Автор Тема: Пустинеум  (Прочетена 82924 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #225 -: Май 11, 2017, 12:25:33 pm »
Камъните не съм ги подбирал специално по цвят, а просто от най близкия сипей, край пътя. Ефекта се е получил случайно. По важното  е, че обеща  Neobessea wismannii да цъфти през тази година и тя го изпълни. Добре си се грижил за нея. Дано и при мен да се чувства добре.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Пустинеум
« Отговор #226 -: Май 18, 2017, 08:55:55 pm »
Лек ъпдейт от тази година.. ;)



Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Пустинеум
« Отговор #227 -: Май 23, 2017, 05:47:52 am »

Педитата бяха заложили по 8 пъпки в началото на сесеца...


Успях да щракна само тия последни цветове.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re:
« Отговор #228 -: Юни 06, 2017, 04:53:08 pm »
Здравейте,казвам се Райчо и съм от града на Левски Карлово,днес попаднах на този прекрасен форум  и полудях по темата за студоустойчивите кактуси,точно в моята кръвна група.И аз съм един от ентусиастите на тази тема ,макар и с по малко опит.Примерно имам около 8 опунции ,които се справят много добре в Карлово,и ме радват много.Добре заварили и се надявам да пълня душата си от информацията във форума.Ще се радвам на нови запознанства  и обогатяване на знанията за бодливковците,иначе дворът ми е пълен с палми,и други екзотични чуждоземски растения.Ще се радвам да ги споделя с вас.

[прикачен файл изтрит от администратор]
« Последна редакция: Юни 06, 2017, 05:28:15 pm от reimbrant »
За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #229 -: Юни 06, 2017, 05:34:12 pm »
Още малко снимки









За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #230 -: Юни 06, 2017, 06:00:11 pm »
Още малко бодливи гадинки.







За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #231 -: Юни 06, 2017, 06:10:10 pm »
Гледам че пише по 4 снимки ограничение на пост,ще пробвам повече.











За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #232 -: Юни 07, 2017, 04:21:34 pm »
Здрасти Райчо.
Карлово е чудесен град . Климатът е мек целогодишно. Единствен минус са многото пролетни дъждове. С малко подръчни средства / временен навес , найлон .../ би могъл да си гледаш много студоустойчиви видове целогодишно навън. Най-важно е желанието !! Начини се намират.  Аз лично много харесвам градовете на Вазов , Левски и Ботев. Най-вече заради това , че са изходен пункт към най-качествената част на Стара планини - Централен Балкан .

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Пустинеум
« Отговор #233 -: Юни 07, 2017, 06:48:47 pm »

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #234 -: Юни 07, 2017, 09:29:58 pm »
Здрасти Райчо.
Карлово е чудесен град . Климатът е мек целогодишно. Единствен минус са многото пролетни дъждове. С малко подръчни средства / временен навес , найлон .../ би могъл да си гледаш много студоустойчиви видове целогодишно навън. Най-важно е желанието !! Начини се намират.  Аз лично много харесвам градовете на Вазов , Левски и Ботев. Най-вече заради това , че са изходен пункт към най-качествената част на Стара планини - Централен Балкан .
[/quoteЗдравей Спини ,много ми е приятно,и аз съм голям планинар,и много си обичам нашият балкан,това с навесите и найлоните най вероятно няма да го направя,достатъчно ми е мъкненето на тонове цитрусови растения,защитата на маса палми ,и какво ли още не,но ще пробвам с най коравите и на студ и на влага.Благодарение на този форум вчера научих ,че имам една цилиндропунция ,която става за вънка през зимата  и днес естественно веднага беше засята  в земята.Днес направих нови снимки ,които веднага след малко ще кача в следващият пост.Още веднъж много ми е приятно че се запознахме ,макар и виртуално/надявам се да ми дойдеш и на гости ,а защо не и малко  по нашият божествен балкан.Ти си ми фаворит  със тези чудеса които правиш в природата. (y) (handshake) (bow)
За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #235 -: Юни 07, 2017, 10:55:22 pm »
Още няколко снимки от днес.





















За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #236 -: Юни 10, 2017, 07:25:33 pm »
Благодаря за поканата Райчо. Преди две седмици бяхме в Карлово / колата беше до ``Водопада``/ . Карловският балкан е може би най-богатото на води място , което съм виждал. Особено към Хубавец и Левски. Толкова много потоци никъде другаде не съм виждал.  Господ ви е дал изобилие откъм природни дадености. При друго ходене към твоя край ще ти се обадя , разбира се.
Опунциите от колко време ти растат в земята . Добре изглеждат и това , което ми прави впечатление е, туй че на високото ти са водните лилии , а под тях - кактусите. Няма ги `повдигнатите лехи ` за бързо отичане на водата, които са препоръчвани за сукулентите. При тебе нещата са наобратно.  :)  Но явно се получават.  (y)

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #237 -: Юни 11, 2017, 10:06:05 am »
Опунциите са 3 зими в земята,но тук на снимките са от месец,просто ми е ново кътче,вадя ги от едно място,слагам да друго и така.Почвата ми е много отцедлива,и никога не съм ги садил на приповдигнати лехи или пък да им правя дренажи отдолу,напротив,насвяткани са навсякъде из градината/опунциите/и може би са най поливаните кактуси в света  :D  през лятото като почне сушата и ако не всяка вечер ,то поне през вечер аз поливам градинките и  опунциите щат  не щат всяка вечер си пийват чиста балканска водичка,и до сега нямам една изгнила,можем да ги наречем водни опунции. Поздрави от Карлово.
За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен reimbrant

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 19
  • Activity:
    0%
Re: Пустинеум
« Отговор #238 -: Юни 11, 2017, 10:26:27 am »
Тези топки за няколко дена ,два цъвтежа направиха,и имат още заложени цветни пъпки,страхотен кактус,макар и да не му зная името,излезе доста корав,през зимата устиска до минус 5 градуса в едно помещение с цитрусите,и те получават ежедневни поливки и въобще не се мръщат,само където от водата растят с часове,до зимата когато трябва да ги извадя и прибера ,стават двойни и тройни ,отколкото са били напролет,иначе цветовете са страхотни и правят цъвтенето по 3,4 пъти в годината.Тази зима тествах едно растение без да го прибирам,но не устиска завалийката,но на минус 5,6 е тествано,и не му пука.





За да победи злото е нужно само едно нещо,добрите хора да не правят нищо.

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Пустинеум
« Отговор #239 -: Юни 11, 2017, 06:30:20 pm »
Така е. Когато почвата ти е процедлива можеш да сееш навсякъде. Няма задръжка на вода , няма локви.  :)
Тези топки с белите цветове са ехинопсиси. Некапризни южноамериканци , които до късна есен могат да са в почвата.  Виж , ако беше казал , че и те ти зимуват навън със сигурност щях да те ангажирам да ми търсиш дворно място в Карлово  :) ;)

Кактус БГ

Re: Пустинеум
« Отговор #239 -: Юни 11, 2017, 06:30:20 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33