Автор Тема: Вино и ракия от Рангел 2015  (Прочетена 3400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Вино и ракия от Рангел 2015
« -: Ноември 26, 2015, 12:29:50 am »
Освен хубави кактуси и мед, Рангел прави и хубави вино и ракия. Онзи ден ми се обади да каже, че виното е почти готово - още седмица. Основно е мерло, има и малко мавруд. Аз останах много доволен от вината му от 2013, а тази година сигурно ще е по-хубаво. Каза, че е обрал гроздето късно и захарността му е била 26°. За нас цената е 3 лв/L. Доставя го в бутилки по 10 L. Аз предния път го разфасовах по поръчки в бутилки по 2.5 L за по-скромни ценители, мога да се заема с това и този път. Ракията е маврудова. За нас цената е 10 лв/L. Нея за първи път опитах сега на есенната "Флора" и много ми хареса.
Дет' се вика, зима иде, големи празници, дълги нощи...

Та, събирам поръчки! :)
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Вино и ракия от Рангел 2015
« Отговор #1 -: Декември 09, 2015, 11:34:31 pm »
Напомням… :)
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Вино и пчелен мед от Рангел 2018
« Отговор #2 -: Декември 18, 2018, 10:19:49 pm »
Нашият приятел Рангел Пъков предлага тази година отново свое вино от свое грозде, както и собствен билков пчелен мед.
Виното е Мерло, заложено е при 26° захарност, от което са произлезли добре балансираните 13° благина и, по думите му, е с много добри вкусови характеристики. Медът - тези, които си взимаме от него го знаем - естествен и вкусен.

Виното е 4 кинта килото FOB София, ако Рангел го докара. Ако аз го докарам от Пловдив ще е повече. Всичко зависи от колективизацията. Ако се съберем хора за 100 кила, ще го докара. Разфасовката е САМО 10 L туба. Мога да надробя някоя туба на по 2 L шишета тук, ако на някой му се вижда много, но никак не изгарям от желание.

Медът е 10 кинта буркана.

Днес-утре дайте, моля, заявки и да се оборудваме с винцок за празниците! Не му мислете толкова… ;)
Поздрави, Андрей

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Оказа се, че Рангел все още има от онази великолепна винена маврудовица, за която споменах. Вече е 5-годишна и била станала не по-лоша отпреди… :D Все още я дава на старата цена - 10 кинта килото.

Човекът няма да може да докара поръчаните от нас неща, че се чувства зле. Ще пътувам до Пловдив следобеда на 26.12. да докарам поръчаното. Звънкайте да се уговорим за предаването на поръчките…
« Последна редакция: Декември 23, 2018, 12:31:06 am от exotica »
Поздрави, Андрей

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33