Автор Тема: Глобални кактусарски задявки  (Прочетена 1889 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Глобални кактусарски задявки
« -: Декември 20, 2013, 05:41:53 pm »
След като разнищихме българският кактусар, дойде време да разнищим и световното кактусарство!  (rofl)

Групата заставаща зад името Xerophilia обвинява многоуважавания от нас г-н Павличек че продава хабитатни семена и растения на ацтекиум валдезии.

Цитат
Xerophilia thank to Mr. Pavel Pavlicek who have mentioned our issues on his site, but we'd be more grateful to him if he immediately stop selling looted seeds of Aztekium valdezii !

Please do not buy seeds or plants looted from habitat!





Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Глобални кактусарски задявки
« Отговор #1 -: Декември 20, 2013, 07:51:25 pm »
Според мен чехите, които ежегодно правят хабитатни експедиции, особено в Мексико са открили още преди 4-5 години тоя странен нов Ацтекиум, но не са разгласили за откритието, а са си изкопали растения и порядъчен брой семки и са почнали тайното въдене. Изчакали са до момента в който някой ще официализира новооткрития вид и те на момента са изкарали апокрифно размножените растения нужни за засищането на платежоспособни лакомници, които са готови да плащат много за всякакви новооткрити и редки растения.
А дали семките на Павличек са събрани от хабитата, няма как румънците да кажат, след като е напълно възможно, той да е взел примено преди 3 години семки или присадени растения от примерно Шницер, който преди 5 години е събрал първите представители, а Павличек да е добил семките, които продава,след като е размножил присадените си екземпляри. 8)
Аз имам и друга версия за тоя нов вид, ама ще видя дали ще стане- лятото като цъфнат нужните екземпляри с които да кръстосам ритерито ще видим дали е така.... ритери х едроцветна мамилария= валдези  :D  (rock) :P

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Глобални кактусарски задявки
« Отговор #2 -: Декември 21, 2013, 12:45:02 am »
Аз си мисля, че всичко е в манталитета.. балкански от който страдат и румънците.

Балкански синдром, гарниран с нетолерантност, ирония, злоба и завист...

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Глобални кактусарски задявки
« Отговор #3 -: Декември 21, 2013, 05:29:40 pm »
Ако са наистина хабитатни, не е редно да ги продават. Или това е само предположение на румънците.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Глобални кактусарски задявки
« Отговор #3 -: Декември 21, 2013, 05:29:40 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33