Автор Тема: Хоби,Занимания,Развлечение....  (Прочетена 75410 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #105 -: Декември 18, 2012, 01:04:09 am »

Шведската стоманата от Mora ме кефи щото реже (El Pistolero има проктически наблюдения, нали Стояне?  (rofl)), е не е 196 слойната дамаска на дедо Благо, но пък шведското острие мога да си го позволя с моята заплата и да ми останат стотинки за семки

Taка е, реже, а и върха с който се боднах беше префектно профилиран още от заводкската заточка, като за коленЬе и дранЬе на бели мечки  (devil)
Aма и хубав срез прави- дълбок, че и гладък.. после с подходящо прилепване и пристягане обратната имплантация на разделените тъкани беше повече от успешна... даже подозирам, че и няколкото капилярчета се напаснаха и те префектно.  Така, че Мора- та освен за дялкане на съчки, за кактусови присадки, става и за пластична и съдова хирургия  :D :D :D

А за изработката на новата ти Мора  (bow)  Перфектно балансирана според моите разбирания  ръкохватка спрямо острие.  (clap)
 А за ювелирните техники по металните завършеци- надявам се, като се видим другия път, да доразкажеш  (beer)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #106 -: Декември 23, 2012, 03:36:35 am »
:D
Добре де!
Добре!
Твоето схващане по тоз въпрос се базира на факта, че ти смяташ, че хората трябва да имат някаква шибана работа, на която да се мъчат, а след туй да балансират с хоби, което ги радва, щото не могат да гледат работата си!
Да ама не!

Само казвам, че се очаква хобито да е различно от ежедневните занимания, за да има разпускащ ефект върху личността. Примерно ти, след 12 часа на компа, идваш си вкъщи и, даже и да седнеш пак пред ПС-то, ще си играеш игри или лигавиш по форуми, няма пак да комприлираш, нали...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #107 -: Декември 23, 2012, 04:04:08 am »
Хе-хе!
Ми то мойто главно хоби е дискретна математика!
Примерно ... нали играеш тото и знаеш кво е непълно комбиниране. Аз искам да намаля комбинациите. Например ако искаш да играеш с 4 числа и ако ги улучиш да имаш сигурна шестица да не пускаш 123 комбинации, а само 65 затова.
 (rofl)
Ма туй не е щото копам цял ден. Имам интереси. Туй го правя последните ...ъъъ  ... 28 години.
Жора!
Тук намерих един стар виц за логическото мислене:
Ти имаш ли аквариум с рибки?
"Милиционер попитал колега, каква е тази книга дето чете?
-Учебник по логика.
-Хм, я дай някой пример за логическа мисъл-помолил милиционерът.
-Имаш ли аквариум с рибки?
-Имам.
-Значи ходиш до магазина да им купуваш храна.
-Ходя.
-И докато вървиш по улицата към магазина, се заглеждаш по мадами?
-Заглеждам се.
-Значи, не си педераст.
-Ехааа, страхотна книга дай ми я да я прочета.
Зачел се мильо, ето ти минава друг колега.
-Хей кво четеш бе?
-Учебник по логика.
-Яяяя, дай некъв пример за логическо мислене!
-Имаш ли аквариум с рибки?
-Нямам.
-Е, значи си педераст."
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #108 -: Декември 23, 2012, 04:16:51 pm »
Здравейте всички! В зимен и почивен ден като днешния, когато няма кой знае какво да се снима в кактусовото "битие" из нашите географски ширини и Форумът леко дреме, Ви показвам снимка /според интереса на съфорумците може и повече снимки/ на една от моите любими вещи от минали вече времена, когато са били неизменна част от бита на българина, за жалост вече отдавна забравени, изхвърлени или продадени на иностранци! Та, разбра се вече, другото мое хоби, освен отглеждането на кактусите, заради които сме се събрали тук, са старите етно вещи от времето на прабаба и прадядо. Може би не точно хоби, а просто мило желание да се запазят нещата,  съпътствали по-трудния, но и същевременно по-лек живот на нашите предшественици! Надявам се да Ви хареса.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #109 -: Януари 02, 2013, 06:51:51 am »
Ей хубава каруца. Шарена каруца!
А аз преди 5 години си харесах много една Северна Каталпа у едни съседи и като се обоби т.е. като и се появиха едни бобени шушулки аз взех една и извадих отвътре бобчетата(32 май бяха) и ги зарових в едни малки саксиики. след 3-4 месеца поникнаха 22, а после стигнаха до две, ама аз вече ги бях префърлил в голяма саксия.


А после остана едно и почна да расте и към есента беше към 60-70 сантиметра. Аз най-обичам да сея есенес т.е. през октомври, ноември и я бучнах в дъното на двора. И глей ся кво дърво е станала. Гаргите кацат по нея.

Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #110 -: Януари 06, 2013, 01:54:44 pm »
Хубаво дръвче си отгледал, troll! Да ти е живо и да те радва! Каручката, за съжаление, оцени само ти!


Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #111 -: Януари 06, 2013, 04:28:52 pm »

Неактивен Nick

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 219
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #112 -: Януари 06, 2013, 06:28:37 pm »
Еееей,65-фен съм ти!Навремето бях много запален по ветроходи-освен пластмасовите модели от НАПРАВИ СИ САМ ходех до библиотеката и снимах чертежи .Още май имам някъде фрегатата Палада,някакъв шведски линеен кораб,който беше потънал първия ден на вода и т.н.Галеоните като този са от най-красивите. Кърмата му как е?
Направата обаче по класическата технология с кил и шпангоути все още ми се струва ужасно трудна-как го правиш.Пусни ако имаш и други снимки.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #113 -: Януари 06, 2013, 08:21:47 pm »
Хубаво дръвче си отгледал, troll! Да ти е живо и да те радва! Каручката, за съжаление, оцени само ти!
Каручката е чудна и шарена, макар и паркирана задълго. Мене по- ми хвана окото оная тръвна вътре в нея, няма ли пчели за нея, или и там минахте всички на модерно оборудване...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #114 -: Януари 06, 2013, 11:32:51 pm »
Давай дебел65!
Много хубав галеон!
Бравос!
 (clap) (clap) (clap)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #115 -: Януари 08, 2013, 10:19:20 pm »

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #116 -: Януари 08, 2013, 10:37:18 pm »
Професоре, от снимката да разбирам, че си и кучкар, нали?  (rofl) :P Хубаво куче! Абе и двамата сте хубави!  (bear)

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #117 -: Януари 12, 2013, 04:25:04 am »
Професоре!
А тия гледа ли ги през 2011 в София?
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #118 -: Януари 12, 2013, 01:56:03 pm »
Хубаво дръвче си отгледал, troll! Да ти е живо и да те радва! Каручката, за съжаление, оцени само ти!
Каручката е чудна и шарена, макар и паркирана задълго. Мене по- ми хвана окото оная тръвна вътре в нея, няма ли пчели за нея, или и там минахте всички на модерно оборудване...

     Здравей, George, здравейте всички! Дори и в малките градчета, като моето, тръвните, като средство за отглеждане на пчели, са се използвали не по-късно от 20-те години на миналия век. А, дори и до днес, служат за ловене на пчелните роеве, избягали от кошерите.
     Обикновено, дядо се качваше на крушата, където се бяха събрали "бегълците" и някак си се мъчеше да ги хване в нея. Специално тази тръвна е правена от другия ми дядо, който никога не е гледал пчели, за разлика от дядо Гошо, който беше потомствен пчелар, т. к. неговия баща, моят прадядо, също е гледал пчели, докато е бил и, връщайки се от Америка /Уругвай/ още 20-те.
     Днес, тръвните ги ползваме за декорация на градини и механи. За жалост, навън на дъжда се разкапват за няколко сезона-все пак са правени от имел, като кошниците ;) Сега имам още 2-3, 2-3 подарих на приятели, но тази съм си я оставил за спомен, както още и десетки други предмети :)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #119 -: Януари 12, 2013, 04:36:09 pm »

Даа, пчеларството е едно достойно хоби, което ми липсва.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #119 -: Януари 12, 2013, 04:36:09 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33