Автор Тема: Френско кактус-експо  (Прочетена 6092 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Bili

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 76
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Френско кактус-експо
« -: Май 03, 2012, 04:36:57 pm »
здравейте,

този weekend ще се състои най-голямото кактус-експо изложение във Франция. В него участват много френски производители и любители а също и някои италиански, испански, португалски и белгийски.
Миналата година имаше невероятно разнообразие и количества.

Ако някои от вас има спецялно желание или търси безуспешно дадено растение - може да ми пише.
Ако го намеря бих могла да го донеса към София като си идвам това лято.

Предложението ми НЕ Е със комерсиална цел а просто защото ще ми достави удоволстве да зарадвам някой кактус-fan  :)

Е разбира се не става въпрос за много на брой или пък за големи по размер кактуси поради логистични затрудня  :D
Bili

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Френско кактус-експо
« Отговор #1 -: Май 04, 2012, 01:22:29 am »
 :* (inlove) (h) (f) Ще се видиш в чудо с това си предложение!
Поздрави, Андрей

Неактивен Bili

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 76
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Ре: Френско кактус-експо
« Отговор #2 -: Май 04, 2012, 10:49:27 pm »
хихихи .. е за сега няма никакаво чудо все още  :D
Bili

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Ре: Френско кактус-експо
« Отговор #3 -: Май 04, 2012, 11:15:16 pm »
хихихи .. е за сега няма никакаво чудо все още  :D

Щото сме срамежливи.. :P Ако има Strombocactus corregidorae искам един! Предполагам, че и Склери ще иска един!  (y) (f)

Неактивен Bili

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 76
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Ре: Ре: Френско кактус-експо
« Отговор #4 -: Май 04, 2012, 11:22:05 pm »
Щото сме срамежливи..

ахах! е аз никои не насилвам  :D А за strombo-то а ще го имам предвид но надеждите не са големи  :)
Bili

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Ре: Френско кактус-експо
« Отговор #5 -: Май 05, 2012, 12:01:47 am »
хихихи .. е за сега няма никакаво чудо все още  :D
Имаш ЛС… ;)
Поздрави, Андрей

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Френско кактус-експо
« Отговор #6 -: Май 05, 2012, 12:02:30 am »
Ако се чудите пък, какво точно би имало там, може да видите снимки от миналата година в тема за събитието във френския форум.

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Френско кактус-експо
« Отговор #7 -: Май 05, 2012, 09:55:01 am »
Golqm kysmet imash da moje da hodish na takava izlojba :) as padah po kaktusi kogato sym dushel v Bulgarq :D i ne sym hodil obratno v francq do sega ;P

Ako imash vysmojnost , trabva da Hodish do ELK , tova e v belgia kakto tierce e , no s kaktsar ot tsql evropa , no sigurno go snaesh :)
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Френско кактус-експо
« Отговор #8 -: Май 05, 2012, 09:03:53 pm »

Здравей Вили.

Трябва да ти благодарим за изключително учтивото предложение. Възможно е някой от колегите да се е възползвал и да ти е писал на лични. Все пак мисля че причината за  липса на особена активност по темата не е в пословичната скромност с която сме известни българите. 

Ако преди години придобивката на едно / сега масово/ грузони беше по -скоро мечта отколкото реална възможност сега с помоща на интернет човек може да си купи всичко. Стига разбира се да е готов да плати съответната цена.  Тоест причината едно трънче да е мечта е по-скоро неговата цена отколкото невъзможноста му да бъде намерено.  Аз например от няколко години / то няма как и да е от повече защото преди това този трънчо не съществуваше / си мечтая за деня в който ще прибавя към колекцията си един Astrophytum ornatum cv.  hukuryu hannya .  Това може да стане още утре стига да прежаля петдесетина евро.  Е за моите възможности тази цена е твърде висока. Така че ще си помечтая още година, две и ще дочакам деня когато ще мога да си го купя за десетина евро.  Това се отнася поне за деветдесет процента от по-редките, разбирай мечтани, трънчета.  На такива големи изложения като това което се каниш, а може би вече си посетила, вероятно могат да се намерят и кактуси на по-изгодни цени но си мисля че това няма да са редки видове, а по-скоро по-големи екземпляри от по-масови трънчета. Преди две, три години нашият колега и приятел Клечо ни зарадва с един доста подробен фоторепортаж от подобно изложение в Германия. Едно от нещата които тогава ме бяха впечатлили беше точно нереално / за моите представи / ниските цени за на практика отгледани колекционни екземпляри, а не семеначета.

Така че поне от мое име едно голямо благодаря за предложението, и ще чакаме да ни зарадваш със снимки.

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Френско кактус-експо
« Отговор #9 -: Май 06, 2012, 09:46:02 am »
Мисля, че е следствие от културния ред, наложен в тези страни - за да се събират хора по някакъв принцип и да им е приятно заедно, следва нещата да са отдавна изяснени и всеки да си знае мястото.
Търговията на такива изложения е регламентирана и на всеки търговец е ясно, че това не е мястото за ценови удар - хем има голямо предлагане, хем по-добра реклама няма.
Колекционерството ни води към възможно осмисляне на важни житейски неща - защо да трупам, като невиждал и още по-важното - защо да не предоставя, каквото имам в повече на хора, които не биха го затрили - стига да са хора де....
Иначе от колекционерство не се печели, а става дума най-вече за кеф.
Е, има някои, които преминават в бизнеса с редки и ценни неща, но това е само за малцина.

Неактивен Bili

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 76
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Френско кактус-експо
« Отговор #10 -: Май 08, 2012, 12:43:20 am »
Здравейте

ето ме обратно след изложението.
Първо да кажа на хората които ми писаха. За съжаление не успях да намеря почти нищо за хората които ми писаха преди да замина.
Просто тази година нямаше изобщо Pediocactus-и (или поне 1 час след откриването когато пристигнах вече нямаше), Strombocactus corregidorae & Mammillaria tetrancistra -няма  :| )
Та май само 1 желание ще успея да изпълня.

Имаше много Aztekium hintonii, Aztekium ritteri, etc. Aztekium, copiapoa ..., дори copiapoa solaris, etc. но аз нямах интернет и не съм видяла по-следващите съобщения :(
Ако евентуално намеря някои от тях преди лятото ще гледам да взема.


Относно ELK - да, наистина то е още по-голямо изложение със повече международно участие. Бях там миналият септември и беше страхотно. Не мога да се оплача от липса на подобни събития :)

И да отговоря на Scleri и kle4o - за съжаление няма много за какво да ми благодарите понеже не можах да изпълня поръчките.
Иначе да, така е интернет вече дава много възможности но цените могат да бъдат солени.
Както казва обаче kle4o, на тези изложения обстановката е различна. Срещаш се с хората, споделяш общи теми и не е толкова важна цената а споделянето на изживяването.
За пример мога да кажа че имаше 10тина годишни не-банални растения на цени между 5 и 15 euro...не че това е малко, но за такава стока просто няма как да е по-малко.

Също така тази година се разделихме с един от най-големите френски колекционери  ;( Страхотен човек с невероятна колекция. Асоциацията се опитва да разпродаде растенията за да помогне на семейството му и на всяко изложение има МНОГО негови растения със страхотно качество на смешно ниски цени (примерно 4-5 годишни aricarpus със колекционерски номер за по 3-4eur или 10 годишна coryphanta за 6 euro). Та мисълта ми беше че понякога човек може да има късмет повече отколкото по интернет.
Ще ви покажа новите си придобивки като ми остане малко време за снимки.

Били
Bili

Кактус БГ

Re: Френско кактус-експо
« Отговор #10 -: Май 08, 2012, 12:43:20 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33