Автор Тема: Рекапитулация 2012. Първи тръпки  (Прочетена 7704 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« -: Февруари 01, 2013, 02:05:33 am »
Ретроспективен анализ и обобщения

Пускането на тази тема трябваше да стане в навечерието на рождения ден на форума, но не стана.. :) Бяхме забравили, че времето тече и минава.. :D Човека който предизвика почти навременното пускане на тази тема е Клечо, за което всички трябва да сме му благодарни. Аз не бих се сетил.  (shake)

Ще започна с началото.. вечерта на 9 януари миналата година. Съвсем спонтанно ми се появи идеята да се опитам да събера всички фенове на кактусите в България на едно място. Формулата която всички използваха до този момент "Кактус Булгарикус" се беше самоахинилирала и загубила. Малцинството от свободно прелитащи електрони (кактусари) бяха привлечени от гравитацията на цветарските форуми и се рееха на свободна орбита около тях. Случайно или не в един от тези форуми започнаха да се организират поръчки и за кактуси ... поръчки в които и аз участвах и се зарибих. ;)

И тогава ми дойде идеята.. за нов кактусарски форум. ;) Имах потребност да споделям и общувам с кактусари.. Дамм. ;)
И те така.. за няколко минути инсталирах един SMF форумски скрипт - с който караме и до сега и всичко започна. :) Лесното обаче беше до тук.. Задачата която трябваше да реша не беше и лесна, и трудна, и нерешима. Това последното важи само за български форуми и аз го знаех..
Мисля, че съм споделял мнение за българските форуми в които ако попиташ нещо, всички започват да ти обясняват колко си прост. И те така...

Интересното не започна в самото начало, когато с колежката Милена се заехме със SEO-то на сайта
 и форума а с момента в който започнаха да се регистрират без инвайт съвсем непознати за старите форумни кактусари потребители, като Андро от Ловеч, Ники от Бяла, Джорж от Канада... и всички останали.

Сигурен съм, че 95% от хората които са се регистрирали и пишат тук не го правят само заради участията в поръчките които организираме, правят го заради нещо друго. :)
 
Цитат
Тази среда няма как да ме мотивира положително, това е.
А какво иска мнозинството:
- да има поръчки, щото повечето нито могат, нито искат да направят нещо сами, а за това са готови на всякакви пируети.
- да получава потвърждение на собствената си мяра, като в глутница кучета

Тук виждаме прекрасната квалификация на Клечо за всички потребители на форума .. Реално, в една юридическа среда този коментар би завел една дузина предварително спечелени дела за обида. Тук у форума обаче НЕ, защото е либерален. ;)

До тук с негативите.  (rofl)

Как измина годината за нас (с Кметицата :) )
С Професор Кактус!





На 16 май при  Андро (Андромир Попов).

[smg id=524]

На 28 юни с Учителя Босос



С Нели Манева и Ко!




С Вальо Градев и варненци.. + един Мариян Ямболски и един Моряк на преден план ;)



С Доктора и варненци.. и Змейчо за заден план на Ранчото на Галин Моряка



На Професорската тераса с кактусите



Кактусарска сБирка при Андро



Балабанска сБирка



Троянски манастир - сергията на Андро окупирана от кактусари.



Троянски манастир - Доктора лекува хемороиди



Деветашката пещера -  Походът към Малчика


Професорската сБирка на Малчика


Септемврийска сБирка-запой при Галин Моряка


С Клеман в центъра на атаката (червен потник или тениска)


Септемврийска регионална сбирка в Балабанското


Първа национална сБирка на Кактус БГ и приятели - Чифлик 2012

С Андрей в битката за номинациите на Професора

Кактусарите

Относителните неща които никой няма как да разбере...
През изминалата година, благодарение на Учителя Босос се запалихме да ашладисваме кактуси и семеначета, и се опитахме да разпръснем/разпространим учението му...  "Мечът на истината" порази и доста хардлайнери.. Клеман също беше заразен.  :P Факт е, че успяхме! :) Алилуя, братя и сестри! :)
Учителю, наздраве!  (d)
Благодарение на един от най-новите и талантливи ученици на Учителя Босос - Клеман Франсозин пък се научихме да сеем трудни семена..  (y) Както казва той от скромност - няма трудни, просто ги "сееш и те идват" ! :) Ние му повярвахме, и те наистина идват!  (party)

И като заключение, защото май се очаква от мен да направя такова след един такъФ дълЪг пост обявявам Клеман Франсозин и Учителя Босос за Герои на Кактус БГ за приносите си към кактусарството в България за 2012 година!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2013, 06:22:09 am »
Разбираме ние, че ти си се обидил от идеята, че хората идат тук, щото само могат да поръчат, ма туй не е така и ето аз съм живия пример. Който не мъ приема за пример да се обади, щото аз тук съм добричък  и положителен тук, само поради админа, начи.
За мен референции при Джорджа! Той дава линкове и мнения де!
Абе, Джон!
Не ща да знам аз, ама ми се ще да те попитам, така плащаш ли нещо за настоящия форум и не ти ли зема от личното време, така. Примерно вместо да идеш да се изкъпеш - администрация на форума. Щото примерно аз утре и други ден мога и да не влизам у форума, а ти си секи ден там и праиш разни неща дето ме крат да споменвам близките роднинини на админа, ма туй е една друга тема.
Освен туй, ако ми разрешиш да споделя, човек се обижда сам.
Ако например, некой хубав човек ми каже "глупак", това е поведение, което характеризира повече него отколкото мен. Даже съм горд, че такъв човек не ме хвали. Това би ме притеснило серьознно.
Ти се за кле4о!
Човек трябва да знае да си избира опонентите!

А и туй дет си го написал мяза на отчетно-изборен доклад.

Нема а се плашиш!
Щ'а преизбереме!
 (rofl)
Барабар с кметицата, де!
 :P :$
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2013, 06:55:45 am »
Първите стъпки - направо земетресение в нета. Ако така върви, тая и догодина, сума ти други форуми ще затворят, а целокупната потребителска маса ще допълзи и доподскача насам. Отначало само плахо ще почита и гледа картинки, после ще се издигне до нови кактусарки, и влее успешно в наще редици.  (party) (beer)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #3 -: Февруари 05, 2013, 03:32:48 am »
Ретроспективен анализ и обобщения

Пускането на тази тема
...
И като заключение, защото май се очаква от мен да направя такова след един такъФ дълЪг пост обявявам Клеман Франсозин и Учителя Босос за Герои на Кактус БГ за приносите си към кактусарството в България за 2012 година!

Браво!
Добър избор!
АМАААААААААААААААААА ... нема ли да им проличи и у профилите така ... щото то под Клеман пише "Потребител на Кактус БГ". Също кат на мен. То си е верно, че сички тук сме едни герои тук, ама ...
Та заеми престани с къпането, то аз само така го казах, и сложи на ората званието да се гордеят с него, както си трябва, а ние да завиждаме и да се натегаме, тъй да се рече.
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен kle4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 210
  • Activity:
    0%
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #4 -: Февруари 05, 2013, 01:23:14 pm »
Поздравявам Джони за създаването на форума и се радвам, че е бил щастлив с преживяното през 2012.
Мисля, че има смисъл от такова начинание.
Според мен, за да е добър стопанин, може да се постарае още.
Форумът има примерно към 180 потребители.
Мисля, че би било добре, мястото да е уютно за почти всички, а не само за 10-20 от тях.
И аз съм един от многото и бях конкретен в много случаи, както и в този от преди няколко дни, но не си спомням някога да съм бил прав и да видя позитив.
Всеки един от нас има права и грижата за тях по дефиниция е на собственика.
Шефът има другари тук, има и едно мълчаливо мнозинство и за съжаление и една, две черни овци, като мен.
Какво ще ни прави, решава той.
Мисля, че задачата пред всеки собственик на нещо е, да се постарае, освен него да са щастливи и повечето му клиенти (доколкото зависи от него, разбира се).
Съжалявам, че съм разстроил някои тук, но понякога за да си защити човек правата, трябва да стане настойчив. Тези, които ме познават на живо могат да потвърдят, че съм усмихнат и отзивчив, ако не ме правят на глупак.
Желая на всички тук още много щастливи години с хобито и дано егоизмът изтлее.

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #5 -: Февруари 05, 2013, 05:50:10 pm »
Поздравявам Джони за създаването на форума и се радвам, че е бил щастлив с преживяното през 2012.
Мисля, че има смисъл от такова начинание.
Според мен, за да е добър стопанин, може да се постарае още.
Форумът има примерно към 180 потребители.
Мисля, че би било добре, мястото да е уютно за почти всички, а не само за 10-20 от тях.
И аз съм един от многото и бях конкретен в много случаи, както и в този от преди няколко дни, но не си спомням някога да съм бил прав и да видя позитив.
Всеки един от нас има права и грижата за тях по дефиниция е на собственика.
Шефът има другари тук, има и едно мълчаливо мнозинство и за съжаление и една, две черни овци, като мен.
Какво ще ни прави, решава той.
Мисля, че задачата пред всеки собственик на нещо е, да се постарае, освен него да са щастливи и повечето му клиенти (доколкото зависи от него, разбира се).
Съжалявам, че съм разстроил някои тук, но понякога за да си защити човек правата, трябва да стане настойчив. Тези, които ме познават на живо могат да потвърдят, че съм усмихнат и отзивчив, ако не ме правят на глупак.
Желая на всички тук още много щастливи години с хобито и дано егоизмът изтлее.

kle4o, както сам каза тук има около 180 регистрирани потребители, ако някой иска да напише нещо мисля че е свободен да го направи - това относно 10-20-те "уютно чувствуващи се".

Ще се радвам например от теб да прочета съвети за отглеждане, да разгледам снимки на твоята сбирка, истории за сдобиване с интересен трън и прочее .... включи се в каквото и да е положително  И ОТ СЪРЦЕ, защото  досега от теб съм прочел само негативни постове и намиране на кусури. На всеки понякога му е криво, но е нормално от време на време да пускаме и усмивка (handshake). Това последното го написах, защото наистина ми омръзна да си негативен.



Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #6 -: Февруари 05, 2013, 05:54:47 pm »
Поздравявам Джони за създаването на форума и се радвам, че е бил щастлив с преживяното през 2012.
...

Благодарско!  (y)
От сега знам, че 2013 ще е доста различна и много по-интересна за доста кактусари в България.. и за мен включително.  (nod)

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #7 -: Февруари 05, 2013, 07:42:43 pm »
Поздравявам Джони за създаването на форума и се радвам, че е бил щастлив с преживяното през 2012.
...

Благодарско!  (y)
От сега знам, че 2013 ще е доста различна и много по-интересна за доста кактусари в България.. и за мен включително.  (nod)

 (y) Тези български форум са повече потребители отколкото по малко немския форум на кле4о! Ще ти покажа линка на немския форум!

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #8 -: Февруари 09, 2013, 01:55:00 am »
Аз съм щастлив, че има такава случка в кактусчийството в България! Мястото, което нашият домакин учреди и поддържа е чудесно! Чудесно също е, че (с малки изключения) всички български кактусчии сме тук.

База за сравнение с предишни опити подобно нещо да се случи, мисля, че няма.

Има, разбира се, различни начини на изразяване. Различни позиции. Различни мотиви за присъствие. Но, да не съдим и да не обобщаваме, а?! Ще се радвам през новата лична година на форума ни не да изтласкваме навън членуващите, които изразяват по свой начин идеи, възгледи и коментари (стига да няма открита агресия и конфликтност), а да търсим яснота и разбирателство.
Поздрави, Андрей

Неактивен NIKI

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 452
  • Activity:
    0%
Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2013, 01:48:28 pm »
     Чичо Джон, за мен е чест, че ме споменаваш заедно с доказали се личности като Андро и Джордж - все хора, които без да познавам лично, са ми безкрайно симпатични /на Андро съм разглеждал снимки и сме си писали, а с Джордж сме една зодия/.
     Четири години се "лутах" в отглеждането на моите "дечица", правейки го повече по ген и инстинкт, отколкото чрез каквото и да е по-задълбочено познание за кактусите. Усещам ги и ги обичам като нещо живо, но не просто като цветя, а като цветя с характер. Като се замисля "виновен" за моята последна градация, колкото и нищожна да е тя, в сравнение с другите тук, отглеждащи кактуси, май, май ще излезеш ти, защото нуждата от повече знание за кактусите, случайно или не, ми "показа" твоя форум. Търсейки, или по-скоро ровейки из нета, попаднах на форум за кактуси. Ха! Той бил български!
     Както бучката захар попива капката, която сме капнали върху нея, така и аз изчетох няколко пъти форума, и колкото и да мисля, не мога да намеря причина да не бъда доволен от това, което си създал ти и доразвили всички вие със знания и опит.
     Зная, че си наченал горните редове инстинктивно, защото все пак трябва да защитиш "рожбата" си, която са нагрубили, както аз се опитах да защитя моите "холандчета", но ако би приел съвет от мен, нека той да бъде следния: "Намери плюса в минуса и нещата ще се подредят"! В крайна сметка някой беше казал: "Ако говорят зле за теб и е вярно-поправи се; ако не е вярно-смей се"!   
     Стискам ти ръката и ти пожелавам да надминеш учителите си - ти вече го правиш! А колкото до опозицията, трябва да я има, в името на диалога!

Кактус БГ

Re: Рекапитулация 2012. Първи тръпки
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2013, 01:48:28 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33