Автор Тема: Снимка на месец декември  (Прочетена 9575 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Снимка на месец декември
« -: Декември 10, 2013, 12:12:26 am »
Следващата снимка на месеца е на Андромир Попов 8)
http://cactus-bg.com/forum/index.php?topic=678.msg21727#msg21727

Pediocactus knowltonii SB304


Хубаво растение и цъфнало с 3 цвята :)
Как да не го хареса човек  (wasntme)
Честито !!! (party) (d) (beer)

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #1 -: Декември 10, 2013, 11:43:02 pm »
Благодаря ти за избора.Растението е на пепс,освен това ми е подарък от Милена.Може би на корен ще изглежда по добре. (f)

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #2 -: Декември 10, 2013, 11:43:54 pm »
Честито  (beer)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #3 -: Декември 10, 2013, 11:47:38 pm »
(n) Изборът не е добър. (shake)
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #4 -: Декември 10, 2013, 11:55:19 pm »
(n) Изборът не е добър. (shake)

Снимката или самото растение? :)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #5 -: Декември 11, 2013, 12:05:13 am »
И двете. Снимката е зле, а растението на нищо не прилича. Срамота. Последните 2 месеца просто смърдят.
Поздрави, Андрей

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #6 -: Декември 11, 2013, 10:33:58 am »
Екзотика е прям - казва си каквото мисли  (y). То така и трябва. `По вкус и по цвет - товарищи нет!`
И на мен този избор ми прилича на избора на `силиконка`за Мис свят.... :)
Поздравявам Андромир за великолепните растения , които показва във форума  (y) много от тях са абсолютни трепачи , ама точно тази клечка хич не ме кефи. Може би трябва да има отделен конкурс за ашлами  ;)

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #7 -: Декември 11, 2013, 06:01:49 pm »
Не знам какво да кажа.Не съм карал никой да избира точно това растение за снимка на месеца.Съгласен съм,че има много по качествени растения от него.Снимах го ,защото не съм отглеждал педиокактуси и ми ми хареса цвета.До колкото до качеството на снимката,не съм професионален фотограф,нито пък използвам фотоапарат с висока резолюция.Ако толкова не ви харесва снимката,то просто я сменете с друга.Не  участвам в този форум с цел да се състезавам с някого,така че извинете ме ,че бе избрана точно тази снимка.  (nod)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #8 -: Декември 11, 2013, 06:09:17 pm »
Бомба си е снимката.  (y)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #9 -: Декември 11, 2013, 06:32:50 pm »

Андро, не го вземай на вътре. Трънчето си е перфектно, и снимката е много добра, но това не означава че трябва да харесва на всички. Тя и черната Златка според някой е върха, ама за мен си е просто една прецъфтяла тьотка. 

Ако трябва с ръка на сърцето да си призная педиокактусите не са ми любими. На моята тераса няма нито един. Поне не от класическите Педиокактуси. Сега с тия нови класификации може и да имам някой Педиокактус и аз да не знам. Така че самото растение на снимката не събужда в мен алчното - " И аз искам да имам такова трънче ", но признавам че да ти цъфне Педиото и то с три цвята наведнъж си е успех. И снимката си е перфектна кактусарска снимка. В някой фото форум може и да не спечели конкурс, но ние тука снимаме за да се похвалим с трънчето, а не с това колко добри фотографи сме.

Така че да ти е честито снимка на месец декември.

Неактивен vladimir124

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 58
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #10 -: Декември 11, 2013, 07:13:00 pm »
Честито Андро,малко или много това си е успех!!!Щом няма единомислие значи е добре. Така трябва да е!!!

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #11 -: Декември 11, 2013, 08:55:20 pm »
Честито Андро!

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #12 -: Декември 11, 2013, 09:33:07 pm »
Благодаря както за отрицателните ,така и за положителните отзиви.На корен със сигурност ще изглежда много по добре като компактност и бодли.На пролет ще го сваля от подложката и дано се вкорени. (f)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #13 -: Декември 11, 2013, 11:20:16 pm »
Андро, нямам нищо като критика или упрек към теб! (happy)
Абстрахирам се от това, че трънчето е твое и си го снимал някак си.
Такова нещо просто не може да бъде снимка на месеца! Това е ядът ми, основателен при това.

Премълчах си за снимката на миналия месец, но този месец нещата просто се сринаха с нива, както и да е погледнато. Да не говорим, че съм премълчавал и други предишни избори.

Определено, след като е именувана "Снимка на месеца", рубриката трябва да застъпва основно качество на снимката и професионализъм на фотографа. А, не го прави. Да не говорим, че ако продължи да съществува, както "трябва", в нея ще виждаме снимките на малцина само, които имат и обектите и техниката, и уменията…

Според мен тази рубрика просто трябва да се закрие и да се започне сериозно рубриката, за която писах преди - "Растение на месеца", с възможност за гласуване (анкета) от потребителите и ангажимент към видовете, а не към някой участник във форума конкретно. Това ще помогне и на проекта БЕК и ще бъде от полза за начинаещите и новодошлите…
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #14 -: Декември 11, 2013, 11:35:56 pm »
:) Като махнем вкорененият негативизъм, гарниран щедро с обилна доза нетолерантност четейки тази тема, започваме да усЯщаме, че се намираме в България, в български форум.. сред българе. ;) Ако Спини разпознава нетактичността като форма на прямост и директност и я поощрява в леката форма проявена тук зад коментара на Андрей, аз веднага ще взема другата страна, за да уравновесим "везните". 
За да ви стане още по-интересно, ще ви призная, че в самото начало на моето кактусарстване на което почти всички тук сте свидетели (има-няма 3 години) аз освен, че бях много ентусиазиран (събирач на кактуси), си признавах, че съм и много объркан от цялата таксономична патаклама. Освен това.. бях решен, че тва ашламите са нещо порочно и прокажено, и упорито отричах тази сатанинска практика. :D  ( (clap) на мен!)  Между другото по онова време аз си бях прав за мене си :) Щото нищо почти не знаех нито за кактусите нито що се присаждат един, на, или връз друг. ;) Това обаче хич май не ме оправдава, нали? Да анатемосвам нещо което нито познавам, нито съм го правил, нито знам колко е лошо!  8)
Късметлия излязох, че в България има и инакомислещи и не отричащи "правата" вяра кактус'гурута... и съвсем случайно или не Истината под формата на Мастер Босос дойде при нас на четири колела с  една Тойота боядисана с червена боя, директно от Бургас, през Троянскиот проход.  (clap) (bow) От тук насетне историята всички я знаете.. станахме подвластни на сектата "Мечът на Истината". В нашият неписан и несъществуващ устав няма нито една точка която да подбужда или недай си боже да толерира прояви (форумни или обществени) на нетърпимост към растенията на собствен корен.

Демек, форума е като едно голямо семейство.. няма ли толерантност и търпимост в отношенията ни помежду ни,  за последващите тук ще останат само нашите негативни състояния и черти.

Алилуя, братя и сестри! (party) (d)

Кактус БГ

Re: Снимка на месец декември
« Отговор #14 -: Декември 11, 2013, 11:35:56 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33