Автор Тема: Отворена дискусия.  (Прочетена 11123 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен practicar

  • Списващи
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
    • flickr
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #15 -: Февруари 26, 2014, 04:03:12 pm »
И понеже дискусията нещо замря вече почти месец, да раздвижа малко нещата с някои размисли по темата.  Хубаво би било колекционерите от  уважаемия редакционен екип  да си изберат по някой род или родове, които са им  любими и да започнат да трупат материалчета за тях, които да могат да използват когато му дойде времето за списанието, (независимо кога ще излезе първият му брой). Това се отнася не само за литературата, но и за снимковия материал, което ще рече да не проспите някой цвят, който може скоро да не видите пак. На мен слабост са ми растенията от род турбиникарпус и като пример мога да участвам в списването на статии за тях.  И понеже всички сме колекционери и имаме някакъв опит е добре този опит да се отрази в статиите, а не по системата копи-пейст от интернет, какъвто уклон забелязвам съществува в БЕК пространството. То че без интернета няма да минем е ясно, но да не е 98% от обема на статията. И би било Убаво да не използваме "битовизми", ще дам пример пак от БЕК, където един съфорумец (не знам кой е) съветва драгите читатели да отглеждат ариокарпусите си зад мръсни стъкла  :^) .  Първо, защо стъкла а не поликарбонат, второ защо да са мръсни, има и се намират лесно фолия, които се залепват за стъклата, те имат различна матовост и от там пропускливост на светлина също има полиетиленови щори и т. н. Тези неща излизат в нета, четат се от всички и ни разбират нивото.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #16 -: Февруари 26, 2014, 05:50:56 pm »
....
И би било Убаво да не използваме "битовизми", ще дам пример пак от БЕК, където един съфорумец (не знам кой е) съветва драгите читатели да отглеждат ариокарпусите си зад мръсни стъкла  :^) .  Първо, защо стъкла а не поликарбонат, второ защо да са мръсни, има и се намират лесно фолия, които се залепват за стъклата, те имат различна матовост и от там пропускливост на светлина също има полиетиленови щори и т. н. Тези неща излизат в нета, четат се от всички и ни разбират нивото.

Прав си, съдържанието трябва да е енциклопедично, ще редактирам тази част.  (y)
Относно проекта, мисля че достатъчно време за размисли имахме.. в края на първата седмица на март ще представя дизайна и евентуалните рубрики и след като обединим вижданията си и ги концентрираме в една посока ще сме готови да спретнем първи брой. (nod) (y)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #17 -: Февруари 26, 2014, 11:34:04 pm »
Аз отглеждам Ariocarpus-ите си зад мръсни стъкла и съм писал във форума за това. Не си спомням да съм го писал и в БЕК. Не си спомням и да съм съветвал някого да гледа Ariocarpus-ите си зад мръсни стъкла, а само съм споделил свой собствен успешен опит. Гледах в БЕК, но не видях подобно нещо…
Поздрави, Андрей

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #18 -: Февруари 27, 2014, 12:11:00 am »
Аз също така ги гледам, за това така съм препоръчал когато ми беше кеф и написах няколко странички. Не съм го изсмукал от пръстите си, нито съм го копнал от нета - просто споделих своя опит. Съжалявам, не съм академик, а как беше - от групата на кактусарите с ниска обща култура, комплексари и социопати. А след забележката страниците веднага са били редактирани.

П.С.
След като ми е спрян достъпът до писане в БЕК защо под името ми стои още "група БЕК"?

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #19 -: Февруари 27, 2014, 02:05:16 am »
.....  Първо, защо стъкла а не поликарбонат, второ защо да са мръсни, има и се намират лесно фолия, които се залепват за стъклата, те имат различна матовост и от там пропускливост на светлина също има полиетиленови щори и т. н. Тези неща излизат в нета, четат се от всички и ни разбират нивото.
Хората слагат поликарбонат, щото им излиза по-тънко, а не защото е по-хубаво. Карбоната бие полиетилена.Стъклото е върхът, а по-високо от него е термопакета(стъклопалет).Това не е лично мнение, физическа даденост.
 :)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #20 -: Февруари 27, 2014, 09:40:25 am »
От непринудено и спонтанно споделения личен опит човек винаги може да научи повече от която и да е енциклопедия.

Неактивен Nick

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 219
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #21 -: Февруари 27, 2014, 01:13:18 pm »
От непринудено и спонтанно споделения личен опит човек винаги може да научи повече от която и да е енциклопедия.
Точно казано!
И като гледам Милена какви семеначета на ацтекиуми и блосфелдии има, то първата статия нека да е нейния/неговия начин на сеене. Никъде не можеш да го прочетеш, но резултата е завиден. Сея масово от 13 години подражавайки на кого ли не, но техния начин е уникален. Също и на Клеман. Абе по резултата ще ги познаете.

Неактивен practicar

  • Списващи
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
    • flickr
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #22 -: Февруари 27, 2014, 02:32:01 pm »
Ма какво пък се засягате, нищо лично, не знам кой какво е писал в БЕК, споделям свое лично мнение както всички други. А то е че в БЕК за разлика от форума, (където си върви всякакъв лаф) според мен не е добре да се използват същите приказки. Вие сте написали - Българска Енциклопедия за Кактусите и смятам, че стилът трябва да бъде енциклопедичен, а не форумски. Не е нужно човек да е професор, академик или подобно за да се придържа към този стил.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Отворена дискусия.
« Отговор #23 -: Февруари 28, 2014, 12:52:31 am »
Малко встрани от вестника, но може би ще е от полза и за изданието.
Ами да, липсва ни единен езиков или стилов редактор в БЕК, материала е суров на места. Аз също бих предпочел "частично разсеяна светлина" или нещо подобно, но това си е лично мнение. Повечето статии са писани, но може би непрочетени от нас си. Има още много за оправяне.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Отворена дискусия.
« Отговор #23 -: Февруари 28, 2014, 12:52:31 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33