Автор Тема: Нови придобивки :)  (Прочетена 151529 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #375 -: Март 24, 2013, 08:59:10 pm »
Браво! Честито! Много са хубави!
 (y)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #376 -: Март 25, 2013, 10:11:40 am »
Да ти са живи и здрави и с кеф да си ги гледаш като почнат да цъфтят. (clap)
Valyo

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #377 -: Март 25, 2013, 04:35:32 pm »
Благодаря ви. Да, от Рангел са, Галине.

Mersi Docente!

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #378 -: Март 30, 2013, 02:45:35 pm »
     Здравейте, всички! Тази минусова седмица ме изненада и приятно, и неприятно с подранилата ми втора поръчка от А. Г. За разлика от първата, тази се оформи скорострелно от тяхна страна /уви, времето бе кофти/. Надявам се да няма поражения по новите ми дечица, както и да ги отчувам поне половината  :D, за да ни радват занапред! За това ги снимам и ги показвам, та поне сал спомена да остане от фотографията, ако ли предадат фронта от вещото ми гледане (:|.














     Ако някой благоволи, може да ми даде съвет как се гледат по-успешно, ако ли не - здраве (f)

     P. S. Време е за садене на новите какти (music) (nod)
     P. P. S. А как бих се радвал да са вече директно насадени, т. к. свършиха малките саксийки! Кофти!

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #379 -: Март 30, 2013, 02:52:13 pm »
Честито. Много хубави трънчета.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #380 -: Март 30, 2013, 03:09:07 pm »
Честито. Много хубави трънчета.
     Благодаря ти! Аз повече харесвам твоите нови ариокарпуси, защото винаги съм искал да имам такива! А за моите, ако знаеш как ме е страх да не ги погубя след пресаждането... (:| Нещо не мога да им хвана цаката на такива голокоренни трънчета..., а така искам да се прихванат и да си растат щастливо и безпроблемно ;)

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #381 -: Март 30, 2013, 03:41:46 pm »
Честото, супер са трънчетата!   Пожелвам ти 100% отчуваемост и да те радват дълго време!  :)

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #382 -: Март 30, 2013, 03:49:53 pm »
Честото, супер са трънчетата!   Пожелвам ти 100% отчуваемост и да те радват дълго време!  :)
     Благодаря ти много! Искрено се надявам да нямам жертви, защото бяс ме хваща, когато видя разплутото и сбръчкано тяло на мой любимец  :D. Но, това е част от играта..., щом съм се хванал, със или без жертви, само напред докато, дойде успеха (f).

Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #383 -: Март 30, 2013, 04:15:07 pm »
Честито много интересни трънчета (y)

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #384 -: Март 30, 2013, 04:30:03 pm »
Невероятни и в идеален вид,да си ги отгледаш и да им се  радваш дълги години. (f)



Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #385 -: Март 30, 2013, 04:41:34 pm »
Здрасти, Ники,

В идеален вид са растенията. За ехиноцереусите не се безпокой, те траят на студ. Другите - и те биха издържали на няколко градуса под 0 за кратко, особено ако са били сухи от миналата година. Все пак са били увити и опаковани и не на улицата - а в склад или в кола, нали.

Изправи ги някъде на светло, но не много силно слънце - до един месец все ще им намериш саксии. От чилийците (някои видове) могат да тръгнат рано напролет и евентуално да се издължат, затова тях - най-на светло. Другите и те не са много сбръчкани, ще си вървят и цъфтят полека даже и без почва няколко седмици спокойно. Успех!
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #386 -: Март 30, 2013, 04:53:19 pm »
Честито много интересни трънчета (y)
     Радвам се, че ти харесват! Дано се прихванат! (f)
Невероятни и в идеален вид,да си ги отгледаш и да им се  радваш дълги години. (f)
     Дълго ги избирах и разглеждах, а колкото до здравословното им състояние - наистина личи, че са ОК. Благодаря ти! (handshake) Приемам съвет за отглеждането им от опитни хора като теб.
Здрасти, Ники,

В идеален вид са растенията. За ехиноцереусите не се безпокой, те траят на студ. Другите - и те биха издържали на няколко градуса под 0 за кратко, особено ако са били сухи от миналата година. Все пак са били увити и опаковани и не на улицата - а в склад или в кола, нали.

Изправи ги някъде на светло, но не много силно слънце - до един месец все ще им намериш саксии. От чилийците (някои видове) могат да тръгнат рано напролет и евентуално да се издължат, затова тях - най-на светло. Другите и те не са много сбръчкани, ще си вървят и цъфтят полека даже и без почва няколко седмици спокойно. Успех!
     Здравей, Джордж! Благодаря за съветите, наистина са ценни за мен (handshake). Ще се постарая да им дам това, което мога, пък дано имам щастието да ги видя пораснали и пращящи от сили (f) Кажи нещо за почвата, в която да ги разквартирувам, ако е удобно, разбира се ;)

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #387 -: Март 30, 2013, 05:48:31 pm »
Честито и от мен !  :)
Много добри растения !
А , че ти са свършили саксийките не е никакъв проблем. Почти всички ехиноцереуси , които си получил можеш да си ги сееш без саксии  :) Директно навън в предварително обработено и подготвено за целта  место / ако имаш такова , разбира се/
Честито ! (y)

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #388 -: Март 30, 2013, 06:05:20 pm »
Честито и от мен !  :)
Много добри растения !
А , че ти са свършили саксийките не е никакъв проблем. Почти всички ехиноцереуси , които си получил можеш да си ги сееш без саксии  :) Директно навън в предварително обработено и подготвено за целта  место / ако имаш такова , разбира се/
Честито ! (y)
     Хехех, мерси, SPINY :D (handshake)! Ако бях толкова вещ в отглеждането на любимите нам кактуси колкото теб, не 100%, а 1000% бих спретнал един терен като твоя, но понеже все още се лутам просташки, разквартирувах ги в по-големички саксии, пък да става каквото стане...Засадих ги най-накрая и сега се чудя къде да ги прибера в къщи, че май взехме по тръни да газим и спим :D. Май мене ще засеят отвън вече ;) Какво реши с оранжерията "а-ла пустиня"?

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #389 -: Март 30, 2013, 06:16:37 pm »
честито нови придобивки! (handshake)

Кактус БГ

Re: Нови придобивки :)
« Отговор #389 -: Март 30, 2013, 06:16:37 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33