Автор Тема: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи  (Прочетена 114232 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #165 -: Декември 04, 2012, 07:44:02 pm »
Нямаше Галине нямаше с тебе братле почнахме с по едно стъкло и парче найлон и пак имахме приказни кактуси (handshake)

:) Обаче с тази техника едва ли ще можеш посред зима да извадиш някое "люпило". Уважавам традиционните и сезонни методи и техники, но нямам толкова много време за това, а трябва да наваксвам.  :D

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #166 -: Декември 04, 2012, 07:45:59 pm »
Нямаше Галине нямаше с тебе братле почнахме с по едно стъкло и парче найлон и пак имахме приказни кактуси (handshake)

:) Обаче с тази техника едва ли ще можеш посред зима да извадиш някое "люпило". Уважавам традиционните и сезонни методи и техники, но нямам толкова много време за това, а трябва да наваксвам.  :D

Кмете,Ще разбереш някой стар колекционер и ще обясниш това!

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #167 -: Декември 04, 2012, 07:53:38 pm »
Искам да питам лично аз! Навремето комуническо време има ли такива разни марки лумисцентни лампи за сеене на семена в люпилник? Някой стари колекционери ще ми обясниш това?
Благодаря ви!

Да, знам за поне двама човека, които с успех ползваха специалицирани лампи не само за поникване, а и за гледане на определени кактуси някъде към края на 80-те.
Аз с успех сея в люпилника на баща ми от преди 25 години. Само подмених обикновените пури с такива на Гролукс. Доволен съм. Аз съм на мнение, че когато нещо върви - то не трябва да се пипа. Проблем ми е процента на покълване. Там в последно време си играя. Все пак става дума за изчокани семки.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #168 -: Декември 04, 2012, 09:08:39 pm »

Има място за още една, в началото мислех да са четири. ;) Ще изчакам обаче да видя резултатя от първите няколко "котила", имам вътрешно чувство (това не значи че съм прав), че светлината е достатъчна, дори малко в излишък и в момента.

Светлината никога не е достатъчна. Особено за ноемврийско декемврийски сеитби.  Ако сееш семената февруари, началото на март дори и да покълнат при ниска осветеност и малко да се източат майското слънце ще ги вкара в правия път. От ноември до май обаче има предостатъчно време семеначетата да станат като моливи. При твоята техническа обезпеченост източване до непоправими размери е малко вероятно, но все пак вероятно. Сигурен съм обаче че забележиш ли нещо такова веднага ще включиш допълнителни лампи и ще решиш проблема. За това да са живи и здрави хората дето са измислили тия специализирани лампички. 
Истина е че преди години любителите сееха без никакви технически съоръжения, но също така е истина че малцина постигаха високи резултати. Ако преди двайсет години хората можещи успешно да отгледат от семка Ехинокактус хоризонталониус, или Стробокактус например можеха да се съберат в една лека кола сега вероятно  ще е нужен автобус. Е не от най-големите но не и микробус. 

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #169 -: Декември 04, 2012, 09:42:50 pm »
Ne sym siguren 4e predi vreme kogato nqmashe tesi lampi , horata mojeshe da seat kaktusi na novembri mecets , ili moje no stavat kakto spageti.
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #170 -: Декември 04, 2012, 09:55:31 pm »
Баща ми започваше да сее обикновено след нова година. В люпилника стояха до към октомври. След това ги вадеше при по-големите и изкарваха зимата на едни неотопляеми стълбища. Месец-два люпилника беше празен и пак се почваше. Вярно е, че не е сял изчокани семки, но под старите пури беше отгледал няколко стромбота от собствени семки. След няколко години пауза благодарение на прочетеното от тогавашните форуми, както и споделена информация от по-запознати колеги започнах да се хвърлям на нещо по-различно.

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #171 -: Декември 04, 2012, 09:58:14 pm »
Баща ми започваше да сее обикновено след нова година. В люпилника стояха до към октомври. След това ги вадеше при по-големите и изкарваха зимата на едни неотопляеми стълбища. Месец-два люпилника беше празен и пак се почваше. Вярно е, че не е сял изчокани семки, но под старите пури беше отгледал няколко стромбота от собствени семки. След няколко години пауза благодарение на прочетеното от тогавашните форуми, както и споделена информация от по-запознати колеги започнах да се хвърлям на нещо по-различно.

Прав си Доценте!

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #172 -: Декември 06, 2012, 07:36:43 pm »
Ето апаратура за контрол на температура я оранжерия на нощно и дневно налягане!


Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #173 -: Декември 24, 2012, 01:19:08 am »
Малък аквариум, оранжерийка за гледане на малки растения, семеначета, продавач - IKEA.



За дребномащабни посевни кампании.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #174 -: Декември 24, 2012, 01:46:58 am »


Слабомощен нагревател за под кутии, аквариуми, саксийки със семеначета. Вдигал температурата с 5 - 10 гр. Едно време нямаше такива, та бях приспособил един от размразител за хладилник.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен chernevski

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 90
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #175 -: Декември 24, 2012, 04:16:20 pm »
Здравейте  ;)
Направих си най после и аз люпилня  :$ започнах и да садя  (clap) 





Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #176 -: Декември 24, 2012, 05:00:48 pm »
 (y) Бравост! Сеячите се увеличаваме-ееее!  (dance) (party) :D

Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #177 -: Декември 24, 2012, 05:22:30 pm »
Сей сеячо сега му е времето (y) (dance) (rofl)

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #178 -: Декември 24, 2012, 06:06:29 pm »
Bravo :D
predi i as slojih substrat v tanjera , oba4e mirishe dosta :D sega na microvolnova furna i na terassa :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Галин Моряка

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 124
  • Activity:
    0%
Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #179 -: Декември 25, 2012, 01:43:42 pm »
(y) Бравост! Сеячите се увеличаваме-ееее!  (dance) (party) :D
Да всъщност това е най хубавото в тази ситуация, ако преди десетина години сеячите бяхме няколко човека в БГ, то сега сме няколко десетки... (clap) и най важното е че се прави опит да се самоорганизираме!  (y) това ще даде нов тласък на хобито ни.... което е прекрасно. аз като гледам какви модерни "люпилни" използвате...... моята сравнена с тях е като да сравнявам старото жигули на баща ми с някой днешен баварец  (rofl) ,ама аз така съм си свикнал и не смятам да променям нещо което работи и то добре ;). в друга тема бяхме писали за кълняемоста на чешките педиота... та с моята "люпилня" изкарах 10 от 10  ;) което е съпоставимо с резултатите на Джони 9 от 9 мисля беше  ;) а неговата "люпилня" е от съвсем друго ниво...

Кактус БГ

Re: Осветление, отопление... редосеялки и други джаджи
« Отговор #179 -: Декември 25, 2012, 01:43:42 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33