Автор Тема: Техники при присадки на кактуси  (Прочетена 57223 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #165 -: Юни 14, 2018, 05:55:51 pm »
       Като се наниже на сърцевината на Хилоцереус, а горният му край се закрепи по някакъв начин неподвижно. В интернет има филм за присаждане на Апорокактус, но не толкова голям. Аз за всеки случай бих присадил върха на този 30 см. гигант. Поставеното условие не е пълно. Според вида и формата на присаждания кактус  ще се избере и вариант за действие. Успех.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #166 -: Юни 14, 2018, 06:04:22 pm »

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #167 -: Юни 14, 2018, 11:14:15 pm »
kaktus e Lava cactus koito beshe lepen na Jusbertii , okolo 25  cm visok. edna kotka e vlisal vytre i razbirace , myjdu 1000 rastenie e reshil tosi da otlepi...

ne iskam da go reja, iskam da prodyljava da raste s nadejda da tsyfne edin den :D

s tiksu vidqh 4e moje da stava :) shte probvam
kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #168 -: Юни 17, 2018, 09:13:56 pm »
Желая ти успех !

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #169 -: Юни 19, 2018, 02:04:02 pm »
Подаръкът от Джони и Милена е получен. Сърдечно благодаря! Започват експериментите. Ще докладвам. Поздрави ! Илиян Х.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #170 -: Юни 20, 2018, 04:23:31 pm »




Кой ще спечели? Парафилма или рибарските такъми. Отговорът следващата седмица. Аз лично се надявам на  равен резултат 2 : 2.


Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #171 -: Юни 21, 2018, 09:13:05 am »



Кой ще спечели? Парафилма или рибарските такъми. Отговорът следващата седмица. Аз лично се надявам на  равен резултат 2 : 2.
А, не така. Че ако си направил еднити присадки келяво, то резултатът ще е ясен.  :D (rofl)
Valyo

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #172 -: Юни 21, 2018, 01:19:58 pm »
Нямам интерес при присадките да не проявявам старание и при двата случая. Проблема тук е,че с парафилма са върху свежо мертило, а при такъмите съм сложил по две тежести по малко и са върху селеницереус от миналата година. На кратко условииията не са еднакви. Анализът при това може да е погрешен. Приемам критиката.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #173 -: Юни 22, 2018, 09:26:53 am »
Нямам интерес при присадките да не проявявам старание и при двата случая. Проблема тук е,че с парафилма са върху свежо мертило, а при такъмите съм сложил по две тежести по малко и са върху селеницереус от миналата година. На кратко условииията не са еднакви. Анализът при това може да е погрешен. Приемам критиката.
[/
Такива опити и експерименти се правят при ЕДНАКВИ УСЛОВИЯ, напр. един вид подложка, един вид растение за присаждане като възраст и т.н. (wait) Все пак човек се учи и ти стискам палци да тръгнат присадките с парафилма, за да видиш предимството му. Успех!  (y)
Valyo

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #174 -: Юни 28, 2018, 01:23:55 pm »






Както се надявах резултата е 2:2 от съревнованието между парафилма и рибарските такъми. Трябва да призная, че и с парафилма се работи леко въпреки че ми е за първи път. Но спазвах стриктно указанията на Джони в публикувания от него клип.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #175 -: Юни 29, 2018, 09:35:35 am »
Поздравления!  (clap) Сега трябва да решиш сам за себе си кой от начините ти е по-лесен и удобен и да се специализираш в него.  :)
Valyo

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #176 -: Юни 29, 2018, 01:55:11 pm »
Присаждането с тежести го имам за свой патент, тъй като го ползвам повече от 20 години, включително и за микрохирургия. Като включа и дамския чорапогащник и трите начина ми допадат. Ще ползвам този който най приляга в съответствие с вида на основата и присаждания кактус, т.с. ободляване и размер. На практика най ми допада микрохирургията, защото решаваш проблема с опазването на вида още след покълване и след като го заровиш до мястото на присадката повече нямаш грижи. За основа ползвам селеницереус по метода на притискане и поставяне във влажна среда за няколко дни.

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #177 -: Юни 29, 2018, 03:55:37 pm »
Всички тия различни техники имат един основен недостатък. Присаденото трънче трябва на един по-късен етап да бъде свалено и вкоренено, или да си остане стърчащо на клечката.
Защо не опитате присаждане на семеначе върху подложка от семеначе. След няколко години мястото на присадката не се забелязва. Имате капризно трънче с устойчива коренова система.

Ехинокактус полицефалус залепен на Стетсония корине.



Така изглеждаха след три години.




Сега виждате просто един полицефалус голям колкото лимон. Няма никакви следи от присаждане.



Единствения недостатък на този метод е сравнително ниската успеваемост. / Трябва да прежалите доста семеначета /. Майсторите чехи твърдят че постигат успех при пет, шест от десет опита.  Ако не гоните търговски количества според мен и два успеха от десет си струват. То на човек колко еднакви трънчета му трябват в колекцията.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #178 -: Юни 29, 2018, 04:45:20 pm »
Преди 3-4 години видях в интернет този метод за присаждане. Тогава имах много семеначета от ферокактус и мислех да пробвам тази техника, но не можах да прежаля никое от наличните семеначета за присаждане. Трябваше да проявя смелост и увереност в успеха и най вече да се доверя на специалистите ползващи тази техника. Сега щях да споделям опит. Явно ще го отложим за друго време. В тази връзка видях присаждане върху шлумбергера /зигокактус/ и се готвя да изпитам този метод.

Неактивен hindo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 603
  • Activity:
    0%
Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #179 -: Юни 29, 2018, 04:57:46 pm »

Кактус БГ

Re: Техники при присадки на кактуси
« Отговор #179 -: Юни 29, 2018, 04:57:46 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33