Автор Тема: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков  (Прочетена 12620 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #15 -: Ноември 15, 2016, 05:03:35 pm »
Дано наистина да са изненадани защото ние наистина сме изумени от постъпилата информация. Сигурен съм, че няма участник във форума, който дори да си помисли, че кражба на кактуси може да бъде извършена от Галин. Този който дава всичко от себе си за обогатяване на ботаническата градина в Балчик, за нейното видово разнообразие и непрекъснато развитие.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #16 -: Ноември 15, 2016, 06:00:23 pm »

Изненадани сме от публикациите в социалните мрежи, с твърдения,че г-н Радков е обвинен в кражба на кактуси. Никога не сме обвинявали нашия служител в нещо подобно. Очевидно става дума за сериозно комуникативно недоразумение, което е предизвикало безпокойство и притеснение у колегата Галин Радков, споделено с негови съмишленици. В рамките на Университетска ботаническа градина Балчик, за жалост той не е споделил своите притеснения. През м. Септември във връзка с липсващи кактуси от колекцията на градината бяха поискани обяснения от наши служители, имащи отношение към нея, включително и от г-н Радков, което предполагам приемате за нормално. За съжаление не успяхме да установим нищо. Взети са всички мерки за застраховане на колекцията и осигуряване на нейната сигурност с видеонаблюдение.
 Като част от Софийския университет винаги сме се придържали стриктно към правните и обществените норми. Като високо ценен наш дългогодишен колега г-н Радков продължава и ще продължава да изпълнява служебните си задължения в градината, като полага грижи за кактусовата колекция.
 Уверяваме ви, че вашите притеснения са абсолютно неоснователни.
Благодарим на всички за загрижеността и високата оценка за нашия служител.

Университетска ботаническа градина Балчик

Дано наистина да е така, но аз лично до сега не съм имал проблем в комуникацията си с Галинчо а се познаваме от доста време.
Ако сте решили да го изкарате луд или по някакъв начин да го дискредитирате ще ви е доста трудно защото "Професора" има много приятели, които биха застанали зад него.

Благодаря ви за бързия отговор и желание за решаването на този прецедент.




Неактивен Toni

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 11
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #17 -: Ноември 15, 2016, 09:31:18 pm »
Галин е изключително способен , уникален, добър човек!Лично го познавам.Възхитена съм от неговите способности !Той има добро сърце и е готов да помогне на всеки.Аз съм щастлива да имам приятел като Галин.Ще помогна с всичко ,което мога.Защо да посягат на този чудесен специалист,който е гордост за България?

Неактивен arch.Elenkova

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 33
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2016, 10:37:15 am »
С изненада прочетох за сагата около Галин в Ботаническата градина. Това просто е невероятно! Галин се грижи с много любов за кактусите и знае много за тях!Това го казвам като човек , който има имот в Балчик и съм ходила нееднократно там. Лично аз съм давала 2 пъти кактуси за градината/последния път беше тази година, през месец септември- семеначета от семемена на Шадлих/ и пак ще давам. Смятам, че ние от форума можем да предоставим кактуси, които смятат за изчезнали и така да се приключи случая.

Неактивен diananik

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #19 -: Ноември 17, 2016, 11:17:47 pm »
 Възмутена съм! По-отдаден на работата си човек почти не се среща! Любовта на Галин към тези прекрасни растения определя целия му живот. Запознах се с него през форума - моите сукулентни се бяха разболели. Съветите му бяха изчерпателни, безкористни. Бях толкова възхитена от пълната му отдаденост на работата, от гордостта му как ежедневно обогатява колекцията на Ботаническата градина. Наистина ли всеки човек, който обича и върши както трябва работата си трябва да бъде омаскарен и наказан? Не ми достигат думите да изразя възмущението си. Всеки, който е имал връзка на тема кактуси и сукулентни с Галин,  би се възмутил. Не, не искам да оставим някакви гадни завистници да съсипят живота на този прекрасен професионалист! Вместо да бъде награден, оценен, някоя бедна душа си намерила смисъл в живота да разруши смисъла на съществуването на човек, без когото Ботанеската градина няма да е същата. С каквото мога да помогна - насреща съм. Не се тревожи, Галине, толкова много хора те познават докато активно популяризираш балчишката ботанеска градина и всички до един са с теб. Спокойно, приятелю, не си сам и всички ние ти благодарим и сме с теб!

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #20 -: Ноември 18, 2016, 09:43:20 am »

Изненадани сме от публикациите в социалните мрежи, с твърдения,че г-н Радков е обвинен в кражба на кактуси. Никога не сме обвинявали нашия служител в нещо подобно. Очевидно става дума за сериозно комуникативно недоразумение, което е предизвикало безпокойство и притеснение у колегата Галин Радков, споделено с негови съмишленици. В рамките на Университетска ботаническа градина Балчик, за жалост той не е споделил своите притеснения. През м. Септември във връзка с липсващи кактуси от колекцията на градината бяха поискани обяснения от наши служители, имащи отношение към нея, включително и от г-н Радков, което предполагам приемате за нормално. За съжаление не успяхме да установим нищо. Взети са всички мерки за застраховане на колекцията и осигуряване на нейната сигурност с видеонаблюдение.
 Като част от Софийския университет винаги сме се придържали стриктно към правните и обществените норми. Като високо ценен наш дългогодишен колега г-н Радков продължава и ще продължава да изпълнява служебните си задължения в градината, като полага грижи за кактусовата колекция.
 Уверяваме ви, че вашите притеснения са абсолютно неоснователни.
Благодарим на всички за загрижеността и високата оценка за нашия служител.

Университетска ботаническа градина Балчик

Дано наистина да е така, но аз лично до сега не съм имал проблем в комуникацията си с Галинчо а се познаваме от доста време.
Ако сте решили да го изкарате луд или по някакъв начин да го дискредитирате ще ви е доста трудно защото "Професора" има много приятели, които биха застанали зад него.

Благодаря ви за бързия отговор и желание за решаването на този прецедент.

Аз смятам, че е крайно време да излезе ОКОНЧАТЕЛНО СТАНОВИЩЕ по въпроса от Ботаническата градина в Балчик, респ. от София, за да се приключи тая сага. Ако имат претенции, има и решения: първо доказват вина, после се търси отговорност. За три келяви растения е смешно да го правят на въпрос. Като знам колко и какви растения съм им подарявал, а и още много кактусари като мен....смешно. Много смешно.Да решават въпроса и да оставят Галин на мира.
Valyo

Неактивен Vio

  • Списващи
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 189
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #21 -: Ноември 18, 2016, 05:33:07 pm »

Изненадани сме от публикациите в социалните мрежи, с твърдения,че г-н Радков е обвинен в кражба на кактуси. Никога не сме обвинявали нашия служител в нещо подобно. Очевидно става дума за сериозно комуникативно недоразумение, което е предизвикало безпокойство и притеснение у колегата Галин Радков, споделено с негови съмишленици. В рамките на Университетска ботаническа градина Балчик, за жалост той не е споделил своите притеснения. През м. Септември във връзка с липсващи кактуси от колекцията на градината бяха поискани обяснения от наши служители, имащи отношение към нея, включително и от г-н Радков, което предполагам приемате за нормално. За съжаление не успяхме да установим нищо. Взети са всички мерки за застраховане на колекцията и осигуряване на нейната сигурност с видеонаблюдение.
 Като част от Софийския университет винаги сме се придържали стриктно към правните и обществените норми. Като високо ценен наш дългогодишен колега г-н Радков продължава и ще продължава да изпълнява служебните си задължения в градината, като полага грижи за кактусовата колекция.
 Уверяваме ви, че вашите притеснения са абсолютно неоснователни.
Благодарим на всички за загрижеността и високата оценка за нашия служител.

Университетска ботаническа градина Балчик

Дано наистина да е така, но аз лично до сега не съм имал проблем в комуникацията си с Галинчо а се познаваме от доста време.
Ако сте решили да го изкарате луд или по някакъв начин да го дискредитирате ще ви е доста трудно защото "Професора" има много приятели, които биха застанали зад него.

Благодаря ви за бързия отговор и желание за решаването на този прецедент.


Здравейте! Познавам Галин от 26 години и смея да твърдя, че той е уникален човек! Никой повече от него не обича и боготвори бодливите ни приятели, а и всички растения. Работата сред тях, го прави истински щастлив. Разбира се, всякакво съмнение за каквато и да е злоупотреба е нелепа.През ръцете на Галин са минали повече лофофори и трихокактуси от всички нас взети заедно като колекционери.Заставам твърдо зад него и уверявам колегите, че всички съмнения спрямо него трябва да отпаднат! Доц.д-р Виолин Райков, зам.директор на ИО-БАН

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2016, 04:28:40 am »
И аз съм много изумен от такива абсурдни обвинения. Познаваме се с Галин от може би 30 години. Прилича ми на някакво скалъпено обвинение, защото е направо невъзможно. Та те повечето растения в Ботаническата градина в Балчик са донесени и отгледани благодарение на неговите лични усилия, познания, връзки и опит. По-скоро той е дарил огромно количества свои растения на тази колекция, отколкото да да мисли да взима от там растения. За какво му са - та той си има предостатъчно в личната колекция. Надявам се въпроса с обвиненията да бъде решен в скоро време в полза на Галин, понеже другото не би било редно и логично. Такива неща нито са в интерес на работата, нито са приятни за слушане и четене от всички в бранша. Подписвам се с две ръце, че Галин не би направил такова нещо!
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Cephalius

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 265
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #23 -: Ноември 20, 2016, 07:55:06 pm »
От написаното до тук, включително от Университетски Ботанически градини излиза, че казуса е възникнал поради недобра комуникация между страните и е решен с хепи енд. Впрочем стандартна процедура на полицията е да викат за изясняване на обстоятелствата всички, които имат някакво отношение към обекта, в който се е случил инцидента. И това не значи че извикания  е считан за виновен.
Радам се, че Галин е считан от работодателя си за ценен техен служител.  (y)

Неактивен cactus center

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 12
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #24 -: Ноември 20, 2016, 10:26:10 pm »
Познавам Галин от много години и той не би направил това.  Через него съм правил дарения на Ботаническата градина на много кактуси и сукуленти. Явно някой наистина ги е откраднал , НО НЕ Е ТОЙ.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #25 -: Ноември 26, 2016, 12:18:23 am »
В резултат на "разследването", Галин е бил накаран да възстанови откраднатите растения и той е занесъл свои лични. ТЕ СА ГО НАКАРАЛИ ДА СТАНЕ ВИНОВЕН като възстанови ТОЙ откраднатото ОТ ДРУГ! И той дарил СВОИ растения и така е станал ВИНОВЕН! :@

Кой може да помогне на това момче на място? Има подета кампания за дискредитирането и отстраняването му, а той не може да се защити. Не е достатъчно да пишем писма и да афишираме морална подкрепа. На това момче му трябва веща юридическа помощ! Някой може ли да му помогне да заведе съдебен иск заради унижението, на което е подложен?
Поздрави, Андрей

Неактивен chernevski

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 90
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #26 -: Ноември 26, 2016, 10:13:05 am »
От всичко изчетено до момента имам чувството, че проблема не е в растенията. (envy) Проблема според мен е в това, че някой натиска на високо ниво да вкарат негов човек на работа а Галин е перфектната жертва. Нелепи обвинения идеална жертва. (devil) Според мен е на политическа основа (шуробаджанащина) се разиграва и там както е в ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ.
Галин е свестен човек и не заслужава да става жертва на такава работа.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #27 -: Ноември 28, 2016, 09:41:24 pm »
В резултат на "разследването", Галин е бил накаран да възстанови откраднатите растения и той е занесъл свои лични. ТЕ СА ГО НАКАРАЛИ ДА СТАНЕ ВИНОВЕН като възстанови ТОЙ откраднатото ОТ ДРУГ! И той дарил СВОИ растения и така е станал ВИНОВЕН! :@

Кой може да помогне на това момче на място? Има подета кампания за дискредитирането и отстраняването му, а той не може да се защити. Не е достатъчно да пишем писма и да афишираме морална подкрепа. На това момче му трябва веща юридическа помощ! Някой може ли да му помогне да заведе съдебен иск заради унижението, на което е подложен?

Технически погледнато аз виждам решението така.
 - наемаме юрист който да ни разясни какво трябва да направим в подобна ситуация.
 - логично е и солидарно да поемем таксите и разходите по тази юридическа помощ.
 - и действаме. ;)

По-важното е да си изясним каква цел гоним. Аз си мисля, че и чрез медиатори може да решим този проблем ако стигнем до някаква реабилитация към Галинчо от страна на неговото началство без да използваме съдебната ни система. Това не включва да му бъдат върнати кактусите от личната му колекция които той не е откраднал! :)

Но като знам в каква държава живеем и какви умници ни управляват се съмнявам по-горното решение на проблема да завърши с добър край за Професора, защото той ще бъде подложен на тормоз под всякаква законна форма, а ние искаме точно обратното.

Очаквам вашите предложения за действия.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #28 -: Ноември 29, 2016, 09:08:43 am »
Предлагам от името на всички в този форум / да се упомене бройката/ да напишем официално писмо до ръководството на Бот.градина в Балчик с копие до баш шефовете в София с молба да обявят ОФИЦИАЛНО становището си по случая. Да бъдем писмено уведомени за цялата сага и за РЕШЕНИЕТО им по случая. Естествено ще си запазим правото и за ответни мерки и действия.А медиатор от Варна аз мога да намеря.
Valyo

Неактивен Cactusbook

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 0
  • Activity:
    0%
Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2016, 10:30:55 am »
Да, всичко написано досега тук и във Фейсбук го има във вид на текстов файл и може да се изпрати официално, работата е там че те ще започнат да му „ търсят цаката”, ще го гонят по устав. Да не му навредим повече така?

Кактус БГ

Re: Да подкрепим Професор Кактус - Галин Радков
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2016, 10:30:55 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33