Автор Тема: Бодли  (Прочетена 235411 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Галин Моряка

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 124
  • Activity:
    0%
Re: Бодли
« Отговор #405 -: Декември 09, 2012, 08:17:51 pm »

На първата снимка с Гландулитата най-отпред се е изтъпанчил  красавец от друг род.  Да не ти е някаква излишна Корифанта?
не е корифанта, а echinomastus laui бях решил да си го оствям за мене напролет като разплета топката от бодили  ;)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Бодли
« Отговор #406 -: Декември 09, 2012, 08:41:22 pm »
То и очите ми казваха че най-вероятно е Ехиномастус, ама ми се искаше да е крацики, и да се окаже излишна.

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Бодли
« Отговор #407 -: Декември 09, 2012, 09:17:30 pm »
Доценте,сигурен ли си твоята снимка е Matucana weberbaueri? Изглежда друг вид е!

Купувал съм я от Рангел Пъков през 1994 г. като мъничко растение. Цъфти сретло оранжево. Дълго време имаше по-нормален вид зад единично стъкло. Така се ободли преди 7-8 години когато я изкарах да се пече на директно слънце. Това зеленото между бодлите се вижда благодарение на светкавицата на фотоапарата. Иначе си гадая дали е жива в кълбото от бодли.

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Бодли
« Отговор #408 -: Декември 09, 2012, 10:57:21 pm »
Omg Assen !!! ne trabva da pokasvash takiva kracota nedelq ve4er .... da ne lyja , ako ti beshe pusna l tasi predi izbiraneto na snimka na mecets , trudno shteshe da mi byde rechenieto :D
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Schmidt

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 335
  • Activity:
    0%
Ре: Бодли
« Отговор #409 -: Декември 10, 2012, 04:26:06 am »
Галине,снимките са супер!Добра работа на фотографа,уловен е много добре нюанса на оранжевият цвят от слънчевата светлина ,това внася още повече колорит във фотосите!

Неактивен Schmidt

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 335
  • Activity:
    0%
Ре: Бодли
« Отговор #410 -: Декември 10, 2012, 04:56:04 am »
Асене,тази матукана е станала още по-хубава,направо все едно си я изровил от хабитата,толкова е натурална и шарена.Знаеш точно нея, колко много я харесвам.На живо е уникална!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Ре: Бодли
« Отговор #411 -: Декември 10, 2012, 05:12:19 am »
Асене,тази матукана е станала още по-хубава,направо все едно си я изровил от хабитата,толкова е натурална и шарена.Знаеш точно нея, колко много я харесвам.На живо е уникална!
Гледал си я на пълно слънце по цял ден, нали? Аз имах M. comacephala, която се кривеше и изтегляше при най-малко засенчване...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Бодли
« Отговор #412 -: Декември 10, 2012, 08:49:20 am »
Ето моята M. weberbaueri. Нямам я снимана с цвят:


  Моята блондинка, твоята брюнетка :)Дойде ли лятото,ще я изложа на силно слънце, дано станe такава красавица като твоята.
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 08:54:23 am от kalinaalena »

Неактивен SPINY

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 977
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Бодли
« Отговор #413 -: Декември 10, 2012, 09:46:53 am »
Брюнекта , блондинка ... няма да им се размине. Ще ги търся !! (inlove)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Бодли
« Отговор #414 -: Декември 10, 2012, 10:46:51 am »
Дойде ли лятото,ще я изложа на силно слънце, дано станe такава красавица като твоята.

По-скоро я изкарай края на април или началото на май да си посвикне със слънцето. И за не повече от месец може да и хвърлиш парченце тънко перде отгоре. Защото матуканите горят.

Гледал си я на пълно слънце по цял ден, нали? Аз имах M. comacephala, която се кривеше и изтегляше при най-малко засенчване...

Грее я от 10 - 10,30 часа. Към 18 един феро я засенчва. То след това остава час - час и малко при най-дългия ден, но точно този час е убийствен и гори много неща.

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Бодли
« Отговор #415 -: Декември 10, 2012, 11:22:35 am »
 Това с горенето, вече не знам кои издържат и кои не и леко се обърквам.Кактус, прегорял предната година, издържа без проблем следващото лято.Ранното излагане на слънце май закалява повечето.

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Бодли
« Отговор #416 -: Декември 10, 2012, 11:35:07 am »
При мен изгорените от слънцето кактуси пускат издънки там, където са изгорели  8-| (nod)

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Бодли
« Отговор #417 -: Декември 10, 2012, 11:45:08 am »
Основно правило което спазвам - както е бил сложен кактусът предната година, така го слагам и следващата. Дори и да не е горял, с времето си прави по-дебела и по-издържлива на слънцето кора. Когато пресаждам внимавам къде да сложа табелката, защото се ориентирам по нея. Не винаги, особено зимата когато се занимавам основно с това, си личи коя страна е била изложена на слънцето. А относно това, кои горят - нещата са условни. Имам два F. santa-maria. Единят е от Кислинг, сферичен, с късички бодли и прегаря дори през два слоя перде. Корените му са перфектни. Другият баща ми го е взимал навремето като семеначе. Растеше доста издължен. Започнах да го пържа. Направи глава отгоре, расте на бодли, прави лилав епидермис, не го пазя и не гори. При едни колеги F. latispinus и F. macrodiscus горят, при мен няма проблеми. При мен пък горят други. Въобще не предпазвам Copiapoa krainziana, а я парнах леко с по-концентриран акарицид. Просто човек трябва да си следи кактусите и да внимава с определени екземпляри.

Неактивен tania1704

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 148
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Бодли
« Отговор #418 -: Декември 10, 2012, 01:25:01 pm »
Ето моята M. weberbaueri. Нямам я снимана с цвят:

Асене,поредната магична снимка на перфектно растение...

Неактивен Галин Моряка

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 124
  • Activity:
    0%
Re: Бодли
« Отговор #419 -: Декември 16, 2012, 06:24:58 pm »
15.12.2012г. фотограф: змеи4о













Кактус БГ

Re: Бодли
« Отговор #419 -: Декември 16, 2012, 06:24:58 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33