Автор Тема: Хоби,Занимания,Развлечение....  (Прочетена 75551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

guest8

  • Гост
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #210 -: Март 30, 2014, 10:45:43 pm »
луд умора няма, само се поти,
серията изтървани в киселината продължава:









Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #211 -: Март 31, 2014, 03:21:27 am »
На мен винаги ми е било приятно да гледам твоите неща!
Ножетата са някак много приятелски, близки.
Чувствам се удобно и комфортно с тях( не ако са ми между ребрата, де).
Бъди здрав, повелительо на ножа!
 (bow)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #212 -: Март 31, 2014, 03:16:20 pm »
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Няколко нашенци....
« Отговор #213 -: Април 01, 2014, 04:02:01 am »
Няколко  нашенци пак са гастролирали.
http://montreal.ctvnews.ca/mobile/quebec-provincial-police-bust-atm-fraud-ring-that-allegedly-netted-1-million-1.1749493
Те май с това са си вадили хляба..  :S  Сега мисля, ще трябва да ги храните и топлите в едни специални места.  8)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #214 -: Април 01, 2014, 05:04:11 am »
Не зная дали си забелязал, че ги обвиняват в кражба и трансфер на лични данни и притежание на техника за дуплициране на карти.
Това не е много.
Освен туй ... това са 10-15 души и от 2008 са успели да нанесат вреди за 1 млн. те са взели мнлгократно по-малко.Тия са на социял,което е границата на оцеляването и са зимали и някой долар с картите.
Кокошкарска работа.
Добра слава за българите в Канада.
Тука хората обичат емигранти и днес четири души ми го разправят туй.
Викам им: Аз, като стана Норбург да съм ви казал нещо.
А те се хилят и викат: Ми все пак са българи та ...
Не са българи! Ами са криминални!А криминални кебекари има много повече от българи!
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #215 -: Април 02, 2014, 05:17:15 am »
Не зная дали си забелязал, че ги обвиняват в кражба и трансфер на лични данни и притежание на техника за дуплициране на карти.
Това не е много.
Освен туй ... това са 10-15 души и от 2008 са успели да нанесат вреди за 1 млн. те са взели мнлгократно по-малко.Тия са на социял,което е границата на оцеляването и са зимали и някой долар с картите.
Кокошкарска работа.
Добра слава за българите в Канада.
Тука хората обичат емигранти и днес четири души ми го разправят туй.
Викам им: Аз, като стана Норбург да съм ви казал нещо.
А те се хилят и викат: Ми все пак са българи та ...
Не са българи! Ами са криминални!А криминални кебекари има много повече от българи!
Мда..   (mm) Като си нямат друго хоби, виж кво правят. Квебекари..  (tmi)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #216 -: Април 16, 2014, 12:52:23 pm »
krai na hibernatsq :)




kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #217 -: Май 01, 2014, 06:05:59 am »


Планинско езеро, днес.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #218 -: Май 01, 2014, 08:17:00 am »
Mnogo e kracivo :)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #219 -: Май 02, 2014, 11:36:10 am »
7Г , много чисто небе , ясни снимки ...  (y)
Ето няколко мои щраквания от съвсем скорошното ми ходене на Славянка. Да , вече наистина ще я наричам Славянка , а не Алиботуш. Имах късмета да поговоря с няколкото местни хора / с.Парил/ и те категорично отхвърлят налаганите турски имена по тези места като Алиботуш , като Папаз чаир....
Най-готината местност поне за мен това е м.Койнар / на 2часа от х.Славянка/:
  За съжаление времето бе доста мъгливо , облачно и почти не се показа слънцето. Над тази местност се издигат двухилядниците Малък и Голям Царев връх :
   А надолу по стъмния склон се слиза във високата част на Хамбар дере :   Този почти отвесен склон казват ,че през юни и юли представлява невероятен цветен килим. Но по това време на годината почти нищо не бе цъфнало. Дебелци , лалета и малко други цветчета :
 
    Надолу по Хамбар дере / Парилски дол , Хамбарски дол / бе пълно с изпарения и влага :     Все пак на връщане към с. Парил се показа малко слънчице и бе супер живописно и свежо 
    Целта на ходенето ни бе най-високата точка на планината - Гоцев връх. Поради гъстите мъгли и снегът във високата част на планината целта не бе достигната , но видяхме една райска градина преди да е показала още пълната си красота. И ако ни се отдаде възможност в бъдеще да я посетим отново - не бихме я пропуснали !

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #220 -: Май 02, 2014, 08:06:21 pm »

Спини, мъничко ти завиждам за чудесната разходка, и съжалявам че времето не е било с вас. Към този малко познат край на България аз имам специално отношение защото корените ми са от там. Баща ми е роден в село Ловча разположено в малка котловина затворена между Алиботуш на запад, връх Стъргач на исток,и южните склонове на Пирин от север. На изток е отворена към Гърция и Бяло море. Селото е на самата граница. Браздата е буквално на няколко крачки от последните къщи. Селцето е толкова малко че на времето българските военни дори не знаеха за съществуването му. Когато влизах в казармата ме викаха във военното окръжие да ми се карат че за родно село на баща си съм написал несъществуващо населено място.   

Всеки има право на лично мнение, но аз лично не приемам " Възродителни процеси" под каквато и да е форма и отнасящи се както за хора така и за растения, животни и местности.
Планината Славянка се роди по времето на " Голямата екскурзия", когато връх Вихрен стана Бурен, а един от най красивите пирински върхове - Газей стана Войводски. Изобщо цялата планина беше така полългарена че човек да се чуди да се смее или да плаче. Както е казал народа " Насила хубост не става" . Не съм чул някой турист да каже отиваме до Сини връх, или нощувахме в заслона Сини връх. Всеки ще ти каже отиваме към връх Синаница, и нощувахме в заслон Синаница.  Има разбира се и примери за успешно преименуване, но то не е станало насила, а е било наложено постепенно и то главно от местното население. Сега вече почти никой не помни че моя любим пирински връх - Полежан някога се казваше Мангър тепе, или Вихрен е бил Елтепе.
Да се върна на Славянка че малко се отплеснах. Старото, и за мен истинското име, на тази малка българска планина е Алиботуш. Името идва от една красива легенда за невъзможната любов между първородната дъщеря на местния Али бей, и един от неговите ратаи, българин, християнин. Като научил за любовта на двамата млади беят поставил условие. Ще даде единствената си дъщеря за жена на българина, но при едно условие. Той да я занесе на ръце до върха на планината без да спира, и без да почива. На пръв поглед трудно но изпълнимо условие, но имало една малка подробност. Трябвало да обуе железни ботуши пълни с огнено гореща разтопена смола. Приел условието ратая. Грабнал девойката на ръце и обут в железните ботуши изкачил планината. Пуснал там нежно любимата, паднал до нея на полянката и издъхнал. Така че турското на пръв поглед име е родено от красива българска легенда от този край.  От къде идва името Славянка аз не знам. Някои се опитват да наложат едно компромисно решение като казват че планината е Славянка, а върхът Алиботуш. 
Всеки има право на лично мнение. Може някои от по-младите местни хора и да приемат новото име на планината, но за повечето хора от този край, а и за старите планинари тя ще си остане Алиботуш. 

Неактивен practicar

  • Списващи
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
    • flickr
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #221 -: Май 02, 2014, 09:37:59 pm »
Аз съм турист и съм забелязал, че променените имена се запазват променени в зависимост от упорството на променителите. Ако променените имена се оставят такива и в туристическите карти и изобщо в картите, то не след дълго следващото поколение научава новите имена, а за старите чуват от местните и старите туристи, и ги възприемат само като екзотика. Например планината Славянка я чух за първи път, когато следвах, в лекциите по ботаника, защото на нея растат много ендемични растения и никой вече не я наричаше Алиботуш.
     По принцип съм против турцизмите   (n)  (разбира се без да се изпада в смешни крайности) и така трябва да бъдат възпитавани по-младите, пример в това отношение трябва да ни бъдат Гърците!  (y)
« Последна редакция: Май 02, 2014, 09:46:51 pm от practicar »
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #222 -: Май 02, 2014, 10:23:21 pm »
Има няколко предания за името на планината , а според разказаното от Склери идва и името на село Парил - от парещите ботуши на младежа.  Най - старото познато име на тази планина е тракийското `Орбелус` , което значело `Снежна планина`. От 1954г. е написано по картите името Славянка , а понастоящем името Алиботуш се ползва само за резервата , който е част от планината. Интересното е , че в село Парил говорих с трима / от общо седемте жители на селото/ и те бяха на почтена възраст- над 80годишни - на запитването ми как е правилното име на планината те ми отговориха почти както пише Практикар по-горе. Ако трябва точно да ги цитирам то беше нещо от рода на :`` А , бе момче , недей с тия турски имена /Алиботуш/. Робството тука е било много жестоко. Имаме си хубави имена - Славянка.``

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #223 -: Май 02, 2014, 10:25:55 pm »
Цитат
7Г , много чисто небе , ясни снимки ...  (y)
да бе, четох, април бил рекордно мокър при вас, то и на други места е така. Явно съм улучил добро време и момент в Кенмор оня ден.












Сега там вали сняг и утре ще е при нас..
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #224 -: Май 03, 2014, 12:07:45 am »
Аз съм турист и съм забелязал, че променените имена се запазват променени в зависимост от упорството на променителите. Ако променените имена се оставят такива и в туристическите карти и изобщо в картите, то не след дълго следващото поколение научава новите имена, а за старите чуват от местните и старите туристи, и ги възприемат само като екзотика.

Напълно си прав. Само че се питам струва ли си от грешно разбран патриотизъм да лишим идващите след нас поколения от богатото наследство което са ни оставили нашите деди.
Като студент завърших школа за планински водачи, и всяко лято водех туристически групи в Пирин. Името на всеки връх, на всяко езеро, на всяка поляна е свързано с някаква легенда. Интересно ми е какво ще разказват на туристите тогавашните водачи. Как ще им обяснят че на връх Безбог има огромна купчина камъни защото с нея бог Дженгал / живеещ на съседния връх Дженгал/ е затрупал злия демон Бес който задявал сестрите му, самодиви живеещи в самодивските езера. Вместо това ще им обясняват че върха е изграден от определен вид скала / не знам точното научно име /  която има свойството да се пука и цепи под влиянието на влагата и студа и за това върхът се е превърнал в огромна купчина камъни, а склоновете му са покрити със сипеи. И колкото и да звучи по - по български Конския площад някак си Ат мегдан по-върви за планинска местност. Мегдан може да има турски корен, но е дума наложила се в българския език. Може би новите кръстници трябваше повече да се постараят, и да измислят имена близки до старите. Един от най-красивите пирински върхове е върхът игла  Газей. Името му идва от старо арабското Гаази което в превод означава непобедим. / Върхът е много труден за изкачване, от туристическа гледна точка, от всякъде освен от към горното Газейско езеро. / "Възроденото " му име беше Воеводски. Какви воеводи на трудно достъпен връх. Има си връх Дончови караули, и народа го е кръстил така защото там воеводата Дончо е разполагал наблюдатели които да следят за турски потери.
Много местности, върхове и езера си имат български имена наложили се с времето. На повечето от останалите имената може да имат турски корен, но в повечето случаи са думи навлезли трайно в българския език. Никой не може да отрече че езика ви е бъкан от турцизми, и си има основателна причина за това.  Всеки знае какво е мегдан, какво е геран, тепе и т.н. Само за да се наречем патриоти няма смисъл на кибрита да казваме драсни пали клечица.

Кактус БГ

Re: Хоби,Занимания,Развлечение....
« Отговор #224 -: Май 03, 2014, 12:07:45 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33