Автор Тема: Помощ  (Прочетена 6628 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Помощ
« Отговор #15 -: Юли 11, 2016, 11:07:48 pm »
Няма нужда. С топсин може да напудриш разреза на останалото от кактуса и го остави за 2-3 седмици на светло и сухо място, но не и на горещо ;) После ще си го вкорниш.  (y)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Помощ
« Отговор #16 -: Юли 11, 2016, 11:36:39 pm »
Третирането на въшките иска поне 2 - 3 кратно пръскане през 10 дни или 2 седмици. На засегнатите, както и на околните растения. Тия гадини може да са повредили корена и от там да е тръгнала инфекцията. Щото балдианума (G. baldianum) по принцип не е чувствителен на влага и трудно би се разболял без специална първопричина.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен lalenomis

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 5
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #17 -: Юни 10, 2018, 09:43:31 pm »
Здравейте,

преди време ми помогнахте с  проблем с акарите по кактусите. Сега пак има петна по два от кактусите и се чудя дали пак са акари и да ги третирам както преди с препартите или са изгоряли от силното слънце. Ще съм ви много балгодарен, ако пак ми помогнете.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Помощ
« Отговор #18 -: Юни 11, 2018, 09:37:07 pm »
Здравейте,

преди време ми помогнахте с  проблем с акарите по кактусите. Сега пак има петна по два от кактусите и се чудя дали пак са акари и да ги третирам както преди с препартите или са изгоряли от силното слънце. Ще съм ви много балгодарен, ако пак ми помогнете.

Прикачете снимка за да видим.. ;)

Неактивен lalenomis

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 5
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #19 -: Юни 16, 2018, 10:28:19 pm »
 [ You are not allowed to view attachments ]
Здравейте,

преди време ми помогнахте с  проблем с акарите по кактусите. Сега пак има петна по два от кактусите и се чудя дали пак са акари и да ги третирам както преди с препартите или са изгоряли от силното слънце. Ще съм ви много балгодарен, ако пак ми помогнете.

Неактивен FɌeja

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1
  • Activity:
    0%
Re: Помощ
« Отговор #20 -: Август 22, 2018, 09:54:56 pm »
Здравейте, не знам дали питането ми е за тук и предварително се извинявам ако не е.
Нямаше ме 5 дни и се оказа че брат ми е полял кактусите и сукулентите 2 пъти за тези 5 дни, дали ще изгният и ако има начин да ги спася моля ви кажете какво да правя  :x ;(
Благодаря предварително.
« Последна редакция: Август 22, 2018, 10:02:31 pm от FɌeja »

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Помощ
« Отговор #21 -: Август 26, 2018, 06:10:31 am »
Цитат
Сега пак има петна по два от кактусите и се чудя дали пак са акари и да ги третирам както преди с препартите или са изгоряли от силното слънце. Ще съм ви много балгодарен, ако пак ми помогнете.
Може и да са акари, аз също имам. Прегледайте повърхността с лупа, аз не ги виждам на снимката. Третирайте, за всеки случай.

Цитат
брат ми е полял кактусите и сукулентите 2 пъти за тези 5 дни, дали ще изгният и ако има начин да ги спася моля ви кажете какво да правя
Зависи: ако не са чувствителни не е страшно, лято е, ще изсъхне пак пръстта, ако се отцежда добре. Все едно е валяло 2 пъти за 5 дни и те са били на открито.
Повечето сукуленти са устойчиви на влага. Но ако имате кактуси, за които се притеснявате и знаете, че не бива да се преполиват в никой случай и пръстта им съхне бавно, извадете ги от пръстта и изсушете всичко, после посадете наново.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Помощ
« Отговор #21 -: Август 26, 2018, 06:10:31 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33