Автор Тема: По кое време пролетта да изнасяме кактусите навън ?  (Прочетена 19340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Schmidt

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 335
  • Activity:
    0%
Сега разбирам , освен че  nimich е компетентен по всички въпроси е преподавател и филолог.Плюс това е живял на запад от Китай, където се славят с демократичните си възгледи,които той е усвоил перфектно. Аз не те познавам и не знам какво се мъчиш да внушиш на оклните .Ставаш доста смешен и ще те помоля да не се занимаваш с мен.Ако няма къде да си избиваш комплексите намери сидруги субекти .И въобще какви са твоите постижения от дългогодишният ти опит??Освен да цитираш къде какво е публикувано - неща  само на теория, друго можеш ли?  Като си такъв капацитет дай да видим каква колекция имаш?? Публикуваи я, както правят останалите хора.Или е по лесно само да" преподаваш" акъл?Аман от разбизачи теоритици!Не си спомням да съм ти давал е-мейл си за да ми пращаш разни шегаджийски тъпотий.Изобщо имаш ли представа кой съм, за да ме притесняваш?Навлизаш ми в личното пространство!

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Пак не си разбрал.

 За това че съм живял на Запад е вярно, но не на запад от Китай. Не съм ти навлизал в никакво пространство, не те знам кой си и не искам да знам. Знам те само като Schmidt от форума.  Пуснах една шега за колегите от дружество Екзотика в груповия мейл, без да знам че и ти си там. Сега като разбирам, още утре ще подам молба до Андрейчо за напускане.

Относно етиката във форума: При коментарите не съм споменавал никъде твойто име. Ако някъде си се припознал, това не е мой проблем.

Относно характера на постовете ми във форума: Въпрос на отношение към форумите е. Аз не съм се регистрилрал в този за да се хваля с постиженията си, колкото до тях, пак не си чел внимателно постовете.

Бъди здрав и не си избивай комплексите, където не му е мястото.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Пичове, дращете си се на ЛС-та и се запишете за Пролетната сБирка. Там вече ще се изясните кой какъв е, и защо такъв е. ;)  (d) Отивам да правя таратора..  (nod)

А трънчетата си мисля да ги изнасям през първата десетдневка на април, ако нощните температури са над 7-8 градуса. Тези дни ще им направя едно обилно събуждащо окъпване (опръскване)с фунгицид и пестицид. (y)

Неактивен bricki

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 444
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • новобранец ;)
Аз благодаря на всички за изразените мнения!
PEACE!  (sun)

Разбира се, че всеки според неговите условия, различно действа!
Затова поясних, че ги изнасям в преддверие, с още едно пояснение - зад дантелено перде!
чак след месец - съвсем навън  (sun)
Асене, благодаря за съвета - ще внимавам значи, понеже проблема е като при Клеман - потъване!
Ще се опитам без да ги разбутвам само да добавя отдолу почва!
Най-належащо е пресаждането на едни неочилении с изгорели чашки - за тях има ли проблем сега да стане?
То има - няма, утре съм на село и заминават в нови саксии...  (headbang)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Мисля, че неочилениите не са проблемни.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
На моята соц тераса (остъклена) температурите вече са както сл:
I ет. - 20-240С - дневни / 8-10 нощни
Последен ет. - 25-30 (Hi) / 13-15 (Lo)

Изнесъл съм всички растения още преди 2 седмици. Миналата неделя ги полях (почти обилно). Всички се напомпаха за 7-8 часа. Ариокарпусите се показаха от субстрата, където се бяха заровили, та чак репите излязоха на повърхността. Днес виждам че някои имат вече наченки на нов прираст (грузони, , феро хистрикс, турбинките, една обрегония и една 10-см -ва стетсония). Снощи ги прибрах, че беше голям студ, и сега си имам работа пак да изнасям, добре че не са толкова много, като на други.

Неактивен Вискяр Градинаров

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 11
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Работата никога не свършва
    • Зеленчукова градина Вискяр
Малко ужасяващи за некои люде снимки:





Температура на въздуха - плюс два градуса. Но заради силния вятър предпочетох да ги внеса вътре за през нощта.

Неактивен Вискяр Градинаров

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 11
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Работата никога не свършва
    • Зеленчукова градина Вискяр
Добавка:
На първата снимка, в горния ляв ъгъл, се виждат презимуващите навън опунции от Альошата.
Хич не се подлъгаха от топлия февруари и не се наливат с вода. Не напразно в градината ми нищо не никне - нито сятите есента марули и салати, нито обичайните за февруари и март засяти зеленчуци.
Може би ще трябва да ги използвам като климатичен еталон кога какво да сея в градината.  (f)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Добавка:
На първата снимка, в горния ляв ъгъл, се виждат презимуващите навън опунции от Альошата.
Хич не се подлъгаха от топлия февруари и не се наливат с вода. Не напразно в градината ми нищо не никне - нито сятите есента марули и салати, нито обичайните за февруари и март засяти зеленчуци.
Може би ще трябва да ги използвам като климатичен еталон кога какво да сея в градината.  (f)

Откъде сте?

Неактивен Вискяр Градинаров

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 11
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Работата никога не свършва
    • Зеленчукова градина Вискяр

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Вискяр , надушвам че сме от една порода .... :) :)
Северноамериканските опунции никога не се лъжат от топлата ранна пролет. Дори при мен до средата на април са си сбръчкани като баби  :)

Неактивен bricki

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 444
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • новобранец ;)
Въпреки лошото време, днес всички ехиноцереуси заминаха навън - под навеса.
Засега с касетките като малка завеса от слънцето, но то и не е толкова силно...
Колко време им трябва да се приспособяват, за да не изгарят?
...като се има предвид зимуването на по-тъмничко...  :$
Следващата събота и всички останали ще ги последват!
Предполагам, че на всеки вид ще му трябва различно време на полусянка/полуслънце за привикване!
Повечето смятам да ги разположа на директно слънце - под стрехата само!
Миналата есен видях на кои не им се понрави слънцето и тях ще скрия на сянка  ;)
от новозакупените също имам слънцефоби  (sun) , колкото и да е странно за кактус  :D

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове

Колко време им трябва да се приспособяват, за да не изгарят?
...като се има предвид зимуването на по-тъмничко...  :$

Чувал съм и за 20 дни, но реалното е една - 2 седмици. Най-добре е времето да се подреди така: 2 - 3 дни облачно, 2 - 3 дни рехави облаци; 2 -3 дни променлива облачност, после слънце с мараня във въздуха, след това да дойдат ясните дни със слънце цял ден...   (sun) .. което в природата не се случва често.  (shake)
Изгаряли са ми кактуси насред сезона след седмица облачно и после изведнъж много ясен слънчев ден. Просни някаква мрежа или перде пред тях ако имаш за няколко дни. Полей ги също - помагало.

Почервенеят ли - значи са се адаптирали. Ако пожълтеят, сбръчкат се или побелеят - работата не е на добре..  :(
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Кактусите ми са навън, щастливи, почти колкото мен.








Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
     Чудесен изглед към и от терасата ти (f) (nod)! Днес мислих да изнеса и част от моите, но ме достраша от слани евентуални, защото моята тераса не е остъклена, пък и едно слънце блеснало, ще ги опърли като нищо! Иначе усещам, че им се излиза навън вече, но...скоро.
     Благодарим за споделеното! Поздрави!

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33