Автор Тема: Снимки  (Прочетена 78233 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Снимки
« Отговор #240 -: Юни 30, 2016, 09:12:16 pm »
Слагам го в тая тема, защото в момента не искам да се похваля с цветовете, а със самото растение. Може би всички знаят, че астрофитумите са  ми по сърце.... стига съм ланкала, 30 см. е високо орнатумчето и само да сте посмели да ми го урочасате  :D



Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Снимки
« Отговор #241 -: Юни 30, 2016, 09:17:36 pm »
Превъзходен !!!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Снимки
« Отговор #242 -: Юли 01, 2016, 06:23:39 am »
Слагам го в тая тема, защото в момента не искам да се похваля с цветовете, а със самото растение. Може би всички знаят, че астрофитумите са  ми по сърце.... стига съм ланкала, 30 см. е високо орнатумчето и само да сте посмели да ми го урочасате  :D
..
Завиждаме.  :) Я кажи каква е рецептата? - Градинска почва, по-голяма саксия, сложен отвънка на двора и ... търпение 15-на години.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимки
« Отговор #243 -: Юли 01, 2016, 09:25:30 am »
Пу ... , да не му е уроки .  :)
Едно петънце , никакво дефектче , не виждам по него.  (y) Аз нямам подобна безупречност , като твоята Нели .
/ да , има реален риск от виртуално урочасване на този превъзходен екземпляр , Нели /
Пу , пу , пу....
/или някаква анти-уроки програма да се инсталира .../
« Последна редакция: Юли 01, 2016, 10:05:12 am от SPINY »

Неактивен Neli Maneva

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 826
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • бодливка
Re: Снимки
« Отговор #244 -: Юли 01, 2016, 11:01:10 am »
Завиждаме.  :) Я кажи каква е рецептата? - Градинска почва, по-голяма саксия, сложен отвънка на двора и ... търпение 15-на години.
[/quote]
Търпелив е бил един приятел, според мен повече от 25 години. Аз  се изкуших да го сложа в такава огромна саксия и много внимавам с поливането особено последната поливка. Аз сея в слаба почва и речен пясък, задължителният дренаж от счукани керемиди или тухли и никога не торя.
Пу ... , да не му е уроки .  :)
Едно петънце , никакво дефектче , не виждам по него.  (y) Аз нямам подобна безупречност , като твоята Нели .
/ да , има реален риск от виртуално урочасване на този превъзходен екземпляр , Нели /
Пу , пу , пу....
/или някаква анти-уроки програма да се инсталира .../
Спини, много искам и аз да съм толкова безупречна като иде реч за отглеждане на кактуси. Има няколко човека /включително и ти си в кюпа/ на които чета мненията със запетайките, точките и между редовете и много съм си откраднала от споделеният ви опит. Моите си кактуси също си ги харесвам, даже много си ги харесвам но са още малки /защото съм млад кактусист  :P/ надявам се някой ден да са толкова огромни и безупречни.
Още веднъж огромно благодаря /той си знае кой е/ ще се старая и от време на време ще се фръцкам  :$

 

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Снимки
« Отговор #245 -: Юли 04, 2016, 09:12:08 am »
Discocactus horstii ....нямах възможност да го чакам да отвори добре цветовете си.Каква е логиката на нощния цъфтеж?

и още един диско

Mammillaria boolii

Thelocactus bicolor v.commodus



Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Снимки
« Отговор #246 -: Юли 04, 2016, 09:55:14 am »
Цитат на: kalinaalena
Discocactus horstii ....нямах възможност да го чакам да отвори добре цветовете си.Каква е логиката на нощния цъфтеж?

Логиката е в желания от растението опрашител, който в хабитата явно е някоя нощна пеперуда или прилеп.






Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Снимки
« Отговор #247 -: Юли 04, 2016, 11:33:54 am »
Да, опрашването, то всичко все до него опира :). И в тоя ред на мисли, вероятно нощното опрашване, случвайки се на много по-малко видове кактуси би ги запазил видово?Има ли много диско хибриди ?

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2845
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Снимки
« Отговор #248 -: Юли 06, 2016, 01:49:04 am »
Да, опрашването, то всичко все до него опира :). И в тоя ред на мисли, вероятно нощното опрашване, случвайки се на много по-малко видове кактуси би ги запазил видово?Има ли много диско хибриди ?
Най-малко котусарите ще ги мързи да ставят и работят с четка посряд нощ...   :D
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимки
« Отговор #249 -: Юли 21, 2016, 07:26:10 am »
Моите юбелмании покълнали 2009г. от Кьоресови семки. Ако не се лъжа , някъде тук Склери беше споменал , че растат като нотокактуси  :) и напълно съм съгласен с това. Не знам защо са наречени за труден вид на собствен корен. Единственото им изискване е рано да бъдат прибрани есента. Нищо друго.




Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Снимки
« Отговор #250 -: Юли 21, 2016, 09:23:42 am »
На слънце ли ги държиш или на сянка?Защото моята-твоя юбелмания, предполагам от това люпило, съм я скрила от директно слънце.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимки
« Отговор #251 -: Юли 21, 2016, 10:02:42 am »
Директно слънце от изгрев до обяд.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимки
« Отговор #252 -: Юли 21, 2016, 02:50:08 pm »
Спини, ще ме пратиш на кардиолог с тия Юбелмании. Повече от разкошни са, и всичките като изляти от калъп. Без отклонения в оформянето. Любопитно ми е. Казваш от един посев, гледани при еднакви условия буквално една до друга. Защо едната е перфектно червеникаво кафява, а съседната до нея съвсем травиално зеленикава.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимки
« Отговор #253 -: Юли 21, 2016, 06:08:23 pm »
Склери , това и на мен ми беше интересно . Пектинифери са всички. По принцип пишат , че при гледане на сянка били зелени , а при повече слънце -виолетово кафеникави.  Това не е съвсем вярно. Вярно е , че леко се променя нюанса , но то е незначително. При моите още като бяха на една-две години имаше подчертана разлика в цвета на епидермиса , въпреки че всички са гледани при еднакви условия и получават еднакво слънчево огряване. Тази разлика в цвета си остана и дори стана по-подчертана с годините. Причината е генна , не са условията. Предполагам , че Кьорес като е събирал семената от пектиниферите си ги е смесил -  зелени , кафяви , виолетови. :) Да има от всичко.

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимки
« Отговор #254 -: Юли 21, 2016, 10:48:18 pm »
За всичките си години поне 30 години ,като кактусист не можах да отгледам дори и една юбеламания на корен.Растат 1/2 години и остават по 1 см/2 най много и толкова!Не знам как ги отглеждаш на корен такива големи,поне за мене това при моите опити е напълно невъзможно!!!Браво! (y)

Кактус БГ

Re: Снимки
« Отговор #254 -: Юли 21, 2016, 10:48:18 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33