Автор Тема: "Их" и "ах", след отпуск…  (Прочетена 5552 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
"Их" и "ах", след отпуск…
« -: Юли 22, 2012, 12:36:29 am »
Тема точно за такива като мен, които макар и за малко, успяват да се откъснат от бач, да се плеснат по задния седалищен и да отпрашат нанякъде, скъсвайки с комуникациите (почти) изцяло.

С огромен кеф отбелязвам яката активност тук във форума с десетките изписани мнения, които с удоволствие ще имам да изчитам по-подробно през идните дни. Имах малко възможност за интернетстване в странство, за да поглеждам диагонално темите и да потривам ръце за предстоящо приятно прекарано лично време след изтичане на 10-те ми дни не-бач! (happy)

Отпускът ми беше определено интересен (rock) - ще имам да споделям готини неща тук, ама след няколко дни. Много много кактита и сукита имаше около мен и това ме правеше особено щастлив! Добре заварили от Тенерифе! :*
Поздрави, Андрей

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #1 -: Юли 22, 2012, 09:45:09 am »
Оооооо , това е супеееер дестинация !!!!! Давай ! Разказвай ! Показвай!

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #2 -: Юли 22, 2012, 12:29:43 pm »
shto ne si mi vsel s teb !!! ;)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #3 -: Юли 23, 2012, 01:12:57 am »
Clement, това беше само разузнаване… ;) За следващото ходене ще обявя най-малко 10 години предварително (rofl) (майтап, но от 10 години най-добрият ми приятел от училище ме кани да му ида на гости и едва сега успях някак си).
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #4 -: Юли 26, 2012, 01:16:11 am »
Та, към "ах" и "их" добявям "ох" и "пу"…  :|
Вкъщи, след 10 дни отсъствие, жега, пек и нито молекула вода, тръните ми са в невероятна форма! Зелено като цвят почти няма. Всичко прелива от сиво през кафяво, червено до виолетово като цвят на епидермиса, а бодлите просто не се поддават на описание! (inlove) Кактусите просто стават чудесни на въздух, под директно слънце и без вода! Е, има и някое и друго растение в жълто, но то е в кръга на нормалното…
В сервиза Арио, Стромбо, Лофофори и подобни, при още по-жестоки условия на жега и югозападен пек също са в блестяща форма!
И тук идват "ох и "пу" ;( Тавата с Педиотата я свалих от моята тераса на терасата на майка ми на долния етаж, за да не се гаври нефелният ми котарак от скука с растенията докато ни няма. Никога повече няма да повтарям! (headbang) Сега притежавам 1 тава автоклавирани мумии… На майка ми ѝ дожаляло колко сбръчкани изглеждали и решила, че в тази жега водата ще ги съживи и посред бял ден, в най-голямата жега ги разхладила, "но малко, не много", както сподели… :@ Ако нещо оцелее, ще е чудо. Дорева ми се като видях любимците си. И ще ме държи дълго…
Поздрави, Андрей

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #5 -: Юли 26, 2012, 09:21:03 am »
Моите съчувствия за педиотата...на майките се дават писменни указания колко и кога да поливат, в противен случай се отнасят към кактусите като към мушкато.Моята майка е почти обучена, последното което направи, ми хареса като идея, забила по бодлите на кактусите, изложени на пряко слънце, листа от дървета, т. е. скрила най-застрашените от прегаряне участъци.


Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #6 -: Юли 27, 2012, 12:00:51 am »
;) Вили, зависи на колко години са майките… На моята, и реклама по телевизията да поръчам на 15 минути по време на сапунките, пак ще прави каквото ѝ скимне, вярвайки в добротата и правотата си… Тези неща просто се приемат.  :S

Стискам зъбки, палци и юмруци, дано Склеропедиите да прескочат трапа. В крайна сметка и в родината им ги спохожда не един порой посред пек и канска жега по това време на годината…

В под-секция "их" и "ах" ще добавя кефа от поредния самопосев от дворни опунции - от захвърлените преди 2 години плодове с неизвестни татковци. Имам нови 4 семеначета, които весело и доволно са разперили широко семедели и изправят вече 1-сантиметрови телца над тях. Семената са мръзнали и черупките им гнили 2 години навън - направо се изумявам каква воля за живот имат тези гадове!
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #7 -: Август 15, 2012, 12:39:50 am »
Като че ли успях да върна към живот повечето пострадали Педио. Остават само 3 с почти сигурна диагноза - knowltonii SB304, simpsonii var. minor и paradinei SB502 (почти завърналият се след пролетното гниене) вероятно няма да ги бъде. Единият от 2-та малки Склери-та unguispinus var. unguispinus също бере душа и не дава признаци на възстановяване. Но, като цяло успях да овладея ситуацията. Повече никакви майки и кактуси заедно!
Поздрави, Андрей

Кактус БГ

Re: "Их" и "ах", след отпуск…
« Отговор #7 -: Август 15, 2012, 12:39:50 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33