Автор Тема: Къде отглеждаме нашите кактуси и сукуленти:На открито,оранжерия,балкон и др.  (Прочетена 65927 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
благодаря на професора за подаръка  (sun) и един въпрос Галине: на коя година след засаждането на адениум от семена има шанс за зацъфтят? Вие открихте ли вече новата оранжерия за туристи?

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Како Нели,Адениума след засаждането от семена и дава цъфтеж след 4-5 години! Според мен най добре взети резник и така се получи цъфтеж всяка година! Новата оранжерия ще бъде откриване на 27 юли! Ще те чакаме в градината и пикник край Каликара!

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Но ако е от резник, адениума няма да има каудекс, а на мен ми харесва повече каудекса. Разбира се комбинацията от цъфтеж върху каудекс ще е перфектният вариант.
Да не се каня много, но точно до края на юли  ще съм на Кариакра и ако мога да видя откриването ще е най-хубавият ми кактусарски сезон  :)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Професора Адениума Манева,ако се получи резник,то ще бъде каудекс! Разбира се на юлски пикник в Калиакра и ще пържим калиакрански калкан  (dance) (beer) (sun) 8)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Лек ъпгрейд на парничето
« Отговор #19 -: Юни 28, 2012, 08:12:56 pm »


Днес направих лек ъпгрейд на моето малко парниче и му увеличих "местата за паркиране на кактуси" с още около 200 седмички (саксии) !  (dance)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж

Първата оранжерия в двора на Склери.  Сега спешно трябва да направим някаква поръчка че да я напълним.








Има два прозореца от страни и два по-малки отпред и отзад. За проветрение.




Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Склери, със здраве да си я полваш. Сигурна съм че ще я напълниш от раз. А, какво става с алписклериумът ти / майка ми казва на моят алпинеум-апинелиум/, нахвърля ли камъните в него вече? Като гледам къщата е готова и това което се вижда изглежда страхотно. Възхищавам се на хъса и табиятите с които си я правиш. (bow)

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси

Първата оранжерия в двора на Склери.  Сега спешно трябва да направим някаква поръчка че да я напълним.
...

Хехе-ее!  (party) Склери, честито! Конструкцията от водопроводни тръби и аксесоари си я спретнал, нали? Ако си правил сметка кажи колко излизат материалите.  (y) Добър дизайн си и барнал!  (handshake)

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Scleri , супер е !!!!
Пожелавам ти цялата да я запълниш със склерокактуси в най-скоро време      (clap)                                                               

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж

Джони, подценяваш ме. Ако оранжерията беше моя конструкция щеше да е по-голяма от къщата. 

Тази глезотийка си я купих от Кауфланд за петнайсетина лева. Не помня точно колко беше защото я купих още миналата година. Помня че цената беше намалена на половина поради липса на интерес.  Оранжерийката е два и петдесет на метър и петдесет. Конструкцията е от прахово боядисани метални тръби с много интересен чалъм на фиксиране. В тръбата има една малка навита пружинка която при вкарване се прибира в тръбата, а когато стигне до края изкача и фиксира зглобката.  По-интересно е покривалото. От някакъв двуслоен полиетилен, като единия слой е от бял материал, а другия , под формата на мрежа, е зелен. То се вижда и на снимката де. 

Купих я без ясна цел за какво може да ми послужи.  Сега ще експериментирам. Ще сложа в нея част от семеначетата които имам, а останалите от същата сеидба ще гледам на открито на терасата. Да видим на есен при коя от групите резултата ще е по-добър.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси

Джони, подценяваш ме. Ако оранжерията беше моя конструкция щеше да е по-голяма от къщата. 
...

 (rofl) (y)

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Честито, Scleri!
Аз очаквах да я сложиш на кокили и да отглеждаш домати (да не би семеначетата ти да са такива, щото е малко късно?).

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Здрасти Клечо.
Ако не знаеш доматите искат поливане, а при нас водата е три лева кубика. Мисля че сме на първо място в страната по тоя показател. Така че домати сеят само чорбаджиите. Тия дето могат да си позволят да хабят вода и за друго освен за миене на зъбите.
Аз последно сях преди три години и тия последните изтърсачета си им викам семеначета. Ще си останат такива докато се наканя да наръся семенцата дето още ги кътам в хладилника.

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Сори за цените!
В общия ни роден град доматите бяха номер 1. С познания по отглеждането им предизвиквах завист преди години сред немски познати кактусари........

Успех с малката и радости с голямата!

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Пръскаме се по шевовете.. ;) На Дядо Мраз ще му пиша да ми донесе поне два пъти по-голям парник от поликарбонат за Нова Година! :)




Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33