Автор Тема: Семеначета  (Прочетена 152977 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета
« Отговор #705 -: Март 29, 2019, 05:30:46 pm »
Високо вдигаш летвата. С какво ги помпиш?

:) С помпата за гуми! :) Тази година след многогодишни тестове се спряхме на един органичен субстрат (таен;) ), но не е само това. Голяма разлика в кълняемостта и прираста на семенаците забелязахме откакто използваме подгряващи килимчета от долу. Сега сеем в трилитрови пластмасови кутии с капак. И си мисля, че причината за прогреса през тази година е комплексна. Трябва да пробвате с подгряване и отдолу, килимите се нагряват до около 40 градуса.

ПС. Хиндо ако не си посял семките до сега и планираш да сеещ искаш ли да ти изпратим от тайния ни субстрат да го пробваш?

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета
« Отговор #706 -: Март 29, 2019, 05:35:09 pm »



Медузи и лофофори сяти на 23 февруари.. ;)

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Семеначета
« Отговор #707 -: Март 30, 2019, 10:03:07 am »
:) С помпата за гуми! :) Тази година след многогодишни тестове се спряхме на един органичен субстрат (таен;) ), но не е само това. Голяма разлика в кълняемостта и прираста на семенаците забелязахме откакто използваме подгряващи килимчета от долу. Сега сеем в трилитрови пластмасови кутии с капак. И си мисля, че причината за прогреса през тази година е комплексна. Трябва да пробвате с подгряване и отдолу, килимите се нагряват до около 40 градуса.

ПС. Хиндо ако не си посял семките до сега и планираш да сеещ искаш ли да ти изпратим от тайния ни субстрат да го пробваш?
Благдаря Джони ! За сега ще се доверя на моя таен субстрат от горска  пръст, перлит и пресят пясък. И най важното опечен във фурната при 120 градуса. Имам десетина вида семена, които ще сея през юни и не си заслужават усилията по изпращането и ползването на поверителна информация. Поздрави на Милена !

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Семеначета
« Отговор #708 -: Юни 29, 2019, 08:02:23 pm »


Това са семенаци от миналата година, parodia splendens.Но две от тях  са по-различни.С какво са се опрашили?

Неактивен Cephalius

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 265
  • Activity:
    0%
Re: Семеначета
« Отговор #709 -: Юни 29, 2019, 11:01:04 pm »
Двете различни ми приличат на Ech.grusonii или на Ferocactus от групата на glaucescens-echidne-repenhagenii.
С времето ще си покаже по-ясно какви са.

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Семеначета
« Отговор #710 -: Юни 30, 2019, 07:04:26 pm »
Нямам грузони, а ферото държа на открито, а пародията под найлон.Може, все пак, някоя пчеличка да е прелетяла.Но пародия с феро - не съм чувала.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Семеначета
« Отговор #711 -: Юли 01, 2019, 09:54:50 am »
Калинче, тук не е летяла пчеличка. Тук са летяли направо семенца. Дали са били в почвата / ако си ползвала стара макар че не вярвам/  Дали са паднали от някое друго пакетче което си сяла , някакъв микс например. Никой не може да каже.  Според мен обаче не може да става и дума за междувидов хибрид.  Двете различни са прекалено различни.  Както пише Джордж най-вероятно са грузонита, или феровци. Щом ти не знаеш от къде са дошли, само Господ знае.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Семеначета
« Отговор #712 -: Юли 13, 2019, 04:45:55 am »
Калинче, тук не е летяла пчеличка. Тук са летяли направо семенца. Дали са били в почвата / ако си ползвала стара макар че не вярвам/  Дали са паднали от някое друго пакетче което си сяла , някакъв микс например. Никой не може да каже.  Според мен обаче не може да става и дума за междувидов хибрид.  Двете различни са прекалено различни.  Както пише Джордж най-вероятно са грузонита, или феровци. Щом ти не знаеш от къде са дошли, само Господ знае.
Не бях аз по-горе, ама напълно подържам тая и твойта хипотеза. Щях да го напиша същото, но видях, че са ме преварили.  :)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Семеначета
« Отговор #713 -: Юли 13, 2019, 09:36:21 pm »
Загадката остава...
Днес открих семеначета до стромбото, а то всяка година прави семена.









Та приличат ли ви на малки стромбокактусчета?

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Семеначета
« Отговор #714 -: Юли 16, 2019, 05:48:42 am »
Яко! Приличат. Тва в цимента ли са прорастнали? Явно им напомня родната скала...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Семеначета
« Отговор #715 -: Юли 16, 2019, 08:47:26 am »
 :) Е, в цимента не бяха, сложих ги, само за да ги снимам. Остана едно семеначе, което се е "забило" в калцираната част на стеблото на майчиното растение. Как нежното  коренче ще пробие, не знам.

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Семеначета
« Отговор #716 -: Юли 16, 2019, 11:53:56 am »
Преди години съм сял стромбота и тези не ми приличат.  Онези в първите месеци от живота си бяха едни супер дребни топченца като върха на топлийка, както са и малките ацтекиуми, а това по- ми прилича на Турбиникарпус.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета
« Отговор #717 -: Юли 16, 2019, 09:58:29 pm »
Strombo-та са ;)  (y)

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Семеначета
« Отговор #718 -: Юли 17, 2019, 09:08:28 am »
Преди години съм сял стромбота и тези не ми приличат.  Онези в първите месеци от живота си бяха едни супер дребни топченца като върха на топлийка, както са и малките ацтекиуми, а това по- ми прилича на Турбиникарпус.
Не знам от кога са, сега ги видях.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Семеначета
« Отговор #719 -: Юли 18, 2019, 11:53:11 pm »
:) Нема такива малки турбинки.. Утре ако не забравя ще ти снимам самопоникнали педиоси на 2-3 месеца. Не приличат изобщо на тези които посяхме и отгледахме в люпилника. ;)  (y)

Кактус БГ

Re: Семеначета
« Отговор #719 -: Юли 18, 2019, 11:53:11 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33