Автор Тема: Психологията на един български кактусист  (Прочетена 14068 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен admin

  • Дурундайски
  • Потребител на Кактус БГ
  • *
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
За да не нарушавам хронологията от темата която роди тази тема няма да премествам последните постове от ТАМ, ТУК. ;)

Дет' са вика, да започнем на ново! ;)

Давам думата на другаря Трол, да открие официално психологичната дискусия, като най-ентусиаризирания млад кактусател от Източното крайбрежие.  :D (y) ю

И очаквам встъпителен отговор на моя въпрос?!

Е ли, или не е социопат българския кактусист? :)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #1 -: Декември 14, 2013, 12:34:40 am »
Петре, създал си и стопанисваш една чудесна платформа за общуване между нас краставите.
Като добър стопанин и домакин, търси доброто. (happy)
Ние сме субектите и не сме на преден план (извинявам се за обобщенията "ние"/"сме") - обектите на нашата краста са най-важни тук. Всеки може да приказва всичко, по начин, по който му е обичайно да мисли и да се изразява. Дали е крив или див, тих или звучен, черен или бял и т.н. няма значение и няма смисъл да се дискутира и категоризира…
Ако пък ти е омръзнало и се чувстваш обременен от тази среда, наречи я, ако ти харесва "социопатия", тегли кръста и мести нататък към друга среда.

За мен си е шарения бълбукането по темите. Аз лично с удоволствие споделям и свободно изразявам харесане, нехаресване, радост, мъка, знание и незнание…
Тук все пак е говорилня, а не академия. Хората присъстват, четат, пишат, общуват и в темите и в личните си съобщения - това е живо общество. За каква социопатия изобщо има нужда да се отваря реч? :x
Поздрави, Андрей

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #2 -: Декември 14, 2013, 04:47:31 am »
Уважаеми колеги, неизвестни и анонимни гости и ти adminистраторе!
Тези, които ще се изкажат Ви поздравяват!
Какво мога да кажа по така поставения въпрос?
"Е ли, или не е социопат българския кактусист? :)"
Първо, въпроса утвърждава съществуването на българския кактусист!
За кой точно става въпрос не се пояснява.
За да има мир ще приемем, че под "български кактусист" се разбира понятие, един събирателен образ, а не някой от вас, примерно. Казвам, Вас, щото аз съм канадски, всъщност Кебекарски кактурист от български произход.
 ;)
За да постъпим системно, тъй да се рече, ще забележим, че въпросното понятие се състои от две думи: "български" и "кактусист".
И тук вече съм разтроен!
Щото от една страна, кат чи ли, се набляга на българската следа, особено с пространния научен труд на г-на Хаджииски, който е наследник на Цар Приям. Тук е мястото да оповестя последните исторически изследвания, които смятат, че троянците, бягащи от Троя, от Брад Пит де, са се заселеили по наще земи и особенно на едно място, което по-късно бива наречено Троян. Днешните троянци с нищо не отстъпват на едновремешните такива. Техния вечно жаден за новости дух, не се задоволява с троянки.
От друга страна "кактусист" направо звучи като екстремист!
Та според мен социопатията т.е. социалната патология идва от личноста, а не е от българското или от  любовта към кактусите. Ма виж, ако прекараш много години сред кактуси заприличваш на тях. Такъв красив, с много бодли! Не сте ли забелязали, че кучетата и котетата са като стопаните си. Това важи и за кактусите и техните стопани.
Примерно, пан Наксера харесва хоризонталониуси. Впрочем, да не се заблуждаваме. Той е кактусисткия връх на една група хора, които го подържат. Сайта му е пълен с реклами.
Ако аз имах сервиз за коли и "правех" по 750 000 на година от него, щях да направя сайт на Склери, който излиза в пенсия и да му турна реклама за моя сервиз, ако той е съгласен разбира се, щото таз реклама си е жив разход. Но си мисля, че ако той е съгласен, ще почнем съвместни изследвания. На тема как влияе влагата и топлото и светлото на автомобилните гуми и за целта, ще трябва да построим една лаборатория на неговото място. Аз ще я построя, а той ще го експлоатира. Цехът, ще се състои от желязна рамка и поликарбонатови плоскости на 360 квадрата площ, с прецизно контролирана, влага, температура и осветеност. Аз ще му предоставя 4 автомобилни гуми, а той ще ми ги връща всеки 6 месеца да ги изследвам аз на издръжливост (на моята кола). Можем да приобщиме и Джони с неговите втулки, ако плаща тока и осигури ламбите и т.н.
т.е. моя живот не е целия от тръни и съм готов да помогна на друг човек за да имам по хубави тръни.
А и да нямам...
Да правиш добро е приятно.
Вервайте ми!
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 04:53:08 am от troll »
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #3 -: Декември 14, 2013, 05:17:04 am »
Включвам се леко по тъча, в тази фатална вечер. Джони, мисля, социопат е малко тежко обвинение, щото това е криминален елемент, или хулиганин, в 50 на 50% от случаите. Асоциален елемент - може би, понякога е, щото предпочита да си говори с кактусите, отколкото със себеподобните. Показва снимки на кактусите си, а своята крие срамежливо..   8) Но, няколко пъти в годината се приобщава към кактусарски събирания, въпреки горното допускане. Няма данни за инциденти и сбивания по такива места, поне на снимките няма.

По скоро БГ-кактусиста избива комплекси. Това даже е обратно малко на социопат.

Ако всички бяха кактусари - колко прекрасна щеше да е земята ни, а ?

Сукулентаджиите, и те са вътре, а?  (happy)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #4 -: Декември 14, 2013, 05:42:44 am »
Що пък да не предпочитам да си говоря с кактусите, след като много хуманоиди им отстъпват по IQ.
След като Карл V  т.е. Велики е общувал на немски само с конете си, както утвърждава др. Димитров, що пък, аз да не мога да си говоря на български само с кактусите си. Вие останалите говорите на англииски.
И тук, таме немски.
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #5 -: Декември 14, 2013, 08:15:38 am »
Даааа колко верни неща написахте тук огледах се като в огледало.Обожавам растенията не само кактусите.Целият ми съзнателен живот е минал между тях говорим си обсъждаме и се радваме един на друг.А колко от хората в този форум познавам лично ? Явно съм си пълен социопат не обичам да се срещам с хора незнайно защо.Но се радвам че ви има всички вас :)

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #6 -: Декември 14, 2013, 09:20:36 am »
По скоро БГ-кактусиста избива комплекси.
  (happy)
Това вече си е чиста проба провокация!Но не и мен  :), аз не съм от тази група.За мен това е хоби, което  ми доставя  огромно удоволствие.Не мога да измисля кой точно от комплексите ми бих могла да избия с него  (think).
Обичам си кактусите такива, каквито са: и добре изглеждащи и ненормално издължени, с петна от прегаряне т.е. не дотам красиви.И никога не бих изхвърлила жив кактус, защото бил грозен или банален.Нали не изхвърляме по-грозничките си деца, ако изобщо забележим, че са такива?И природата ги търпи тия по-неестетичните.Та в този смисъл тази чешка естетика, чудесно подредено дворче и не знам какви саксийки изобщо не ме интересуват.Само си зададох въпроса къде ли си е струпал г-н Наксера останалите кактуси дето не са толкова лицеприятни като тези по снимките му.
Социопатия?Не разбирам (think), кой, защо ...
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 09:29:52 am от kalinaalena »

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #7 -: Декември 14, 2013, 10:08:42 am »
Дам.. нека внеса малко яснота. :D Благодаря на Трола за милите встъпителни слова. (bow) Моля всички да гледате на тази тема с добри очи и да разтоварвате тук натрупаната отрицателна енергия. :)

Първо ще е добре да научим (ако не знаем) какво е социопат?

Цитат
Социопат е разновидност на психопат, човек, който има абнормално или патологично поведение в сферата на социалните взаимоотношения. Такъв човек притежава клинична неспособност да се пригоди и адаптира в човешката среда. В отношенията си с други хора той създава конфликтни ситуации и не се поучава от грешки или неприятни преживявания. Не проявява лоялност дори към близките си. Такъв индивид е неспособен на уважение и не спазва общоприетите норми на поведение. Социопатът никога не изпитва вина, тревога или разкаяние, тези чувства са му непознати, той се държи така, като че ли няма съвест, защото неговите понятия за критическо възприемане на поведението и за добро и зло са силно изкривени.


Това е цитат от българската уикипедия. (rofl)

Какво е кактусист трябва всички да знаем. ;) Кактусист  - лице, ангажирано в отглеждането и събирането на кактуси. Думата произлиза от съществителното кактус и наставката ист.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #8 -: Декември 14, 2013, 06:35:08 pm »

Някъде някога, не помня къде и кога, се беше завъртял един лют спор на тема е ли е е или не е  свободен човек в условията на демокрация. Щото нали заради тая пуста свобода гътнахме омразния тоталитаризъм. Основната идея в този спор беше правото на избор. Тоест свободен е този който има право на избор. Ама Господ така е създал света че човек уж има право на избор ама не съвсем. Раждаш се където ти е писано. Не можеш да си избереш най-близките ти хора. Отиваш да учиш, или да работиш нещо каквото си избереш, ама колегите с които ще го правиш това нещо не можеш да избереш. / е с малки изключения / Жениш се за човека който си си избрал ама не съвсем щото след някоя и друга година с изненада откриваш че си избирал едно, а си се оженил за друго. Решаваш да си купиш каквото и да е. От клечки за зъби до самолет. Избираш, избираш и на края купуваш това за което ти стигат парите. Е къде му е свободния избор. Същото е и с участието в този форум. Идваш тук защото искаш да си начешеш крастата и да се наприказваш на воля на тема кактуси. Ама не можеш да избереш хората с които да го правиш. Казваш най-искрено ето това ми харесва. Това според мен е добро, и веднага някой ти обяснява колко иска да е близък с леля ти щом мислиш че това е добро, а другото не. Бих се притеснил че страстта към кактусите води до душевни промени в неправилна посока, ако не бях надниквал и по други форуми. Искам да ви зарадвам с новината че другаде е в пъти по-зле. Надникнете в някой автоманияшки форум и с учудване ще откриете колко разнообразни могат да бъдат формите на близост с леля ви.  И за да не обвиняваме за тази ни черта форумите ще споделя един личен потрес. Съвсем пресен. Излизам тая сутрин от блока в който живея. Студено, ама слънчицето припича някак многообещаващо. Прекрасна декемврийска утрин.   Насреща ми по стълбите пъшка една лелка на почти библейска възраст. Аз най-учтиво поздравявам с добро утро. Нищо че не се познаваме. Все пак явно сме съседи. Бабата ме погледна с поглед най-малко на шурмбанфюрер от Ес Ес и ми отговори мило: - "Кво ми се хилиш бе. И ти ще дойдеш на моята възраст".   Все едно че чета пост от някой форум. Успокоих се. Значи спокойно мога да си кибича във форума без да се притеснявам че това ще ме направи по-лош отколкото съм. Ще си пиша право куме та в очи всичко което мисля. Ще се радвам на хората които мислят като мен, а тези които се интересуват от леля ми ... Ами и те са хора. Щом им харесва кво пък. С интерес ще изчета и тяхното мнение. Важното е че слънцето утре пак ще изгрее и до чаканото лято остава един ден по-малко. 


Калинче, нямам честа лично да познавам пан Наксера, но от това което съм чел за него по форуми / най-вече руски заради езиковата ми ограниченост / и на други места из нета оставам с впечатление че повод всички да му свалят шапка не е собствеността му върху редки и в същия момент перфектни трънчета, а уменията му да ги поддържа такива. Дали е въпрос на контролирана околна среда, или на химия няма значение. Важното е че трънчетата изглеждат като току що направени. Вярно че това доста ги отдалечава от природните им събратя защото трудно ще намериш в природата кактус на няколко десетки години без белезите от отминалия живот ама човешкото чувство за красота е субективно. Някои харесват непосредствеността, а други перфектността. 

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #9 -: Декември 14, 2013, 06:50:44 pm »
Цитат
Явно съм си пълен социопат не обичам да се срещам с хора незнайно защо.
(rofl)
И аз така. Ще трябва да се среша, обръсна, фърля домашните дрехи, парфюмирам и костюмирам... мани тая работа...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #10 -: Декември 14, 2013, 07:04:25 pm »
Тъй като съм се разхождал из южна Чехия, още в далечната 1990-та май беше, мога да заявя, че те наистина са маняци, по-скоро немски възпитаници, нямащи нищо общо с източноевропейските мърлячи. Къщите и дворовете им са подредени и обгрижени отвсякъде. Видях и сукуленти, вътре и навън, оцеляващи в оня влажен и студен европейски климат... След година същият колега ни гостува в България. Резиденцията му беше до един варовиков баир (Бесапарските хълмове) край село Триводици, беше го обиколил в свободното си време, намерил някакви розетки-сукуленти (които ние самите не ценим и не знаем добре явно) и си ги отнесе за Чехия....
« Последна редакция: Декември 14, 2013, 07:17:50 pm от 7george »
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #11 -: Декември 14, 2013, 07:14:48 pm »
Ами че то там си е судетско... немско, тъй да се рече. Аа между южна чехия и прага вече има известна разлика, а като слезем към братислава, словакия разликата се засилва и след туй става доминираща като продължим в посока белград.
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен practicar

  • Списващи
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
    • flickr
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #12 -: Декември 14, 2013, 07:29:31 pm »
И понеже Джони прехвърли темата в специфичния раздел и става дума за субекти, а не за обекти, разбирай кактуси ще си позволя да направя една остра забележка към списващите тази тема и админа, който я инициира. Думата кактусисти, която често се използва в темата, а и не само тук е сгрешена! Правилното е кактусисты! Това е съветска дума, в смисъл че се използва не само в Русия а и в Украйна и други бивши СССР страни. Българската дума е кактусар, кактусари  ;). И както правилно забеляза колегата troll
 "От друга страна "кактусист" направо звучи като екстремист!",
а пък 7george буквално списва :
 "По скоро БГ-кактусиста избива комплекси",
 а малко по-долу четем
 "Ако всички бяха кактусари - колко прекрасна щеше да е земята ни, а ?"
Та си помислете по това ... ;)

П.П Сега някой да не вземе да се обиди  (n) Ако да, то да прочете отново темата и раздела.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Неактивен imdnme

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 166
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Angie
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #13 -: Декември 14, 2013, 07:36:18 pm »
Чак пък социопати?
Аз определено не съм, даже обратното - често се чудят как да ми затворят устата  :D
Кактусите ми харесват първо, защото мога да ида за една седмица на планина (дори през лятото) без да оставям ключ на някой да идва да ги полива; и второ защото цъфтят красиво.
Моята прогноза за времето: http://weather-bg.com

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #14 -: Декември 14, 2013, 08:19:04 pm »

Някъде някога, не помня къде и кога, се беше завъртял един лют спор на тема е ли е е или не е  свободен човек в условията на демокрация. Щото ....

Свободата на един човек завършва точно там, където започва свободата на друг!
 (wasntme)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Кактус БГ

Re: Психологията на един български кактусист
« Отговор #14 -: Декември 14, 2013, 08:19:04 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33