Автор Тема: Саксии  (Прочетена 2588 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P-run

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Саксии
« -: Май 14, 2013, 04:40:44 pm »
Гледам една тема за саксии, неактивна май 120 дни и затова не мога да пиша там, нов съм тука и още не съм се ориентирал добре, та затова създавам нова тема, ако нещо е ненаред моля да ме извините.

Купувам ей такива височки квадратни саксии, като тия зелени самоделки тука:

В последно време окончателно се убедих, че не ми вършат работа каквито и да са кръгли и плитки саксии за кактуси.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Саксии
« Отговор #1 -: Май 15, 2013, 04:58:02 am »
Гледам една тема за саксии, неактивна май 120 дни и затова не мога да пиша там, нов съм тука и още не съм се ориентирал добре,
Можеш, не се плаши от червения надпис и бъди упорит...

Истината е в дълбоките саксии, плитките са за семеначета. Тия на снимката изглеждат лепени, ти ли си ги прави?
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен P-run

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Саксии
« Отговор #2 -: Май 15, 2013, 11:56:23 am »
Да, така е, явно опита ти има тежката дума.
Преди 16 г. са правени от мен по една руска книга и още държат, а и дългогодишните наблюдения показват, че и загубите на растения в сравнение с другите саксии средностатистически са по малко, а и по-малко поливам и пресаждам.Накратко най съм доволен от тях и искам да си купя готови, а ако няма такива се захващам и започвам да си сглобявам нови.

Неактивен P-run

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Саксии
« Отговор #3 -: Май 16, 2013, 06:27:46 pm »
Тук на форума намерих линк към подобни саксии.Благодарности на scleri! Ето как трябва да изглеждат

http://www.goetzpflanzenzubehoer.de/shop/show_product.php?products_id=636

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.2%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Саксии
« Отговор #4 -: Май 19, 2013, 06:14:35 am »
Чудни са!  (y) Ще има място и за корени, и репи , и за дренаж, и почва достатъчно, и камъчета нещо най-отгоре. После как ги вадите от там при пресажадането? Аз натискам отдолу с молив, пинсета, отдолу по камъните, и размачквам саксията хоризонтално и тръскам...

Майтапа е, ако се излъжете да ги засадите в делва или амфора, налага се чупене..  (rofl)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен P-run

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 88
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Саксии
« Отговор #5 -: Юни 14, 2013, 06:58:12 pm »
Първо хващам кактуса с едната ръка и после с другата полека - лека започвам да мачкам пластмасата /или ако е твърда леко да я почуквам със супена лъжица/отгоре надолу, след известно време се усеща че растението се е освободило и може да се издърпа. Въпреки че остават бодили в ръката/по едрите бодли като се пипа внимателно при сравнително малкото тегло на растенията които имам до 20-30 годишни, не могат да пробият кожата/, това е добър вариант да се постигне баланс и деликатно изваждане от саксията, друг не ползвам.

Кактус БГ

Re: Саксии
« Отговор #5 -: Юни 14, 2013, 06:58:12 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33