Автор Тема: Проект свързан с кактуси!  (Прочетена 4281 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Krasi-flora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2
  • Activity:
    0%
Проект свързан с кактуси!
« -: Януари 04, 2014, 07:41:48 pm »
Здравейте любители на кактосите и сухолентите растения! Казвам се Красимир Балински от гр. Троян и съм автор на един цветарски сайт (Няма да споменавам името за да не дразня администраторите). Пиша в този форум защото е единствения специализиран на тази тема и се надявам, че ще намеря съдействие за един мой проект. От доста време искам да направя нещо, като класификация на кактоси с авторски снимки и актуална информация за самия вид. Естествено за целта ми трябва човек, който има богата колекция и познания. Надявам се ще успея да намеря съдействие.

Ако темата не е поставена на правилното място моля да ме извините.  :)

Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #1 -: Януари 04, 2014, 07:56:11 pm »
Добре дошъл, Краси! (f)
Името на сайта е krasi-flora.com
Тук никой няма да ти се кара, че си дал линк за цветарски сайт, да не говорим че Джони ти е градски. :D
Незнам дали си наясно колко сложно и неопределено понятие е това класификацията на кактусите и колко такива различни има. Ние сме започнали такъв проект по последната приета класификация на D.R.Hunt. Определено имаме нужда от ентусиасти готови да помагат в начинанието, така може да поговорим на живо и на чаша бира когато пожелаеш. (beer)
Българска Енциклопедия за кактуси

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #2 -: Януари 04, 2014, 08:12:02 pm »
Ама вии не правите ли Българска Енциклопедия на Сукулентните растения?
Аз останах с впечатление, че започвате от кактусите просто.
 (whew)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #3 -: Януари 04, 2014, 08:17:39 pm »
Публикувана от: Krasi-flora
« -: Днес в 07:41:48 pm » Вмъкни цитат
Здравейте любители на кактосите и сухолентите растения!

     Не виждаш ли, че тази ще бъде за кактОси и суХОленти?! ;)
     Троле, много си недосетлив...

Неактивен Krasi-flora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2
  • Activity:
    0%
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #4 -: Януари 04, 2014, 08:25:48 pm »
Да това е моя сайт  :) Не се притеснявам, че някой ще ми направи забележка но знам, че повечето администратори се дразнят, а съм дошъл с мир.  8) Не знам кой е Джони но щом ми е градски ще се запознаем с него.
Относно класификацията предполагам, че няма да е лесно особено, когато се опитва да се направи на авторска основа. За това търся някой с богата колекция и опит в областта.  :)

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #5 -: Януари 04, 2014, 08:29:24 pm »
то и в бедните колекции се срещат забележителни трънчета  ;)

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #6 -: Януари 04, 2014, 08:37:42 pm »
Виж, ся Ники!
Трябва да се съсредоточим на главното. Идва някой и иска нещо. Ако може ще му се помогне.
Тоз приятел е направил сайт, дето работи. Ходих там. А туй дето е от троян и не познава Джони...
Интересно ми е как е стигнал до този форум, щото аз като пуснах търсене със "сухоленти" излезе само неговия фейсбук. Обаче кактус пише и с "о" и с "у" та оттам може би.
Не зная дали знаеш, но наполеон не е пишел много правилно, което не е оправдание за всички, които не са Наполеон да пишат така де.
 :D
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен Krasi-flora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2
  • Activity:
    0%
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #7 -: Януари 04, 2014, 09:01:12 pm »
Стигнах до вашия Форум с Google и използвах за ключова дума само "кактуси" и ми излезе на второ или трето място. Относно СуКУленти  приемам забележката но не възнамерявам да издребнявам. Човешко е да се греши. Надявам се тук да намеря някакво съдействие защото споделих, че се опитвам да си съставям  проектите на авторска основа.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #8 -: Януари 04, 2014, 09:34:38 pm »
     Ма`ни буквите :)! Успех с начинанието! Хареса ми сайта ти - симпатичен и цветен в буквалния смисъл. Има доста да допълваш с видове, но описанията им ми харесват, както и таралежа на логото  ;).

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #9 -: Януари 04, 2014, 11:15:34 pm »

Краси, това което искаш е твърде трудоемко. То на практика си е равносилно на написването на книга, и то на сериозна книга с обем стотици страници. Все пак като вземеш и всички подвидове и разновидности се събират повече от три хиляди вида кактуси. У нас няма човек с толкова пълна колекция, а хората с колекции в които има почти половината от това разнообразие нямат нужното свободно време.
Видях сайта ти и споделям мнението на колегите че си личи вложеното желание и труд. Според мен това което ти трябва е една добра статия в която да става дума що за чудо е това кактуса, и как човек трябва да се грижи за него като цялата тази информация се допълни с няколко снимки които да покажат голямото разнообразие от размери, форми, бодли и цветове.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #10 -: Януари 05, 2014, 12:24:01 am »
Krasi-flora, БЕК е проект, който можеш да разгледаш и да участваш. Питай дали има проблем да го цитираш или вмъкваш на друго място.
Аз лично не разбирам защо трябва да има 2 паралелни проекта с една цел. :^)
Поздрави, Андрей

Неактивен Krasi-flora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2
  • Activity:
    0%
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #11 -: Януари 05, 2014, 10:20:20 am »
На ясно съм, че подобно начинание е трудоемко и отнема време. Но никъде не съм споменал, че трябва да стане за месец, два. Подобно нещо съм направил с Мушкатото(http://www.krasi-flora.com/Cvetq/M/Vidove_i_Sortove.html), Тагетиса,(http://www.krasi-flora.com/Cvetq/T/Vidove%20i%20sortove%20Tegles.html), Юка (http://www.krasi-flora.com/Cvetq/IU/Vidove%20i%20sortove%20Yucca.html ) и т.н. Нито един от тези проекти не съм го спрял, а непрекъснато актуализирам информацията, както с нови снимки, така и с статии.  Естествено за цялата тази работа дискутирам, както с професионалисти и любители в областта си. Човек не може да е пълна компетенция в цялото цветарство.   

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #12 -: Януари 05, 2014, 10:42:01 am »
Охо, градски! :) Добре дошъл!  (beer)

Неактивен Krasi-flora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2
  • Activity:
    0%
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #13 -: Януари 05, 2014, 02:15:17 pm »
Охо, градски! :) Добре дошъл!  (beer)

Добре заварил!   (handshake) :) (beer)

Неактивен Krasi-flora

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2
  • Activity:
    0%
Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #14 -: Януари 06, 2014, 07:14:18 pm »
Krasi-flora, БЕК е проект, който можеш да разгледаш и да участваш. Питай дали има проблем да го цитираш или вмъкваш на друго място.
Аз лично не разбирам защо трябва да има 2 паралелни проекта с една цел. :^)

Разгледах Българската Енциклопедия за Кактуси (БЕК) и общо взето моята идея е същата (с малки разлики) и е абсолютно безсмислено двата да се развиват по отделно. Съгласен съм да използвам текстовата информация, която сте събрали, като ви цитирам. Това не е никакъв проблем, а даже може да прекача реклами материали на БЕК. Това е въпрос на договорка с вашите администратори :).  Все пак да може да достигне до повече потребители.
Естествено с каквото мога и аз ще се включа с обогатяването му.  :)

Кактус БГ

Re: Проект свързан с кактуси!
« Отговор #14 -: Януари 06, 2014, 07:14:18 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33