храните.
Искам да ти кажа, че тарантулите не живеят заедно (изключение правят няколко дървесни рода). Почти е сигурно, че ще останеш с една тарантулка.
Също така терариумът е огромен за тях, дори и за възрастен екземпляр е голям. Трудно ще си намират храната. Съвсем достатъчно е една кутийка, която да е 2-3 по голяма от разкрача им. На дъното на кутийката можеш да сложиш 1-2 см субстрат (торф), в който може да се закопае. След 6 кожа започва да им личи окраската - червени петна, от които идва и името ѝ. Това е в общи линии. Тарантулите са идеални за хора, които имат малко свободно време - може да не се хранят с месеци, но все пак...
Успех!

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Различни питанки
« Отговор #65 -: Февруари 05, 2013, 03:06:18 pm »
Нелка, само да кажа че са много малки ! Може би домът им е много голям - когато ги храните, храната трябва да е в по-голямо количество за да я намират по-лесно. Паякарите държат малките в съвсем малки туби докато поотраснат.
Попитайте и хората от които ги купихте дали трябва да са заедно - да не се самоизпапат. Когато поотраснат стават големи сладури !
ами нали беше замислен терариума за индийски пръчици и вчера когато им дадох линк за сайта, който ти ми изпрати, те веднага поръчали паячета и днес сутринта ги получиха  :D тепърва ще правят промени и ще четат, дано паячетата да порастнат и двете и да станат красиви и шарени.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Различни питанки
« Отговор #66 -: Февруари 13, 2018, 12:21:42 pm »
Видях едни огромни в диаметър около 10см Мамиларии в Лидъл, саксийките са 12 см и са в керамична кашпа, която сигурно е половината от цената 9,90
Не съм голям събирач на мамиларии, имам няколко, но не ги събирам целенасочено, обаче тая ме грабна с диаметъра и нискостеблието си. Сега набързо потърсих в нета и я оприличавам на Mammillaria heyderi ssp. hemisphaerica но в магазина е с по- тъмен епидермис и по- тъмни бодли, напъпила е с пъпки, които би трябвало да цъфнат нещо като бяло с кафяво или бяло с розово.
Двоумя се дали следобед да се върна и да взема добичето или да не го взема имаше 2-3 бройки?

Неактивен metodib

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 34
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Различни питанки
« Отговор #67 -: Февруари 13, 2018, 12:53:37 pm »
Не се чуди тя си е твоя .Аз имам десетки холандски
кактуси които се развиват прекрасно с годините

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Различни питанки
« Отговор #68 -: Февруари 13, 2018, 05:52:29 pm »
Ами взех единствената останала, по- препечената някой ме изпреварил и си я взел аз докато се чудя.

Другите няколко вида кактуси бяха грузони, един двуглав Ехинопсис субденудата, някаква друга колоновидна мамилария с 3 стъбла и жълтеникави игли, може да беше Колумбиана и някакви цереуси 3 хилави в снопче.  Имаше и други саксии 10 см Ехевеверии за 3,60лв, единия вид беше интересен, космат, другите безлични и обикновени.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Различни питанки
« Отговор #69 -: Февруари 13, 2018, 08:21:25 pm »
Взимай, стига да имаш място и да ти харесва. Аз като спрях вече нали да сея, като тебе, се оглеждам за нещо вече порастнало, напъпило или цъфнало. Торфа се изчегърква все някак си, може и по-нататък. Напоследък взеха да садят и в смес от борова кора и пясък, това се сменя по-лесно. Че и може би ще по-широка саксия, че в тясна трудно се пресажда: стигал съм до там, да подрязвам страничните бодли, че да мога да насипя новата пръст отстрани. Скоро в местен магазин бяха докарали едни Mammillaria petterssonii, че и цъфнали, но се въздържах. Трябва да се види какви места ще се оголят след зимата, какво ще разкарам лятото и тнт.  :)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Различни питанки
« Отговор #70 -: Февруари 13, 2018, 09:27:55 pm »
То нямаше и много торф  :D   Саксията е така плътно пасваща в кашпата, че няма измъкване все едно е залепена, ръчках с отвертка не поддава. Накрая разстелих един вестник да изсипя на него кактуса със субтстрата и какво да видя, само като го наклонх и се кътурна без проблем.  Катуса е  бил преместен буквално преди да ги окомплектоват с тези кашпи и от един размер по- малка сакския е бутнат в тази. Корените му са с формата на старата саксия, в новата от средата до дъното нямаше нищо за пълнеж, а самият кактус е толкова едър, че се е закантил на ръба и не пропада. За камуфлаж са ръснали отгоре една супена лъжица лава камъчета.  На всичко отгоре имаше  паяжинки в кухината на полупразната саксия и бели пашкулчета.  Не съм убеден дали бяха въшкови или паякови, но третирах сериозно.

Неактивен Ochite

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Различни питанки
« Отговор #71 -: Февруари 23, 2018, 09:28:30 pm »
Здравейте приятели, имам кактусчета и сукуленти от 1 месец почти цял футболен отбор на снимката ..  и имам сложна питанка (питанки) за тяхното бъдеще.. доста прочетох за поливането и не поливането .. полях само красулата, която е от Лидъл върховете и бяха кафеви в отчайващо състояние и след 2 седмици се оправи и изглежда много много по-добре в момента, въпреки че може и по-добре. Всякакъв съвет би ми помогнал да ги отгледам .. основният ми въпрос е КОИ трябва да оставя на слънце на южния ми прозорец вътре в стаята и кои НЕ .. и още един въпрос - кои могат да живеят заедно в една саксия за дълъг период от време с долу горе еднакви изисквания откъм почва и светлина .. скоро ще им направя нова почва в нова саксия, понеже са събрани от "кол и въже" и сегашната им е доста стара или почти я няма .. кой си пасват да живеят заедно и кои по никакъв начин не си пасват .. дали да ги полея поне веднъж сега или да изчакам докато сменя почвата .. всеки съвет ще помогне. Благодаря ви   (clap)  (call)


Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Различни питанки
« Отговор #72 -: Февруари 24, 2018, 03:47:39 am »
Здравей, Ochite,
На никои от тия горе на снимката слънцето не ще навреди, даже се препоръчва, стига преди това да не са били на сянка или тъмно, тогава трябва да се мине през леко засенчване и адаптация, за да не изгорят. Поливането по принцип започва когато се види развитие, растеж, нови бодли, свежа тъкан по върховете. Вторият кактус на първия ред (тоя с крушовидната форма) изглежда зле – издължен доста на върха, даже ми е трудно да го определя какъв е бил преди това. Това се получава от държане на топло с малко светлина зимата.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Ochite

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Различни питанки
« Отговор #73 -: Февруари 24, 2018, 02:54:22 pm »
Здравей и благодаря за отговора ще го имам в предвид .. да този си е зле той стои много отдавна на едно затънтено рафтче в един магазин и го взехме .. дано се оправи .. а сегашното мрачно облачно време предполагам че е идеалната светлина за адаптацията им. Ще видим какво ще стане  (happy)  (handshake)

Кактус БГ

Re: Различни питанки
« Отговор #73 -: Февруари 24, 2018, 02:54:22 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33