Автор Тема: Къкво сънуват кактусите  (Прочетена 3145 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Къкво сънуват кактусите
« -: Декември 06, 2013, 01:08:59 am »
Скромната ми и неагресивна натура не ми позволява да пиша в тема дето се води спор.
Ох!
 (rofl)
Обаче и не мога да се удържа да не се изкажа.
Вменяването на кактусите на човешки черти е малко странно.
Кактусите нито спят, нито полудремят.Те оцеляват.
Аз на моите им осигурявам 12 месеца слънце Силвания и 30-35 градуса,заедно с 25-30% влажност и вода с манджа на корем и резултатите са добри.
Големия ми провал, беше опита да ги извадя на слънце.
Обаче, още не съм  направил цяла година, как сея кактуси.
Както не един път съм подчертавал, ми прави удоволствие развитието на растенията. Първите ми семенаци бяха супер и на следващия етап угаснаха. Та сега съм по-въздържан. Гледам да не досаждам със снимки и моля за съвети регулярно. Не изказвам мнения.
Бе въобще, форумец за пример.
 (rofl)
« Последна редакция: Декември 06, 2013, 01:19:46 am от troll »
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #1 -: Декември 06, 2013, 01:18:10 am »
А ако ти сънуваш кактус ....
"http://www.sanovnikat.com/, 06.02.2012 08:11:11

КАКТУС

 - ако видиш насън, ще имаш спречкване с някого. Цъфнал

кактус
 е предсказание за трудна, невъзможна любов. Ако поливаш

кактус

, ще изпаднеш в дребнавост. Ако ти подаряват

кактус

, не си прави прибързани изводи.
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #2 -: Декември 06, 2013, 08:56:26 am »
Извода е че съставителите на бабините деветини, наречени съновници си нямат и грам понятие от кактуси и им звучат, като андронен колайдер  (rofl)

Ако на сън:
-ви гони светещ кактус-живеете до ядрен реактор

-кактус ви проговори- имате заложби за религиозен водач или най - малкото за стая в Карлуково

- поливате често кактуси- прегледайте си простатата
 :D

Неактивен imdnme

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 166
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Angie
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #3 -: Декември 06, 2013, 05:35:41 pm »
При мен всеки кактус си има зимна сага май :)
Семеначета епифилуми използват сушата, за да започнат разклоняване - вкупом, независимо дали са на 6 или 4 мес.
Коледния кактус пък се спуква да цъфти, те са червен и бял в една саксия, та ги опрашвам и ще си имам плодчета (дай боже) през май.
Една матукана я купих много сбръчкана, чудя се дали да не я полея, така и така седи на 15-20 градуса на перваза.
Един аржентински ехинопсис още не иска да заспива на остъклената тераса, където засега не е падало под 8. Ще го преселя в Бургас на терасата на майка ми, заедно с едно друго безименно чудо което не се знае дали ще издържи.
А пък под лампата е лято и адениумите са дебели и лъскаво-зелени.
Моята прогноза за времето: http://weather-bg.com

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #4 -: Декември 07, 2013, 10:40:34 pm »
Заспалите кактуси ... сънуват. Спейки също могат да цъфтят.  (f) Значи , когато сънуват в розово, и цъфтят в такова. Но не и в синьо, нищо , че ти е пижамения цвят. Троле, разбра ли сега, или пак не си в час? Тая тема е за тебе, най-вече.  (nod)  ;)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #5 -: Декември 08, 2013, 02:21:16 am »
Даже не сфащам за кво приказваш!
Аз съм хибернирал, спя дълбок зимен сън и на пролет, като събудя отппчинал, ще ми  порастне чурката.
 (rofl)
А пижамата и нощната ми шапка са ирландски:

Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #6 -: Декември 08, 2013, 07:35:09 am »
Даже не сфащам за кво приказваш!
Аз съм хибернирал, спя дълбок зимен сън и на пролет, като събудя отппчинал, ще ми  порастне чурката.
 (rofl)
А пижамата и нощната ми шапка са ирландски:

Що, да не е високосна годината, или ти си тоя вляво...  :D

Абе, вие под пухения юрган пижами слагате ли си, че май бая топло става отдолу.  :^)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #7 -: Декември 08, 2013, 08:03:26 am »
Хе хе хе!
Само дивите албертиянци са завиват с тез завивки от гъши пера.
Ние го даваме както ни е майка родила с по едно чаршавче.
Аз де! (rofl)
А при нас тук е пролет (-5) днес жената тури коледните лампи. Изнесе ги и се наложи аз да й помогна в слагането, щото било трудно и на високо.
Радой го написа ясно!
Работа без мъж,
святкане без дъжд!
 (rofl)
« Последна редакция: Декември 08, 2013, 08:14:26 am от troll »
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #8 -: Януари 20, 2014, 02:30:56 am »
Добре!
Но според мен първо е околната среда, условията, а после са гените.
Сигур е имало кактуси, които не са нараствали и укрепвали като семенаци много, много, но техните гени не са останали.
т.е.
Ако има топло светло и папо цяла година кактусите ще си се развиват на воля. Друг е въпроса, че няма да бъдат като зверуляците от хабитата, дето един на 100000 остава и той е на големия дзвер, щото е оцелял без вода и на тъмно и студено и на изследователи повече от всички други
т.е.
не кактусите са програмирани и си спомнят как да оцеляват, а са оцелели само тези, дето могат да се спрвят с кофтите условия и да се възпроизведат.
Инак веднага съм готов да обсъдим психологията на кактуса и вредите които му се нанасят, като не му се позволява да се реализира, а го поливаме както ние си щем, а той мечтае за истински дъжд и да пие докато се пукне!
 (rock)
Добре де, добре!

Аз мисля и, че бавния растеж се съчетава с висока сухо-устойчивост, както и нещо друго - разнокачествеността на потомството (виждате чи в един посев често има и едри, и дребосъци и запъртаци и тнт.) осигурява по-голям шанс за оцеляемост все на някой от това потомство, в каквито и да е, променящи се условия.

Обаче - ако гледаме кактуси няколко поколения в култура, отбора ще измести селекцията в посока по-бързо растящи, по-влаго-усточиви, по-бодливи и красиви... щото кактусаря не му се чака (щото - я кактусаря, я - кактуса, нали разбираш) и той ги полива, помпи и стимулира, изхвърля дребните дето не растат, и тнт.

Е, ако си иде пръв кактуса, пак не е много зле - снимката му ще може се мъдри по форуми още поне 9 години след това или повече...   8)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #9 -: Януари 20, 2014, 05:20:35 am »
Баси, начи, къв си и ти!
Щото аз се канех да попитам гръмогласно после:
А какви семена сеем ние?
Може би са излезли от скоростната  кутия на онзи хабитатен дзвер?
Не!
Те са изцедени от наследника му, гледан като предшествениците му в  чешки парник, след като са му инжектерали в гъзъ 3 кубика Виагра за кактуси.
Ако мога така да се изразя за половия живот на кактусите!
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #10 -: Януари 20, 2014, 12:31:40 pm »

Троле, кактусите които ние сеем са си почти толкова диви колкото събратята им от природата. Няколко поколения отгледани в културни условия не могат да дадат кой знае какво отражение. Времето е твърде малко. Стотици години, да не кажа хилядолетие е било нужно дивата шипка да се превърне в десетките културни сортове рози.
В къщи имаме домашен любимец - чинчила. Не заек порода чинчила, а едно зверче голямо колкото два мъжки юмрука. Гризач. На външен вид нещо средно между зайче и катеричка. / Обяснявам тия неща за хората които не са виждали чинчила. /Това същество има най-гъстата козина сред всички животни. Освен гъста козината му е мека като коприна, и това и качество е направило това животинче желано за одомашняване от човека. В началото само за добив на ценната кожа, а по-късно като домашен любимец. Като вземеш в предвид от една страна че то достига полова зрялост на пет, шест месеца, и от друга че е познато на човека от повече от двеста години може да се предположи че това дето е у нас има поне стотина поколения прадеди отгледани в културни условия. Въпреки това обаче то си остава нощно животно / голямо неудобство за един домашен любимец / . Въпреки стотината поколения в културни условия то си остава студолюбиво. В природата живее във високите планини на Перу и поради тази причина температури над 25-28 градуса могат да се окажат фатални за него. Получава топлинен удар. Следва гърч и смърт. Стотина поколения, и въпреки това то не е успяло все още да се адаптира към температурите комфортни за човека. Може би след още сто, двеста години няма да има нужда лятно време да се отглежда в стая с климатик, но за сега не става.

Неактивен ilu6a

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 178
  • Activity:
    0%
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #11 -: Януари 20, 2014, 12:45:28 pm »
Имаше една тъпа теория на човека затрил генетиката като наука в бившия СССР..Лисенко, руският "генетик", академик  за така наречената адаптация...Искаше да сади праскови на полюса...Давал пример как ако на котките им режеш опашките след време почват да се раждат без опашки...
Тогава Сахаров (става академик на 32)бащата на водородната бомба го апострофира с въпроса защо аджеба по тая логика жените продължават да се раждат девствени,след като така или иначе  им се отнема...
Та така за адаптацията ...

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #12 -: Януари 20, 2014, 11:28:29 pm »
Склери, прадядото на кактуса, чиито семена сеем изобщо немаше да оцелее низ хабитата на рода си.
Вследствие на туй, вместо богоподобен воин имаме нисък плешив чичка с корем до коленете и на врата има 4 гънки.С две повече от мозъка. В 99%! И добре че е другия 1%.
То аз говоря от теоретични позиции.Щото преди няколко дни направих една година, откак за първи път сях кактус.
Туй го казвам, та да не си помислите, че съм виден капацитет по кактусите.Е ся.... вече безпогрешно различавам опунция от мамилария ... в повечето случай.
Без хората тук това никога нямаше да се случи!
Ся се опитвам да науча други, та да им се отлатя!
 (whew)

Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Кактус БГ

Re: Къкво сънуват кактусите
« Отговор #12 -: Януари 20, 2014, 11:28:29 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33