Автор Тема: Снимка на Февруари 2013  (Прочетена 8864 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

guest8

  • Гост
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #15 -: Февруари 04, 2013, 07:39:51 pm »
Честито, Галине,
и да почерпиш!
О, може, може! :) За март ще пусна един орнатум, дето ще хвърли в мечтание много хора... :P
 И да не забравя: Честито, BOSSOS !!! (clap)
и аз благодаря, Valyo, не че ми светна защо (предполагам - за цялостния принос  (f) )

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #16 -: Февруари 04, 2013, 07:40:05 pm »
аз  пак ще сънувам, че продават евтино астрофитуми, обаче имам пари само за билет ....... ама най накрая ще тръгна на стоп  (rofl) и ще си вървя пеша щото мене на стоп няма кой да ме вземе  (whew)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #17 -: Февруари 04, 2013, 07:49:16 pm »
Мерси за всички на поздравления!

Учителю,като се видим и ще те черпя! (d)

Неактивен admin

  • Дурундайски
  • Потребител на Кактус БГ
  • *
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #18 -: Февруари 04, 2013, 08:12:10 pm »
Честито, Професоре!  (party) (bear)


Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #19 -: Февруари 04, 2013, 08:13:04 pm »
Честито, Професоре!  (party) (bear)



Мерси Кмете!  (d)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #20 -: Февруари 04, 2013, 08:48:31 pm »

Shte Vidim :DAko ima bodli 20 cm , sigurno shte revnuvam :D   Spored men , samo edin Astro Moje da spe4eli , i toi e astro capricorne cv. taiho , dano edin den da go imam :P

Здрасти Клеман.

Аз го имам тоя A. capricorne v. crassispinum  cv.Taiho . Купих го от Ортега. В поръчката която организира Симира преди година.  Само че за сега още няма и помен от тия яки бодли. Това лято пусна две, три бодилчета черни като катран, но не са така масивни. Лошото е че растението което получих е с две глави, а аз въобще не обичам двуглави. Не посмях да го резна, и да го направя на две растения защото не съм много опитен с присадките, и не ми се рискуваше.  Ако се наемаш да го направиш на две нормални растения мога да ти го изпратя лятото да го оперираш.  То се разбира че едното от новите растения ще е за мен, а другото за теб.


Иначе го открих в офертата на Кактусо сукулентната асоциация на Нов Южен Уелс - Австралия. Седем сантиметрово растение струва двайсет австралийски долара. Колко ще е транспорта от Австралия до България дори не смея да си помисля. Друг е въпроса дали въобще ще пристигне, но ако някой иска може да се опита да си го поръча.
Адреса е - http://www.cssnsw.org.au/   , а това е прайс листа - http://www.cssnsw.org.au/data/Terrys_Master_Price_List_12-10-2012.pdf


Случайно открих и че  " B & T World Seeds " предлагат семена от орнатума дето Вальо ни показа. Десет семенца са десет евро. Освен него предлагат семена от още няколко много съблазнителни Астрофитумни култивара, но цените са подобни. Девет, десет евро за десет семенца.   

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #21 -: Февруари 04, 2013, 09:51:43 pm »
Pokaji edna snimka za da pla4eme :D nqma da riskuvam da prisajdam :D uspqvam samo na peress s drugi polojki imam okolo 0 % uspeh :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #22 -: Февруари 04, 2013, 10:15:10 pm »

Ще го снимам, и ще пусна снимка, но както вече казах по нищо не личи че е тaihо. Или още е млад, или / което е по-лошо / е станала грешка и всъщност си е един обикновен crassispinum. Поне бодлите му са наситено черни и обещават трънчето да стане доста ефектно.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #23 -: Февруари 04, 2013, 11:23:22 pm »

Ей ся го издебнах звяра както си беше задрямал и го щракнах. Както вече ти казах за сега нищо не показва че е taiho, но да се надявам че ще си вземе забележка и ще се поправи.





Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #24 -: Февруари 04, 2013, 11:43:50 pm »
Склери, близнаците са много хубави, не ги разделяй! :)

guest8

  • Гост
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #25 -: Февруари 04, 2013, 11:54:06 pm »
Склери, близнаците са много хубави, не ги разделяй! :)
(y)

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #26 -: Февруари 05, 2013, 10:01:25 am »

Ей ся го издебнах звяра както си беше задрямал и го щракнах. Както вече ти казах за сега нищо не показва че е taiho, но да се надявам че ще си вземе забележка и ще се поправи.




Scleri, много е важно от къде започва разделянето на двете растения, т.е. дали има възможност да се резнат, без да се отнеме голяма част от тях. Няма лошо при възможност да има 2 астрофитума от този вид, но съществува и риск да няма и нито едно. Затова съм раздвоен в становището си. А иначе в тях има голям потенциал- все пак те са малки все още и не е започнали истинското им ободляване.
Бих те помолил, ако няма да те затрyдня, естествено, да ми пуснеш този файл за "B & T World Seeds". 10 евро за 10 семенца на добри култивари - ми това е прилична цена и по другите сайтове... Стига да си струва. (y)
Valyo

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #27 -: Февруари 05, 2013, 11:16:53 am »

Здрасти Вальо.
На пролет живот и здраве тоя приятел ще трябва да го пресадя в по-голяма саксия. Тогава ще го огледам по подробно. Ако семеначето в невръстна възраст е било гризнато от паразит и се е раздвоило / както предполагам се е случило / има вероятност двете стъбла да са разделени още в самата основа и да не е проблем отделянето им. Ако разделянето е снанало на по-късен етап и надолу стъблото плавно преминава в едно общо тогава и трънчо ще си остане двуглав. Времето ще покаже.

"B & T World Seeds" е голяма фирма която предлага семена от всякакви растения. Мисля че каталога им включва общо около 35 хиляди вида. Това е сайта им - http://b-and-t-world-seeds.com/   ,  а това е часта от каталога им касаеща нас кактусарите - http://b-and-t-world-seeds.com/aleCatm.asp?title=Cactaceae&list=281

Мисля че в някой от цветарските форуми преди време бяха организирали поръчка и останаха доволни от получените семена. Естествено поръчваха други цветя, а не кактуси. Ако хвърляш по едно око може и тази пролет някой да организира подобна поръчка, а можеш разбира се да си поръчаш и сам. Стига да си харесаш нещо. Щото аз като казах интересни култивари все пак го казах от позицията на нищо не разбиращ от Астрофитумни култивари човек. Може да се окаже че за теб те са отдавна познати и неинтересни.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #28 -: Февруари 05, 2013, 11:36:31 am »
Благодаря, Scleri ! (bow) :)
Проверих в сайта - има наистина няколко по-интересни вида, но в момента нямат нищо в наличност, освен мириостигма. Явно ще трябва да изчакам, докато не дадат нови семена тази година.
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 11:58:43 am от Valyo »
Valyo

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #29 -: Февруари 13, 2013, 08:04:24 am »
Благодаря за мненията.  (bow) Все пак оценявах снимка, а не еди-какъв си кактус.
Ако искаме в тоя или друг конкурс наградата да е малко по-обективна, би трябвало да разделим снимките на категории. Примерно: Единичен кактус в саксия/сукулент/кактуси растящи на открито/присадки/кактусари на сбирка или в оранжерията и тнт.  :)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Снимка на Февруари 2013
« Отговор #29 -: Февруари 13, 2013, 08:04:24 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33