Автор Тема: Re: Astrophytum asterias  (Прочетена 10793 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Astrophytum asterias
« -: Февруари 26, 2013, 05:24:42 pm »
Astr.asterias superkabuto V TIPE







Valyo

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2013, 10:02:20 am »
Astr. asterias cv.HANAZONO



Astr.asterias cv.HANAZONO MIRACLE



Astrophytum asterias cv. SNOW





Valyo

Неактивен p_dachev

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 161
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • НЯМА НЕПОСТИЖИМА ЦЕЛ ИМА СЛАБ ХАРАКТЕР
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2013, 04:39:16 pm »
 :x nqmam dumi
НЯМА НЕПОСТИЖИМА ЦЕЛ ИМА СЛАБ ХАРАКТЕР

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #3 -: Март 04, 2013, 12:12:42 am »
На мен ми е гадно да се смесват тамагочоидеси с asterias в една тема. Сигурно естетиката на ГМО-мулти-хибриди с доминираща asterias-ка част вълнуват силно много от вас, както се вижда, но аз съм по-скоро за обособяване на отделен главен раздел във форума "Култивари и хибриди" и там да се пише на воля за тази индустрия.
Искам си природния asterias в темата с всичките му природни варианти, форми и аномалии.
Поздрави, Андрей

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #4 -: Март 04, 2013, 03:53:00 am »
На мен ми е гадно да се смесват тамагочоидеси с asterias в една тема. Сигурно естетиката на ГМО-мулти-хибриди с доминираща asterias-ка част вълнуват силно много от вас, както се вижда, но аз съм по-скоро за обособяване на отделен главен раздел във форума "Култивари и хибриди" и там да се пише на воля за тази индустрия.
Искам си природния asterias в темата с всичките му природни варианти, форми и аномалии.
(y) Не на ГМО-тата!
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Clement

  • Герой на Кактус БГ
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1469
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Kaktusi on the wii !!!
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #5 -: Март 04, 2013, 12:29:28 pm »
eto edin koito e minal tsqla zima navenka s echinocereusi  imash 10 obshto . 9 umiraha . tosi e v edin malyk naklon. moje za tova ne e umrql ne snam . ne sym siguren 4e shte moje da mine vtori zima navenka . shte vidim :)



kaktusi za prodavane

http://cactus-bg.com/clement/

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #6 -: Март 04, 2013, 02:35:26 pm »
На мен ми е гадно да се смесват тамагочоидеси с asterias в една тема. Сигурно естетиката на ГМО-мулти-хибриди с доминираща asterias-ка част вълнуват силно много от вас, както се вижда, но аз съм по-скоро за обособяване на отделен главен раздел във форума "Култивари и хибриди" и там да се пише на воля за тази индустрия.
Искам си природния asterias в темата с всичките му природни варианти, форми и аномалии.
(y) Не на ГМО-тата!


Явно, че красотата и разнообразието на култиварите и хибридните растения/ в частност на астрофитумите/ е в разрез с естетическата им страна и възприятието на някои от участниците във форума, затова предлагам да обособите отделен раздел " Култивари и хибриди", както предлага Exotica.
Джони, ако обичаш изтегли всички мои снимки от разделите на астофитумите и ги обособи в отделни подраздели. Дотогова явно няма смисъл да публикувам нищо ново, интересно и красиво.
Като насока може да разгледаш този италиански форум:http://www.cactuscultivars.com/forum/index.php?board=1.0
« Последна редакция: Март 04, 2013, 03:09:36 pm от Valyo »
Valyo

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #7 -: Март 04, 2013, 05:13:47 pm »
Пускам тази " грозотия" за последно.
Valyo

Неактивен p_dachev

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 161
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • НЯМА НЕПОСТИЖИМА ЦЕЛ ИМА СЛАБ ХАРАКТЕР
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #8 -: Март 04, 2013, 05:31:41 pm »
 (clap) Прекрасен е!
НЯМА НЕПОСТИЖИМА ЦЕЛ ИМА СЛАБ ХАРАКТЕР

Неактивен exotica

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактопат чепат
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #9 -: Март 05, 2013, 02:02:47 am »
Вальо, няма нищо лично, наистина. Не мисля, че приемаш правилно мнението ми. Харесвай всякакви производни и производствени asterias-и! Важи и за всички други любители, които споделят тази страст. Но, нека темата просто си остане за не-такива asterias-и. Има ли проблем? (happy) (d) Не виждам защо да се въздържам да изразявам нехаресване на изкуственяци и гадории с набучени изодзадзе пръчки…
Поздрави, Андрей

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Re: Astrophytum asterias
« Отговор #10 -: Март 05, 2013, 09:34:51 am »
Няма проблем, приятелю. :)
Просто качих снимките, защото това бе секцията за астрофитуми. Писал съм на Джони да пусне нова -"Култивари и хибриди"/ както предлагаш и това е добра идея/и да ми прехвърли там всички снимки. А че има прекрасни екземпляри сред тях, надявам се, че и сам си се уверил. Но право е на всеки да харесва това, което си му е на сърце. На мен лично чистите форми не са ми вече интересни. Тръпката ми е да видя нещо ново, невиждано...Абе, както казват руснаците: " На вкус и цвет товарищи нет". :)
Само като допълнение:ето един италиански форум за култивари://www.cactuscultivars.com/forum/index.php?board=1.0 УНИКАЛЕН! С много фантастични растения и най-вече споделяне на опит между участниците. Нещо подобно ми се иска да има и у нас.
Valyo

Неактивен practicar

  • Списващи
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 225
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
    • flickr
Re: Astrophytum asterias
« Отговор #11 -: Март 21, 2013, 10:23:11 pm »
Чудесен сайт! А по въпроса за астрофитумите моето мнение е, че с тези си бели стигми оформящи фигури и какво ли не, култивираните форми са уникално красиви. Изобщо целия род е много красив и декоративен, неслучайно точно той се култивира толкова успешно. Вярно, руснаците имат тази поговорка, макар за мен е по-скоро малко глупава, защото един мъдрец от времето когато е имало мъдреци е казал, че: с вкуса можеш да се скараш, но не и с добрия вкус. Това преведено на шопски значи: е те то убавото си е убаво.
Когато имаш нужното и не дадеш необходимото оставаш с нищото и чак тогава разбираш колко малко е трябвало да дадеш.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Astrophytum asterias
« Отговор #12 -: Март 25, 2013, 12:18:48 pm »
Чудесен сайт! А по въпроса за астрофитумите моето мнение е, че с тези си бели стигми оформящи фигури и какво ли не, култивираните форми са уникално красиви. Изобщо целия род е много красив и декоративен, неслучайно точно той се култивира толкова успешно. Вярно, руснаците имат тази поговорка, макар за мен е по-скоро малко глупава, защото един мъдрец от времето когато е имало мъдреци е казал, че: с вкуса можеш да се скараш, но не и с добрия вкус. Това преведено на шопски значи: е те то убавото си е убаво.
(y) (y) (y)
Valyo

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Astrophytum asterias
« Отговор #13 -: Март 25, 2013, 01:23:17 pm »
Аз извадих от семки 7 броя asterias Tokushirou Kabuto с различна степен на опетняване. Незнам по какво се различават от суперкабутото. Може би това е името на човекът, който е постигнал този култивар.

Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Astrophytum asterias
« Отговор #14 -: Март 25, 2013, 03:45:04 pm »
Ще ти пусна тези дни снимки на двата вида и ще видиш разликата. Само че маите токуширита са на 2 годинки и още не са развили пълните си външни характеристики.
Valyo

Кактус БГ

Re: Astrophytum asterias
« Отговор #14 -: Март 25, 2013, 03:45:04 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33