Автор Тема: Да ти цъфне Godzilla-та  (Прочетена 4629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Да ти цъфне Godzilla-та
« -: Октомври 25, 2013, 09:52:38 am »
 Моята Godzilla вчера цъфна и се показа в истинската си красота! (h) (inlove). Ето я :



 По този повод предлагам в тази рубрика да си показваме наистина много редки цъфнали растения или да си пожелаваме предстоящото такова с : Да ти цъфне Годзилата! (rofl) (rofl).
Замислям се какво ли ще ми дойде на акъла, когато ти ми цъфне Астрото Dinozaur (rofl) (rofl) (rofl)
Valyo

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Да ти цъфне Godzilla-та
« Отговор #1 -: Октомври 25, 2013, 10:01:35 pm »
Нямам много обилна любов към тамагочоидеси, знаеш. ;)
Това защо се казва "Годзила" и защо е събитие цъфтежът?

(на мен ми прилича на най-обикновен боднат с клечка изодзадзе fissuratus). (wasntme)
Поздрави, Андрей

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да ти цъфне Godzilla-та
« Отговор #2 -: Октомври 25, 2013, 10:25:42 pm »
трудно ще проличи на такъв размер  (wasntme)
ето същата клечка  :P


налага се да поотрасне малко за да се прояви годзилското  (wasntme)
А защо е Годзила - 1во е японски хибрид или селекция и второ годзила е ей такава


Като порасне трябва да почне да са набръчква повече

Source

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да ти цъфне Godzilla-та
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2013, 09:53:04 am »
 (y) (y) (y)
Valyo

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Да ти цъфне Godzilla-та
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2013, 03:07:50 pm »
Нямам много обилна любов към тамагочоидеси, знаеш. ;)
Това защо се казва "Годзила" и защо е събитие цъфтежът?

(на мен ми прилича на най-обикновен боднат с клечка изодзадзе fissuratus). (wasntme)
    Това, че нямаш афинитет към "тамагочоидеси"/ готин лаф, между другото :)/, съм сигурен, че не отхвърляш отделни екземпляри, мечта на редица наши и чужди колекционери.
    Годзилата е един от тези cv. на A.fissuratus, рожба на японската генетика. Характеризира се с много по-релефната си повърхност и наситен цвят, движещ се в диапазона от зелено до почти черно. Някои от тези видове правят в по-късна възраст и гребен, наподобяващ този на животното Годзила. Растат изключително бавно и затова се прибягва да присаждане върху подложки. Цъфтят с прекрасен розов цвят, по-дълбок от обикновения.
    А е събитие, защото при мен цъфна за първи път, а и никой досега не се е похвалил с цвят на такова растение. ;)
Valyo

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Да ти цъфне Godzilla-та
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2013, 06:31:41 pm »
Ахаа… Ясно!

Иначе не би ми хрумнало да отричам култиварите - в крайна сметка съществуването и умножаването им е нещо много добро като явление на пазара, защото измества интереса от дивите им сродници.
Аз лично не бих отглеждал, защото повече ценя и се радвам на природната красота. И понеже всеки култивар свързвам с вида на дивия му сродник, ме обхваща спонтанна неприязън… :$
Поздрави, Андрей

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Да ти цъфне Godzilla-та
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2013, 09:51:53 pm »
...
Аз лично не бих отглеждал, защото повече ценя и се радвам на природната красота. И понеже всеки култивар свързвам с вида на дивия му сродник, ме обхваща спонтанна неприязън… :$

И аз така се отричах от ашламите в самото начало на моето кактусарстване.. преди 2-3 години. (rofl) Та сега си се чудя що ли пък толкова съм държал да си гледам кактусите, че и хибискусите само на собствен корен. Обаче при мен дойде просветлението на Мечът на истината проводено по Мастер Босос. ;) Сега усещам, че и по култивари започвам да се заглеждам... и то не само по ехинопсиси.  (d) :D

Кактус БГ

Re: Да ти цъфне Godzilla-та
« Отговор #6 -: Октомври 28, 2013, 09:51:53 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33