Автор Тема: Uebelmannia pectinifera  (Прочетена 5913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tania1704

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 148
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Uebelmannia pectinifera
« -: Септември 17, 2012, 06:56:21 pm »
Здравейте,имам питане към по-знаещите тук...
Имам Uebelmannia pectinifera v.flavispina,възрастно растение поне от 10 години при мен...на присадка естествено.Вече втора година цъфти през януари и е оформила цефалиум.Дотогава нарастваше на големина макар и с бавни тепове.Сега е спряла.Трябва ли да очаквам,че подобно на мело и дискокактусите след появата на цефалиума ще спре да расте?Явен проблем с подложката и корените,като че ли няма...Опитвах се да намеря информация по въпроса...но май неуспешно засега.Надявам се,някой който има опит да сподели.

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #1 -: Септември 17, 2012, 07:33:18 pm »
Имам 20 годишна класическа юбка качена на някакъв трихоцереус. Расте непрекъснато. Тазгодишното растежно петно е към 2 см. За съжаление няма цефалии и никога не е цъфтяла. Може би бъркам нещо със зимуването. Прибирам я в хола и е далече от прозореца. Ако сезонът за цъфтеж е януари, ще трябва да я сложа на перваза да я грее слънцето.

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #2 -: Септември 17, 2012, 07:47:19 pm »
Танче , аз не съм виждал Юбелмания с цефалия .. не би трябвало да правят цефалия - най-вероятно на върха има гъсто обрасли бодилчета ( виж снимката ) , което е типично за стари растения от този подвид.


Неактивен tania1704

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 148
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #3 -: Септември 17, 2012, 08:01:37 pm »
Снимки доста съм гледала.Наистина не е цефалиум в класическия смисъл...и вероятно неправилно съм се изразила...Но си е точно това-гъсто струпване на мъх на върха на растението.Въпросът ми беше...след като вече го има и цъфти да очаквам ли да спре да расте или това е проблем.
Асене имам и аз класическа петкинифера,която още не е цъфтяла и също нараства всяка година.При мен на балкона по принцип гледам зимата темратурите да не падат под 10 градуса,заради мело- и дискокактусите.Не ги местя,целогодишно стоят там.

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #4 -: Септември 17, 2012, 08:04:44 pm »
Викторе,коя книга публиква този юебелмания?

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #5 -: Септември 17, 2012, 08:22:39 pm »
Въпреки, че на балкона не пада под 10 градуса дори и в най-студените дни възрастни мелота, дискота и юбита, особено ако са на корен прибирам. Рискувах с няколко азуреуса и напролет бяха преминали във Великите зеолитови полета. Млади юбита на селеницереус, забити дълбоко в земята не местя.

Неактивен vagrantsf

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 497
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • СВОБОДА , РАВЕНСТВО , ПИРАТСТВО !
Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #6 -: Септември 17, 2012, 08:23:02 pm »
Тhe New cactus Lexicon , ако не се лъжа можете да си я свалите и от тук ,  качена е .
 (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) (rofl) Асене ,  "великите зеолитови полета" ми харесва ..  трябва да се внедри в употреба .

Неактивен asensy

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1288
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 08:38:26 pm »
Това ми хрумна преди няколко години, когато повечето започнаха да добавят зеолит в почвените си смески, очаквайки да постигнат чудеса.

Кактус БГ

Re: Uebelmannia pectinifera
« Отговор #7 -: Септември 17, 2012, 08:38:26 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33