Автор Тема: COMPO Cactea - откъде  (Прочетена 3822 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bsivanov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
COMPO Cactea - откъде
« -: Март 30, 2013, 12:16:11 pm »
Здравейте,
Миналата година като пресаждах ползвах една готова почва - COMPO CACTEA, която си купих от магазин в Galaxy Trade Center в София. Тази година обаче магазина вече е затворен.
Търсих в интернет и я намерих в един онлайн магазин, обаче ми отговориха че нямат наличност  :(.
Чудех се дали сте виждали да я продават някъде из София? Гледам, че в Германия я има в Практикер, но в нашия не съм я виждал...

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #1 -: Март 30, 2013, 12:52:03 pm »
В Практикер до Хит Люлин има няколко вида готови почви, едната е някаква чешка. В Баумакс също съм виждал готови. Незнам за марки, защото аз сам си правя субстрата и просто този проблем не ме е вълнувал.

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #2 -: Март 30, 2013, 12:53:41 pm »
Здравейте,
Миналата година като пресаждах ползвах една готова почва - COMPO CACTEA, която си купих от магазин в Galaxy Trade Center в София. Тази година обаче магазина вече е затворен.
Търсих в интернет и я намерих в един онлайн магазин, обаче ми отговориха че нямат наличност  :(.
Чудех се дали сте виждали да я продават някъде из София? Гледам, че в Германия я има в Практикер, но в нашия не съм я виждал...

От сф ли си?

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #3 -: Април 01, 2013, 08:42:01 pm »
Днес бях до Люлинския Практикер. Специална кактусарска почва няма никаква. Предлагат от марката, която търсиш, но за всякакви растения, не за бодливи.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #4 -: Април 02, 2013, 09:42:02 am »
Здравейте,
Миналата година като пресаждах ползвах една готова почва - COMPO CACTEA, която си купих от магазин в Galaxy Trade Center в София. Тази година обаче магазина вече е затворен.
Търсих в интернет и я намерих в един онлайн магазин, обаче ми отговориха че нямат наличност  :(.
Чудех се дали сте виждали да я продават някъде из София? Гледам, че в Германия я има в Практикер, но в нашия не съм я виждал...
В неделя ходих в Бриколаж - има почви за кактуси.


Valyo

Неактивен bsivanov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #5 -: Април 13, 2013, 06:43:37 pm »
Благодаря на всички (bow), в крайна сметка си купих от чешката AGRO CS KAKTUS от Мосю Бриколаж.

guest8

  • Гост
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #6 -: Април 13, 2013, 08:38:19 pm »
Благодаря на всички (bow), в крайна сметка си купих от чешката AGRO CS KAKTUS от Мосю Бриколаж.
не ти се бъркам, но ако я ползваш както е от пакета, може да получиш изненадващи резИлтати, добави от себе си зеолит, натрошена тухла или керемида, едър речен пясък и т.н. за да стане наистина субстрат за кактуси  (y) както пише на упаковката

OFFTOP: досега само бях чувал, но на мен не беше ми се случвало такова нещо - взех си от Практикер едно холандче с интересен бодил, както му е реда, оставих го върху колата за да отворя багажника, като се прибрах в къщи разбрах тъжната истина   ;( ;( ;( ;(

Неактивен bsivanov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #7 -: Април 21, 2013, 03:01:58 pm »
Ами горе-долу така го направих - само пясъка не беше много едър и не съм слагал зеолит :D. Пресадих 4 парчета, включително два от тия с реповидните корени (мисля че са Mammilaria Longimama и някъв Astrophytum) - пък ще видим какво ще излезе!

Извинявайте, че така бавно тече дискусията, ама още не съм си настроил нотификациите :) Сега ще ги разцъкам.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #8 -: Април 27, 2013, 06:50:11 am »
===

OFFTOP: досега само бях чувал, но на мен не беше ми се случвало такова нещо - взех си от Практикер едно холандче с интересен бодил, както му е реда, оставих го върху колата за да отворя багажника, като се прибрах в къщи разбрах тъжната истина   ;( ;( ;( ;(
Какво стана? Аз нищо не хванах. А те и други фирми може да ги отглеждат по "холандския" начин.
Мисля че в рдица случаи холандците могат да се адаптират към други условия и да оцелеят при нас.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #9 -: Април 27, 2013, 11:31:48 am »
Станало е че го е повозил на покрива... поне до първия завой или пешеходна пътека  :D :D :D

Имал съм подобен случай с кафе от 20 стотинки :P... но пък някои дами съм чувал, че цели чанти с документи и пари така са си телепортирали в небитието  :)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #10 -: Април 27, 2013, 04:18:00 pm »
Станало е че го е повозил на покрива... поне до първия завой или пешеходна пътека  :D :D :D

Имал съм подобен случай с кафе от 20 стотинки :P... но пък някои дами съм чувал, че цели чанти с документи и пари така са си телепортирали в небитието  :)
  (rofl) Изводът е непоклатим. Холандците просто не вървят и не оцеляват в колекциите на великите и замислени кактусари! Хубавото е, че можеш да си купиш апсолютно същия при следващата разходка..  (y)

Аз пък снимах 2 интересни кактуса с телефона в един магазин и сега не откривам снимките.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен P-run

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #11 -: Май 20, 2013, 03:20:41 pm »
Чешката от Баумакс за 1 година показа много добри резултати при растения с тънки нереповидни корени. Не и добавям нищо, насипана е върху дренажни камъчета. Няма универсалност, въпреки че някои растения са по-добре отколкото в моите смески, а на някои реповидни им хареса повече отколкото червеникавата глина в която растат от дълги години. Субстратът дава максимален ефект само при отстраняване на стари остатъци от предходни посявания по кореновата система и поливане с подходяща вода.Сега експериментирам с естонската от Мосю Бриколаж.

Кактус БГ

Re: COMPO Cactea - откъде
« Отговор #11 -: Май 20, 2013, 03:20:41 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33