Автор Тема: Врагът кактусов не спи!  (Прочетена 33624 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #15 -: Юни 07, 2012, 02:44:04 pm »
Na men kakvo me drasni Nai mnogo sa kotkite koito vyrvqt ot gore syksiiki , i padat.. no dobroto e 4e te qdat ohliovi :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #16 -: Юни 08, 2012, 12:17:21 pm »
Хаха всеки с различен враг се бори. :D
Аз тази сутрин открих нов и опасен противник на кактусите ми- гларусите  (envy)   Досега толкова години никога не бяха бутали нищо по терасата, а и ги мислех за интелигентни същества крадящи само луканки, връзки чируз или веян паламуд все разни такива вкусотийки оставени от разсеяни стопани по терасите (навремето на дядо ми му обърнаха един тиган с пържеща се в момента цаца на 4-тия етаж).
Ноо пред очите ми тая сутрин един направи вираж, зависна като колибри на едно място пред единия отворен прозорец на терасата и с прецизно движение с клюна измъкна една семка от манго, която се киснеше в чашка с вода на предна линия пред редицата с лофофорки и чилийчета...  костилката със здраве да си я чупи в клюна, ама ако беше си харесал някое сладко лофо и астро, пък и кое да бодилче, което със сигурност щеше да изплюе и хвърли нейде отвисоко- направо не ми се мисли   :x
А, така добре си съжителствахме с  гларусчетата толкова години, досега никое не беше проявявало такъв нездрав интерес към нещата по перваза и зад него   :^)

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #17 -: Юни 08, 2012, 01:57:30 pm »
На мен пък гълъб ми отнесе супер кабутото, намерих му  саксийката счупена долу пред блока.Яд ме е, защото беше станало много хубаво, а освен това преди две години когато ги получих бяха две, едното го отмъкнаха още тогава и не трябваше да оставям второто на терасата.Определено обичат астрофитум супер кабуто, друго не са унищожили.

Неактивен Makc

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 252
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #18 -: Юни 18, 2012, 04:16:32 pm »

С какво да я бия тая гад?

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #19 -: Юни 19, 2012, 02:00:05 am »
ръжда :)

Неактивен Makc

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 252
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #20 -: Юни 19, 2012, 02:45:58 pm »
Наплесках го с 'Шавит', в неделя ще го пръскам с 'Топсин М'. Много упорита гад.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #21 -: Юни 19, 2012, 08:53:50 pm »
Наплесках го с 'Шавит', в неделя ще го пръскам с 'Топсин М'. Много упорита гад.

Aко е ръжда требе ръждопреобразувател или антикор! :)  :P

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #22 -: Юни 19, 2012, 09:17:07 pm »
значи фосфорна киселина  (devil)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #23 -: Юни 20, 2012, 01:15:40 am »
…С какво да я бия тая гад?
Аз винаги при съмнения за гъба (или при явни признаци, ако има все още надежда) кисна в баня 3 % белина за 10 минути. После, след обилно плакнене кисна в смес от Топсин М и Инфинито СК, и след пълно изсъхване 2 - 3 дни, засаждам и продължавам с химията.

Но, дори и при стриктна и редовна профилактика, без съмнения или явни признаци, се получават гадории! (headbang)
Последната седмица беше скръбна за мен. С ден последователност останах без 2 Sclerocactus intertextus var. dasyacanthus PP774. По-колоритният е долу на снимката. Другият не се скашка, но оранжевата гад беше стигнала по проводящата тъкан от корена до върха и при следващо поливане щеше да е същия на външен вид. Днес останах и без 1 Mammillaria pectinifera ssp. pectinifera.
12.06.2012 - Sclerocactus intertextus var. dasyacanthus PP774 (1)

19.06.2012 - Mammillaria pectinifera ssp. pectinifera

Дали заради жегата не съм усетил, че са минали в летен покой и последното поливане миналия петък да ги е унищожило… :S Жалко. ;( Ама, специално бившите Echinomastus-и - как и да ми хрумне да гледам по-критично, като всички останали Echinomastus-и бълват бодили и се надуват весело… Един до друг, маааму!
Поздрави, Андрей

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #24 -: Юни 20, 2012, 10:46:23 am »
Цитат
.. кисна в баня 3 % белина за 10 минути.
(think) как изчисляваш процента като не пише процент на белината  (think)

Неактивен Makc

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 252
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #25 -: Юни 20, 2012, 02:39:11 pm »
Андро, при мен е друго: Оранжеви петна само отвън. Не изяждат кактуса, обаче се разпространяват и не мога да ги изчистя. Ако шавита не помогне, ще го кисна и аз.

Неактивен Галин Моряка

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 124
  • Activity:
    0%
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #26 -: Юни 20, 2012, 02:41:42 pm »
…С какво да я бия тая гад?
Аз винаги при съмнения за гъба (или при явни признаци, ако има все още надежда) кисна в баня 3 % белина за 10 минути. После, след обилно плакнене кисна в смес от Топсин М и Инфинито СК, и след пълно изсъхване 2 - 3 дни, засаждам и продължавам с химията.

това помага ли, в смисъл ще падне ли гъбата? или просто ще спре до там до където е стигнала и няма да се развива повече?

Но, дори и при стриктна и редовна профилактика, без съмнения или явни признаци, се получават гадории! (headbang)
Дали заради жегата не съм усетил, че са минали в летен покой и последното поливане миналия петък да ги е унищожило…


Андро, не е от последното поливане, поне според мен. проблема на тия растения както и на много други подобни видове е, че не са създадени да растът на нашия климат, тука не е като в пустините в америка, при нас има игромно колочество гъби и спори и всякакви други неща в почвата и във въздуха и като те достигнат до това растение през корените го скапват за дни. някой беше показал в друга тема снимка на една navajoa и тя заминала така внезапно. ами и аз преди години съм губил растения така, много е гадно.... та всичко е въпрос на време при тези растения, не дали а кога ще го попилеят гъбите и другите гадини. решението за нас се оказа само едно и това са подложките, знам че повечето от вас не ги харесват и нямам никакво намерение да ги убеждавам в това, само изразавам своето мнение  ;)

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #27 -: Юни 20, 2012, 09:07:15 pm »
решението за нас се оказа само едно и това са подложките, знам че повечето от вас не ги харесват и нямам никакво намерение да ги убеждавам в това, само изразавам своето мнение  ;)
твоите подложки са много тарикатски и аз ги харесвам. Миналата събота бях в Русе и разгледах една прекрасна колекция, та собственикът и ми отряза от ацтекиумът си. Лепнах го на твои подложки и чакам резултат, ако се получи ще съм много щастлива. Пък за да се пробвам да ги лепна е виновен друг кактусист, който ми предаде нагледен урок по лепене  ;) и ме въоръжи  (party)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #28 -: Юни 21, 2012, 12:39:46 am »
Андро, не е от последното поливане, поне според мен. проблема на тия растения както и на много други подобни видове е, че не са създадени да растът на нашия климат, тука не е като в пустините в америка, при нас има игромно колочество гъби и спори и всякакви други неща в почвата и във въздуха и като те достигнат до това растение през корените го скапват за дни. някой беше показал в друга тема снимка на една navajoa и тя заминала така внезапно. ами и аз преди години съм губил растения така, много е гадно.... та всичко е въпрос на време при тези растения, не дали а кога ще го попилеят гъбите и другите гадини. решението за нас се оказа само едно и това са подложките, знам че повечето от вас не ги харесват и нямам никакво намерение да ги убеждавам в това, само изразавам своето мнение  ;)
Галине, така е. При повечето от "трудните" и "невъзможните", нещата се случват въпреки всички хвърлени по тях грижи и химии. Но, според мен е въпрос на итерации и фина настройка на условията на отглеждане у нас, за да има един любител успех с тях. Иначе, да - режеш, лепиш и забравяш. Но, аз съм привърженик на отглеждането на цели кактуси, не на горни половинки. ;) Не критикувам (обещах) ашладисването. Мен ме кефи да напипам потребностите на растението като целокупен организъм, не просто да съзерцавам надземната му част и да се абстрахирам за сметка на какво е това, което съзерцавам. Със сигурност имам още много да губя, но пък удоволствието от успеха е истинско щастие! (happy) (nod)
(think) как изчисляваш процента като не пише процент на белината (think)
Белината ми ("Елфи") е с указан състав "активен хлор до 70 g/l". От нея правя 3% разтвор, т.е. 30 ml белина допълнена с вода до 1 l.
Андро, при мен е друго: Оранжеви петна само отвън. Не изяждат кактуса, обаче се разпространяват и не мога да ги изчистя. Ако шавита не помогне, ще го кисна и аз.
Още по-добре - белината за 0 време ще свали всичко що е гъба.
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 01:19:51 am от exotica »
Поздрави, Андрей

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #29 -: Юни 21, 2012, 11:05:26 am »
Тенкс за инфото  (y) (sun)

Кактус БГ

Re: Врагът кактусов не спи!
« Отговор #29 -: Юни 21, 2012, 11:05:26 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33