Автор Тема: Euphorbia  (Прочетена 3607 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Didaki

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 15
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Скайп ngaunga
Euphorbia
« -: Септември 09, 2013, 07:53:17 am »
Здравейте,ще открия тая тема тъй като съм малко невеж още със еуфорбиите и никъде не видях напътствия за тяхното отглеждане.....
Първият ми въпрос към запознатите с тях е:Имам десетина Обеси и гледам от два три дни взеха да се свиват(да испихват)даже едната е взела да се вдлъбва а някои от тях имат пъпки и скоро ще цъфтят.Имам чувството че имат недостиг на влага а съм ги поливал преди 3 дни.....На пипане взеха да умекват-като кухи....На какво се дължи това???
И втория ми въпрос:дадоха ми един резник от Еуфорбия и го оставих да се подсушава но след два дни откъм долната страна взе да почернява-отрязах черното и пак го оставих да съхне но той отново почерня и така няколко пъти и накрая остана само върха.... :(

Неактивен kerin2

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 131
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Euphorbia
« Отговор #1 -: Септември 09, 2013, 10:42:41 am »
...И втория ми въпрос:дадоха ми един резник от Еуфорбия и го оставих да се подсушава но след два дни откъм долната страна взе да почернява-отрязах черното и пак го оставих да съхне но той отново почерня и така няколко пъти и накрая остана само върха.... :(

Започнал е да загнива. Комбинацията влажно и студено води до гниене. За да го вкорениш трябва топлина и светлина. За тази цел пролетта и лятото са идеалният момент за вкореняване.

Неактивен Didaki

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 15
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Скайп ngaunga
Re: Euphorbia
« Отговор #2 -: Септември 09, 2013, 02:00:19 pm »
...И втория ми въпрос:дадоха ми един резник от Еуфорбия и го оставих да се подсушава но след два дни откъм долната страна взе да почернява-отрязах черното и пак го оставих да съхне но той отново почерня и така няколко пъти и накрая остана само върха.... :(

Започнал е да загнива. Комбинацията влажно и студено води до гниене. За да го вкорениш трябва топлина и светлина. За тази цел пролетта и лятото са идеалният момент за вкореняване.
Не е това,извадих един от саксийката,кореновата му система е в идеално състояние,почвата до половината на саксийката беше суха по надолу влажна...Обесата на пипане е мека!!!

« Последна редакция: Септември 09, 2013, 02:08:39 pm от Didaki »

Кактус БГ

Re: Euphorbia
« Отговор #2 -: Септември 09, 2013, 02:00:19 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33