Автор Тема: Тема на месец Ноември - "Склерито" на моята колекция.  (Прочетена 4029 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Покажете ни най-старото трънче във вашата колекция. Не най-голямото, а това което е при вас от най-много време.

При мен това е един Телокактус биколор. Купих си го през далечната 1983 година. При мен е вече трийсет и една години. Когато го купих да е бил на три, четири следователно сега е на повече от трийсет и пет години.



Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Много готина тема.  (y) Старчоци , склерита .... те може и да не са най-големите красавци в една колекция , но определено правят впечатление (y)
Снощи / по време на работа/ доста мислих по въпроса. Имам няколко 25 - 30 год. растения , които вече са си доста ефектни. Но мисля , че най-старото ми растение / над 30 годишно/ е тази мамилария пролифера. Колкото и да се напрягам не мога да си спомня от къде я имам / вероятно като дете съм я взел някъде от улицата /. Снимката е правена преди  три- четири години , но и сега растението си е същото.
M. prolifera

Неактивен Milena_Orchid

  • Глобален модератор
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1524
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Орхидея сред кактуси
    • M&J Cactus
Поради многото празници и ниската декемврийска активност пропускаме анкетата... :)
И двете снимки са чудесни "склерита" на достойна възраст. :D
С ваше позволение ще избера темата на януари за новата 2015 година.

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33