Автор Тема: Къде отглеждаме нашите кактуси и сукуленти:На открито,оранжерия,балкон и др.  (Прочетена 66000 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%





Зимното леговище. От вън и от вътре.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
     Тези заскрежени джамове, ако не са някъде из русенско, ей ме на  (wait)  :D (sun)!

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
     Тези заскрежени джамове, ако не са някъде из русенско, ей ме на  (wait)  :D (sun)!

Точно така. Бяла не е далеч от Русе.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
По точно Русе не е далеч от Бяла.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
     Хард климата на северна БГ се познава и по снежинките  ;). От 4 години работя в Русе и смея да твърдя, че в Бяла е по-студено от Русе.

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Разградско е по-студено от Русенско  (whew) Превантивните мерки които вземаме са два пръста сланинка на гръбчето и дупето  :D

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
При нас със сланината върви и домашната ракия, въпреки мъдрите държавни указания.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%


новото поколение се припича на сгряващото януарско слънце



след залез слънце на лед осветление и отопление

Неактивен ceco-meco

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 55
  • Activity:
    0%
Това му се казва зимуване на припек на  хубавото февруарско слънце :)
Хладуващите от вчера са паркирани в импровизираният им парник до мразуващите, ако може така да се каже при тези температури,  на терасата :)


Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Обичам в къщи да ми е светло, а отсреща живее една много любопитна комшийка. Понеже не ми се седи на пуснати щори вчера се поразходих до магазина и си купих фолио за стъкло. Едно такова леко матово. Пуска светлината, но за любопитните погледи е сто процентова преграда. Само че не това е повода да пиша. В магазина предлагаха и едно фолио имитиращо цветните стъклени витражи. Нещо като прозорците в църквите.  Безразборно нахвърляни червени и сини триъгълници, пет шест сантиметра големи. Помислих си какво ще стане ако стъклата на една оранжерия се покрият с това фолио. Все едно че сме включили от модерните сега установки със сини и червени светодиоди. Дали това ще ускори растежа, или .... Кой знае.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Точно с това витражното, купено от практикер преди 5 месеца лепих едни прозорчета при майка ми. И преди съм полагал подобни фолиа, та съсвсем старателно обезвъздуших всичко още при полагането, така, че да не остане и миниатюрна шупличка, но след седмица всичко се беше разлепило от конденза  (headbang)
Та ако в оранжерията стане конденз, може да се очаква подобна ситуация. Или пък може просто да съм бил карък и инцидентно да съм попаднал на фолио с кофти лепливо покритие.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Моите 2 балкона, на които си гледам кактусите от миналата година, са облепени с витражно стъкло - наподобяващо намазано стъкло с английска сол. Няма проблем с него. И аз по същата твоя причина го залепих, но и да спира силното южно слънце.
Valyo

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Тази пролет на най-старият ми  и многоброен кактусов хабитат му опънах този жълт армиран дебел и як найлон. :)

Предполагам , че няма да мръдне поне една петилетка :)
Миналата година им сложих лек, светъл и тънък обикновен найлон , за да пропуска максимално слънцето - на четвъртият месец нямаше следа от него . Няколко проливни дъждове през септември и октомври бяха достатъчни да ми изгният двайсетина и повече мамиларии . Затова тая година сложих това здраво нещо , макар че то хвърля сянка като тази от поликарбонатните плоскости и сигурно тръните вътре ще изпитват съществен УВ - глад  :)
Както и да е , предпочитам сигурността там , а и да се опъва двадесет квадрата найлон всяка година не е работа.
 

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
     Пуснали сте таралежите да пасат, гледам  :). Много приятна гледка  (clap) (sun).

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33