Автор Тема: Adenium  (Прочетена 56244 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dobis

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 31
  • Activity:
    0%
Re: Adenium
« Отговор #30 -: Ноември 15, 2012, 09:56:19 am »
ооооооо, ти си в детската градина вече ... аз съм още в родилното , ама скоро ще ни изписват (rofl)

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Adenium
« Отговор #31 -: Декември 01, 2012, 09:25:43 pm »
Adenium 'Noble' и Adenium 'Lady Gaga'  (sun)


Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Adenium
« Отговор #32 -: Декември 08, 2012, 12:50:22 pm »
Това адениумче е от вида арабикум,обаче след като го прибрах ,започнаха малко да му линеят листата.Гледам го на 16 гр. на прозорец и го поливам много малко отдолу един/два пъти месечно,колкото да не остане съвсем сухо.Защо му линеят листата и нормално ли е това? (think)

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Adenium
« Отговор #33 -: Декември 08, 2012, 01:41:47 pm »
Опадването на листата е нормално за този сезон.

Моите зимуват над радиатор (включен прибл. 50% от времето) при темп. около +20-22 гр.

При +16 гр. бих бил още по-внимателен с поливката.

Тези гадинки се гледат и напълно сухи през зимата, но темп. следва да е около +10-12 гр.

Връзката между листата и поливката е пряка - повече листа искат повече поливка.

Адениумите в природата се срещат в две среди - континентални пустини и островни/крайбрежни пустини
В културна среда - на изток ги отглеждат  в тропически условия (среда на висока влажност и умерена поливка).
При нас е по-сложно, защото сме в умерен климат.
Имам опит и с двете възможни зимувания, но предпочитам по-мекия източен вариант.

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Adenium
« Отговор #34 -: Декември 08, 2012, 09:13:11 pm »
Ke4o,благодаря ти за подробното описание на  адениумите и начина на зимуване.Аз ги поливам съвсем малко отдолу така ,че около 1/4 от почвата отдолу  се намокря и то само тогава когато саксията стане супер лека (y),за да не опадат всички листа.Не знам на 16/17 гр.дали могат да се опръскват или по добре на сухо. (f)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Adenium
« Отговор #35 -: Декември 08, 2012, 09:55:50 pm »
Незнам какво говоря тук! Всеки куп пиша и различават това за зимуване на Адениума! Лично самият аз и отгледал и наблюдавам адениума и разбрах,че те зимуват напълно суха и така опадливи листа като дървета! Изобщо не съм полива от началото на ноември до средата на март! Пръскай се с томпсин ем + вазтак! Те държат зимуване до + 10 - + 12 градуса!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Adenium
« Отговор #36 -: Декември 10, 2012, 04:57:37 am »
Хвърлянето на листата при адениума е естествен процес през сухия период - вижте снимки от хабитата им.
http://www.flickr.com/photos/shanfari/5195780136/#
Няма защо да ги мъчите да стоят зелени, особено при температури под 18 - 20 градуса.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Adenium
« Отговор #37 -: Януари 06, 2013, 04:30:29 pm »
При това мое адениумче арабикум,при температура около 15/16 гр. започнаха да пожълтяват листата.Аз го поливах отдолу съвсем по малко колкото да не е съвсем сух,но като започна и окапване не знам дали изобщо да го поливам макар и по малко? (think)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Adenium
« Отговор #38 -: Януари 06, 2013, 07:55:16 pm »
Трябва му повече топлина и слънце според мене, ако искаш да е облистен нон стоп.
Обаче на форма е страхотен!  (y) Кажи как го докара такъв компактен, с рязане сигурно.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Adenium
« Отговор #39 -: Януари 06, 2013, 08:24:49 pm »
Изобщо не е рязан,на 3 години е .Миналата зима  не можаха да му окапят листата,но тази нещата не се получават,както бих искал. (f)

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Adenium
« Отговор #40 -: Януари 06, 2013, 08:47:36 pm »
понеже аз съм специалист по затриването на адениуми и съм натрупала няколко годишен опит ще се опитам да съм полезна. И аз като 7 джордж мисля, че по-топличко ми трябва на адениумите, за да не им окапят листата. Миналогодишната реколта се източиха мъничко, но се надявам това лято да налеят каудекси.
Държа ги на прозорец и на много топло, поливам ги по веднъж месечно но обилно.

това е на две години растение

и не по темата но този Pachypodium succulentum му окапаха всички листа и сега избиван нови - от семенце е

и този е същият но се развива по съвсем различен начин, каудекса му е скрит в саксийката и естествено саксията е спукана

и това чудо на природата е на топло и не спи, поливам го като адениумите. Не ми е ясно клоните кога трябва да се подрязват

на това клонките му толкова порастнаха и съм ги навила на венец и ми се струва че и то трябва да се фризира

и корените му се подадоха отдолу през дренажните отвори, май ще му трябва по-голяма саксия

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Adenium
« Отговор #41 -: Януари 06, 2013, 10:31:56 pm »
Цитат
и не по темата но този Pachypodium succulentum му окапаха всички листа и сега избиван нови - от семенце е
Явно имало и такова чудо. Като адениум с бодли... 
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Adenium
« Отговор #42 -: Януари 06, 2013, 10:43:51 pm »
Ooo, има някои много засукани Пахита, които са ми трансферна цел отдавна, като Pachypodium brevicaule примерно (на собствен корен, не на патерица) :x




Или пък horombense


Че и Dorstenia gigas и тя редом до земляка си, Адениум сокотранум е в тия ми трансферни планове... от доста време насам  (think)

Неактивен Schmidt

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 335
  • Activity:
    0%
Re: Adenium
« Отговор #43 -: Януари 07, 2013, 04:26:01 am »
Андро напълно нормално е в периода на покой (Който е задължителен)да губи листа.Африканските сукуленти са по-капризни от американските ,така че внимавай с овлажняването през зимата при твойте температури.Растението изглежда добре. Продължавй да го гледаш ,както до сега .Явно си нацелил правилният начин.

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Adenium
« Отговор #44 -: Януари 07, 2013, 09:59:29 am »
Здравко благодаря  (f)

Кактус БГ

Re: Adenium
« Отговор #44 -: Януари 07, 2013, 09:59:29 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33