Автор Тема: По кое време пролетта да изнасяме кактусите навън ?  (Прочетена 19348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Чудесни растения ,не знам само дали от горе не изхвърлят вода или други неща. (think)

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Чудесно ! Малък райски кът!  (y) (clap)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Чудесни растения ,не знам само дали от горе не изхвърлят вода или други неща. (think)

Живея на предпоследен етаж. Не е имало проблеми.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
чудна експозиция! висящите градини на асенси..

И повече камъни да не ги отнесе вятъра..    гледам наврял си ги вдруги саксии и сандъчета - за нивелация и защита от напичане предполагам. Аз също не обичам да ми се напичат саксиите отстрани - растенията стагнират лесно и не вървят както трябва. Станиоли и друго съм слагал ама е грозно, трябва естетичност да се търси.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Саксиите са за нивелация, за повдигане. Да се изравнят с големите та да могат бодлите да растат на воля. Сутринта намерих място на още 12 броя 5/5, даже ми остана резерв за още няколко.

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Доценте,имате хубава тераса и изглед към кактусите! Кога ще ме поканиш?

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Когато му дойде времето.

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Когато му дойде времето.

Задължително е с водка и софиянска баница  :P (handshake)

Неактивен Nick

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 219
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Аз извадих всичко вече!И да се похваля с нова придобивка-една седмица труд,два изгорели ъглошлайфа и една дрелка и седемдесет лева разходи!!!! :)

и малко от нея:нотокактуси


ведно със старата(и доста поразбита от ветровете!)

напечени от слънцето мексиканци(още неполяти)

Гимнокалуциуми!!!

Малко пародии и сулкоребуции

Готови подложки

И други....

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Аз извадих всичко вече!И да се похваля с нова придобивка-една седмица труд,два изгорели ъглошлайфа и една дрелка и седемдесет лева разходи!!!! :)
===
(y) Кактусарският кеф няма цена! И да ги снимаш пак като цъфнат 1 по 1..  (f)  ;)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Леле, колко южноамериканци на едно място. Какво изложение имат двете ти произведения?

Неактивен Nick

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 219
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Новата е на юг- около 200- 210 градуса,малката - на запад(+ 90 градуса).На изток имам още една голяма- 4 м на 70 см.,но не им стига слънце на по-високите и започнаха да се кривят.

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
     Днес реших да бъде деня за изнасяне на кактуси навън! Те отдавна искаха да дишат чист въздух, да ги вали дъждец и да ги брули ветрец, и, въпреки че ме е страх от слани, ги пуснах да "пасат на воля". Сутринта беше облачно и студено, после понапече, после се поляхме малко, пък да видим..., толкова рано не ги бях изнасял за летуване (sun).
     Сега, важния и наболял въпрос е, къде ще е лятната резиденция на стотината и кусур нови придобивки, с няколко идеи по-сложни за отглеждане, които все още чакат в зимната си резиденция! (nod)
     Уви, за оранжерия няма време и кинти :(

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Цитат
Сега, важния и наболял въпрос е, къде ще е лятната резиденция на стотината и кусур нови придобивки, с няколко идеи по-сложни за отглеждане, които все още чакат в зимната си резиденция!
- Отдолу под масите - поне още 1 ред кактуси, по-отпред; висящи цветарници по перилата, отвън или отвътре.
А на двора - не можеш ли да изнесеш някои? Первазите на първия етаж, ако е ваш, изток и юг изложение би било идеално.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Цитат
Сега, важния и наболял въпрос е, къде ще е лятната резиденция на стотината и кусур нови придобивки, с няколко идеи по-сложни за отглеждане, които все още чакат в зимната си резиденция!
- Отдолу под масите - поне още 1 ред кактуси, по-отпред; висящи цветарници по перилата, отвън или отвътре.
А на двора - не можеш ли да изнесеш някои? Первазите на първия етаж, ако е ваш, изток и юг изложение би било идеално.
     Отдолу вече са наредени още три тави кактуси, но тези отгоре ще ги засенчват и ще се мокрят повече от дъждовете и сложих основно гимнота, т. к. досега не са се оплаквали от наводняване; сложих и  една тава турбинита откъм по-светлата част, за да не се изтеглят! Сега остават още шест тави, на които трябва да намеря място... Едната, с ЕХЦ, ще смъкна в градината на една пейка, като се надявам да не им пречи дъжда, а другите , с мамиларии /не от най-лесните/, телота, ферота, ериосицета, астрофитуми - тук е проблема - хем да не ги мокри много, хем да имат достатъчно слънце... Имам една южна тераска, където биха се опекли здравата, но я вали доста, така че до другата седмица трябва да съм им направил заслон, инак ще изгорят горките... Другите ми тераси са северна /безсмислено е да говорим за нея/ и още една източна с южни наченки до обяд, но пък има много врабчета, които ще ми правят бели - абе, ще измисля нещо ;) (nod) (whew)

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33