Автор Тема: Нови придобивки :)  (Прочетена 152198 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilu6a

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 178
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #585 -: Март 10, 2014, 10:45:57 pm »
Щом се продава, цени трябва да има!Не разбирам какво защитавате този  :@ маниер???
Мен лично ме загуби като клиент в същия момент, а имах намерение да пазарувам ...но щом му стигат един автобус  клиентела...жив и здрав.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #586 -: Март 11, 2014, 12:24:54 am »
Недей с лошо. ;) Егото винаги лъже.
Поздрави, Андрей

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #587 -: Март 11, 2014, 02:57:45 pm »
Както преди години след сърфиране из испански форуми и сайтове, открих съществуването на добре познатите ни вече Ортегакактус и Кактус дел Сол, така и преди около 2 години се натъкнах на сайтчето agroideas.es , кооето още тогава си имаше и страница във Фейсбук. Няколко пъти се канех да си поръчам от там нещо, но поради оформлението като бутиков продавалник със снимки и цени на единствени бройки от дадени растения групирани в списъци по 10-на растения в 10-на страници категоризирани само по номер на записване ме спираха, едно, че беше тромава навигацията и отделно, че когато си набележех 3-4 неща, то в наличност се падаха не повече от 1-2 от тях, а когато едните ставаха налични, другите се изчерпваха и така и не се наканвах да питам за повече инфо и транспортни разходи в ЕС. Малко преди коледа дори засякох няколко от същите растения и доставчик да се продават в Ибей, а те бяха много добри растения с прилични размери, като например Геохинтония 4+ см за 10-на евро и цял клъстер Копиапоа лауи от поне 5-6 глави за цена 7 евро.
От месец насам обаче сайтът и интерфейса на електронният магазин е изцяло обновен, има информация и на английски за шипинга и стойността му според теглото на пакета, както и е интегрирано ПейПал разплащане, включващо пощенските разходи още в момента на окончателно потвърждаване на стоките в пазарската количка. И се помещава вече на домейна: http://www.cactusagroideas.com/en/
Според мен това е място подходящо за малки, индивидуални поръчки с по 5-10 до 15-20-на кактуса, защото цената на транспорта в такива случаи е напълно приемлива- за до 500гр. 9,5 евро, до 1кг- 17 евро, до 2 кг- 27 евро, а отделно на това все още има и бутикови артикули, които са единствени бройки и може при групово заявяване да няма възможност за удовлетворяване на всички желания, но пък има и много видове от които пък има стабилен брой налични, което обаче няма как да се разбере от индикацията при пазарене на артикулите, както сега забелязах, че някои от поръчаните от мен в момента вече не са налични. т.е. това е магазинче тип Крайча, което е много подходящо за индивидуални поръчки и те се изпълняват изумително бързо и срочно.  Аз поръчах и платих в четвъртък вечерта, в петък 06.03. пакетчето е пратено по пощата от г-н Бру и вчера е пристигнало в България, а днес и в моят пощенски клон, за което имах приложен и тракинг код, за да си следя как вървят нещата- т.е. за 4 дена пратката пристига, а като отворих кутийката, вътре ме чакаха едни много хубави и добре гледани растения.





На пакетчето пишеше, че тежи 350 грама, така, че с 5-7 кактуса човек може да се вмести в грамажа и разценката 9,5 евро до 500гр. пощенска пратка.
И като последно да добавя още малко инфо- орнажериите се намират в Мурсия, а там беше базиран и адаша на г-н Луис Бру, добре познатиятн ни г-н Херера/ Ортегакакатус.  Явно в тая местност, освен добра климатична разположеност, си имат и добра школа, а може би и приемственост  ;)
« Последна редакция: Март 11, 2014, 03:04:32 pm от el pistolero »

guest8

  • Гост
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #588 -: Март 11, 2014, 03:31:53 pm »
... И се помещава вече на домейна: http://www.cactusagroideas.com/en/
хе-хе, характерно за магазина, че има единични екземпляри, на които видовите имена и снимките да съвпадат  :P

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #589 -: Март 11, 2014, 03:33:56 pm »
Браво! (clap) Много добри попадения! Да им се радваш дълги години, а те да те даряват с прекрасни цветове! (sun)
Valyo

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #590 -: Март 11, 2014, 03:43:08 pm »
... И се помещава вече на домейна: http://www.cactusagroideas.com/en/
хе-хе, характерно за магазина, че има единични екземпляри, на които видовите имена и снимките да съвпадат  :P
Босът както винаги първи реагира и пак е прав: в немалко случаи има такова страхотно объркване и несъответствие на имената, че човек да им се чуди на тия продавачи...Иначе има наистина някои добри попадения.
Valyo

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #591 -: Март 11, 2014, 03:51:34 pm »
Тези ги видях и аз, но вероятно не са оправени все още след преместването- почти съм сигурен, че е налично написаното, а не снимката на сукулента лепнат примерно за копиапоа.
Писах му на човека, че ако има много желещи е възможно да има искане за колективна поръчка, както е станало традиционно вече и с леко забавено плащене докато се съберат парите и по-обемна опаковка и транспорт и дали е ОК с това. Та, ако има положителен отговор и наплив от желаещи, може някой да я почне, а ако не- поединично, както според мен си е най- добре в този случай.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #592 -: Март 11, 2014, 03:59:55 pm »
Честити придобивки. Наистина много добри трънчета.

Да се надяваме че ще въведат малко ред на сайта си щото сега е голяма галимация. Любопитно ми е като си поръчаш едно трънче какво ти изпращат - това което е на снимката или това което е изписано като име.Щото цената например е много изгодна за това което е на снимката, но твърде висока за името което е изписано. При други е обратно. Висока е за това което е на снимката и ниска за изписаното име.

Абе хубави трънчета с елемент на изненада. Перфектен сайт за хора хазартни по природа.

Още веднъж честито на Пистолеро. Радвам се че е получил това което е искал.

Неактивен practicar

  • Списващи
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
    • flickr
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #593 -: Март 11, 2014, 04:08:35 pm »

Честито на Пистолеро, с кеф да си ги гледа, много добре изглеждат. За сайта:  да, има какво да се избере, но и добре че има етикетчета с номерца в саксийките  ;)
« Последна редакция: Март 11, 2014, 04:13:36 pm от practicar »
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #594 -: Март 11, 2014, 04:17:08 pm »
Честити придобивки. Наистина много добри трънчета.

Да се надяваме че ще въведат малко ред на сайта си щото сега е голяма галимация. Любопитно ми е като си поръчаш едно трънче какво ти изпращат - това което е на снимката или това което е изписано като име.Щото цената например е много изгодна за това което е на снимката, но твърде висока за името което е изписано. При други е обратно. Висока е за това което е на снимката и ниска за изписаното име.

Абе хубави трънчета с елемент на изненада. Перфектен сайт за хора хазартни по природа.

Още веднъж честито на Пистолеро. Радвам се че е получил това което е искал.
Благодаря ви за честитките  :)
Aз си поръчвах само трънчета, които знам как изглеждат и какво искам и на които името и снимката съответсваха. Ако беше ми харесало нещо от тия с неяснота кое е вярното - името или снимката, щях да драсна едно запитване сигурно, но не ми се наложи.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #595 -: Март 11, 2014, 05:17:02 pm »
Явно холандската торфена технология завладява Испания.. това по корените наистина ли е торф? (nod). Това лято ще експериментираме с част от последите семеначета да ги пресадим в някакъв псевдо-холандски субстрат за да видим колко голяма и каква най-вече ще е разликата.  (nod)




Неактивен imdnme

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 166
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Angie
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #596 -: Март 11, 2014, 07:23:55 pm »
Аз не бих си поръчала растение от чужбина, само семена може.
Първите ми 4-5 кактуса са от Рангел (тогава не знаех как се казва) а сега съм супер доволна от вашите дребосъци на български цени тук в онлайн магазините! Ще си ги гледам с любов  (f)
Моята прогноза за времето: http://weather-bg.com

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #597 -: Март 11, 2014, 08:26:01 pm »
Явно холандската торфена технология завладява Испания.. това по корените наистина ли е торф? (nod). Това лято ще експериментираме с част от последите семеначета да ги пресадим в някакъв псевдо-холандски субстрат за да видим колко голяма и каква най-вече ще е разликата.  (nod)


Прилича на много ситно смлян торф или кокосови влакна, аз мисля, че е второто, та даже на прахообразна фракция има останки... и няма следа и от едно камъче да е ползвано в субстрата и мирише на третирано с Конфидор или друг инсектицид, но и няма следа от гадинки.
П.П. Аз преди 2 седмици се снабдих с една 5 килограмова пресовка кокосови влакна, които след накисване се раздуват до обем от 90 литра. А преди съм си купувал немски по- малки тухлички от 500 грама, които сега май се намират в Баумакс и Бриколаж, но никога не съм ползвал кокосови влакна в кактусов субстрат, а са ми трябвали за разни контейнерно отглеждани дръвчета и палми.

Неактивен ilu6a

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 178
  • Activity:
    0%
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #598 -: Март 12, 2014, 04:58:28 pm »
Ей с това се прибрах от Пловдив днес...кво да го правя нез нам...едно прашасало...има по него разни язвички като изсъхнало...не е поливан поне 4-5 месеца...пръстта една бяло ми се вижда отгоре...то водата в Пл. е кофти...


Неактивен imdnme

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 166
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Angie
Re: Нови придобивки :)
« Отговор #599 -: Март 12, 2014, 06:48:54 pm »
Пусни го за разпознаване има такава тема, аз досега такова не съм виждала, ако е истински цвета а не залепен  8)
После четеш ....
Според вида му се приготвя субстрат, или си купуваш универсален ако те мързи.
и т.н
Моята прогноза за времето: http://weather-bg.com

Кактус БГ

Re: Нови придобивки :)
« Отговор #599 -: Март 12, 2014, 06:48:54 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33