Автор Тема: Губят ли корени мелокактусите след образуване на цефалий  (Прочетена 2643 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Реших да пресадя един стар мело, цефалът може би е на повече от 10 години.Имаше две, три мижави коренчета, посъветваха ме да го сложа в пясък за да образува нови и след една година престой ,почти нищо като нормални  големи, съответстващи на размера на растението, корени.


Ето го по-младия

Имали ли сте такива проблеми?

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
as 4etox 4e kogato edno melo ima cephalium , mnogo vnimatelno trabva da se gleda i 4esto imat problem s korene . lloshtoto e do kogato nqma cephalium , lesno puska korene pak , s s cephalium  , toi shte si jivee s reserva si i s vreme shte umre. Dano da ne se slu4i za teb. As ne gledam Melo , moje nqkoi drug da ima razli4no mneni ot men :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Същият проблем с цефалоносни мелота съм имал през годините.Докато нямат цефалий се гледат по лесно от ехинопсиси,но като го направят започват проблемите с корените.Загубил съм поне 4/5 с цефалии ,почти без корени остават накрая. (nod)

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Вили, продължавай с опитите за вкореняване. Той брада, съответстваща на размера му няма да направи, но, колкото и нищожни корени да изкарва, все е нещо и дава още малко живот вместо да се самоизяде. Най-вероятно така ще живее известно време докато си отиде. И ние с колегата Вальо от колекция «Бистрица» сме губили навремето по същия начин Melo-та. По напълно дилетантска моя логика, след като вече е достигнал полова зрялост, не го интересува да расте, а да остави поколение - 1, 2… - колкото му даде Господ. Хей, в крайна сметка кактусите също умират от естествена смърт…
Поздрави, Андрей

Неактивен Валентин

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 178
  • Activity:
    0%
Вили,знаеш кой ще ти даде точният отговор на въпроса ти.
Остава само да го посетиш. :)

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Вили, продължавай с опитите за вкореняване. Той брада, съответстваща на размера му няма да направи, но, колкото и нищожни корени да изкарва, все е нещо и дава още малко живот вместо да се самоизяде. Най-вероятно така ще живее известно време докато си отиде. И ние с колегата Вальо от колекция «Бистрица» сме губили навремето по същия начин Melo-та. По напълно дилетантска моя логика, след като вече е достигнал полова зрялост, не го интересува да расте, а да остави поколение - 1, 2… - колкото му даде Господ. Хей, в крайна сметка кактусите също умират от естествена смърт…

Така е, но всички сме виждали снимки на  мелота с огромни цефали, защо и моят да не стане такъв :).Може би направих грешка, че избързах да го изкарам от пясъка, още една година и  вероятно корените щяха да са по-прилични.Сега е в субстрат предимно от пясък, перлит, зеолит и малко листовка.Ако иска да прави корени, ако иска да се храни оскъдно.Отгледала съм го от 2-3см, никак не ми се иска да го изгубя.

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33