Автор Тема: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.  (Прочетена 6330 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Един интересен сайт с доста информация за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria с интернет магазин за растения и други продукти :

http://www.kakteen-niess.at/cms/

В една от секцийте откирих и джаджа ( не знам как иначе да я кръстя ) за лесно 'лепене' на семеначета , за съжаление PDF-a е на немски :-( . Продава се и в магазина му.  Някой може ли дапомогне с превод ?

http://www.kakteen-niess.at/cms/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=35&Itemid=56

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #1 -: Декември 28, 2012, 09:39:53 am »
Ето предназначението на джаджата.. ;)


Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #2 -: Декември 28, 2012, 10:02:43 am »
И този възхвалява валериановия екстрат...в неговия магазин е значително по-евтин, 20Е за 500мл, Кийслинг го продава 8,5Е за 100мл, може би са различни като концентрация.

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #3 -: Декември 28, 2012, 03:03:50 pm »
Валериана от нашата не става ли ? (think) (wasntme)

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #4 -: Декември 28, 2012, 03:34:45 pm »
Виж това: Кемили, ЕООД
Български производител, валериановия екстракт е фармацевтична суровина
Грешка, не произвеждат, а търгуват с фармацевтични суровини
« Последна редакция: Декември 28, 2012, 04:02:57 pm от kalinaalena »

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #5 -: Декември 28, 2012, 04:07:41 pm »
Ако екстрактът от валериана ви е за цъфтеж , защо не ползвате Кафявия кристалон ? Би свършил много по-добра работа според мен  (think) ?

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #6 -: Декември 28, 2012, 04:16:08 pm »
До сега не съм използвала нищо за цъфтеж, този екстрат от валериан Склери го препоръчва неведнъж, май беше купувал от Кийслинг.Все пак е естествен продукт и не е опасен при предозиране, доколкото разбрах от писанията на този човек.Използвал го десет пъти годишно, наистина толкова обилно нацъфтели ехиноцереуси лично аз не съм виждала много пъти.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #7 -: Декември 28, 2012, 04:20:24 pm »
Аз отдавна съм фен на екстракта от Валериана която предлага Кийслинг. Вярно че е малко скъп / за нашите стандарти / но определено има ефект от приложението му.  За съжаление валериановите капки които се продават по нашите аптеки не вършат работа.  Екстракта от валериана който се използва за медицински нужди е алкохолен извлек от корените на растението валериана. Такъв е и екстракта предлаган от фирма Кемили ЕООД която Змея е открил. Екстракта който предлага Кийслинг е воден извлек от цветовете на растението валериана. Приготвянето му не представлява никаква трудност стига човек да има в двора си този храст. Цветовете се събират в момент на пълен цъфтеж. Почистват се от листа и клечки. Смилат се. Най-добре става с кухненски пасатор. / При това смилане се добавя малко дестилирана вода. / Готовата каша се пресова през няколко слоя марля. Полученият сок трябва да се държи на тъмно и хладно. При тези условия може да се съхранява до две години че и повече. Използва се в доза от 20 до 50 капки на десет литра вода. Подпомага образуването на нови корени при новопресадени растения. Когато се добави във водата за първата поливка на пролет ускорява излизането на растението от покой. Особено видим е този ефект при " мързеливи " видове които трудно излизат от покой. Ускорява навлизането на кактуса в цъфтежна фаза, като увеличава и количеството цветове.  Кийслинг препоръчва този екстракт да се добавя във водата за първа поливка на пролет и след това два, три пъти през лятото кактусите да се пулверизират с вода в която има добавен екстракт в двойно по-малка доза. Аз лично добавям петдесет капки екстракт на десет литра вода във водата за първа поливка, и след това два, три пъти през лятото / според нуждите / не пулверизирам, а поливам с вода в която има по 30 капки на 10 литра вода. За цъфтежа не мога да съм категоричен защото не съм провеждал наблюдения, но за вкореняването и за изваждането от стагнация ефекта е видим. Видове които обикновено проспиват две трети от лятото, и пускат само по няколко нови ареола с този екстракт тръгват да растат много по-лесно, и растат доста по-продължително.

Сега се сетих още нещо. Когато този воден екстракт престои известно време на дъното на шишенцето се утаява фина утайка. Тя не трябва да се изхвърля. Преди употреба шишенцето трябва да се разклати за да може тая утайка да се разтвори отново.  И още нещо. Този екстракт не трябва да се съхранява в метални съдове. Най-добре е в тъмно на цвят стъклено шише, или пластмасова тубичка.

Неактивен kalinaalena

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1017
  • Activity:
    0%
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #8 -: Декември 28, 2012, 04:27:19 pm »
Склери, мисля че това не е храст, а растението дилянка, което преди години /дали още е така не знам/ се отглеждаше в селата на подбалкана, виждала съм го в казанлъшките села.Използва се коренището, което е подобно на това на целината.

Неактивен debel65

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 361
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • живота ми е трънче
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #9 -: Декември 28, 2012, 04:39:03 pm »
Ако искате пробвайте и моята рецепта за цъфтеж.Тензококтейл колкото грахово зърно . аминоквелант калий 5 капки и атоник 3 капки на литър вода (y)

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #10 -: Декември 28, 2012, 04:47:55 pm »

Не знам дали е едно и също растение, но Валерианата е многогодишно растение и става до метър и половина, на височина. Всъщност не съм сигурен дали е храст, или е много годишно тревисто.   Цъфти със ситни бяло розови цветенца като по време на цъфтеж цялата е отрупана с цвят. Като снежна топка е. Листенцата са сърповидни и леко назъбени по края.

Неактивен rjf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
..И няма да спра,когато се уморя
..Ще спра, когато постигна целта си!!

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #12 -: Декември 29, 2012, 07:32:52 pm »
Калинаалена е права.Дилянката и валерианата са едно и също растение.По нашия край го има и като диворастящо,но се отглежда и като суровина за получаване на валериан.

Кактус БГ

Re: Kakteen Niess - за любителите на Ecinocereus , Echinomastus , Escobaria и т.н.
« Отговор #12 -: Декември 29, 2012, 07:32:52 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33