Автор Тема: Търся трихоцереус  (Прочетена 3145 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пламен

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 92
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Търся трихоцереус
« -: Август 21, 2017, 05:11:38 pm »
Здравейте  на  всички в този форум . Търся и искам да  купя   трихоцереус  без значения  вида му  с размер между  6 и 8 см.. в диаметър и височина от 4 см..на горе .

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Търся трихоцереус
« Отговор #1 -: Август 22, 2017, 08:10:25 am »
Тоя трихо за подложка ли ти трябва, или като колекционно растение.  Питам щото имам три, четири Трихоцереуса дето вече са големки за тераса, а биха зарадвали някой човек с пустинеум на двора.

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Търся трихоцереус
« Отговор #2 -: Август 22, 2017, 11:43:01 am »
Този трихоцериус каква студоустойчивост има,интересувам се защото аз си оформям един пустенеум в градината,имах около 8 студоустойчиви опунции,които много добре се представят 2,3 зими в градината ми без никакви проблеми,а от скоро имам още 4,5 вида от съфорумник ,които са засяти вече и чакат новата зима .Да попитам и за цилиндропунция Имбриката,видях тука в форума че я дават и нея доста студоустойчива и я засадих в пустинеумът,дали ще издържи  или да си я вадя преди зимата.Мерси предварително за отговорите,и ако въпросният кактус е наистина студоустойчив съм навит за една от бройките ти ./терасните/,срещу заплащане естественно. (handshake)
За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен BO.C

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 40
  • Activity:
    0%
Re: Търся трихоцереус
« Отговор #3 -: Август 22, 2017, 01:07:05 pm »
От моите семеначета мога да предложа двугодишни с височина 10 см или повече и дебелина около 3см:


upload image



Мога да предложа и резници от разновиност без бодли - височина около 10 см и широчина около 3 см:



photo host sites



Не са студоустойчиви,зимата ги прибирам в неотоплено помещение..

цена 10 лв/бр. + доставка

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Търся трихоцереус
« Отговор #4 -: Август 22, 2017, 01:58:48 pm »
Този трихоцериус каква студоустойчивост има.Мерси предварително за отговорите,и ако въпросният кактус е наистина студоустойчив съм навит за една от бройките ти ./терасните/,срещу заплащане естественно. (handshake)

Трихоцереус който може да издържи наша зима навън няма. Или поне аз не знам.  Като цяло този род кактуси понасят зимни температури около и дори малко под десет градуса. Могат да издържат и краткотрайни / до няколко часа / понижение до минус два, три градуса. За зимуване на открито обаче не стават.  Тъй като са относително крупноразмерни хората ги използват за оформяне на открити пространства, но зимата задължително се прибират.


Ако ти е любопитно да видиш моите излишъци можеш да го направиш на този адрес - https://www.olx.bg/ad/kaktusi-ID6N9Jb.html

Кактус БГ

Re: Търся трихоцереус
« Отговор #4 -: Август 22, 2017, 01:58:48 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33