Автор Тема: Изкуствени цветчета.  (Прочетена 2231 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivopaunov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 39
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Изкуствени цветчета.
« -: Февруари 19, 2016, 08:43:41 pm »
Мисля,че тази тема е полезна и сигурно още някой се чуди какво да прави. Значи купих си няколко кактусчета, знаете от тези холандци, и много ме дразнят залепените със силикон изкуствени гадни цветчета ,които не се махат. Та въпросът ми е някой знае ли как да премахна тази НАПАСТ , знам , че не чак от такова значение ама.....

Неактивен el pistolero

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1484
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пън Шуй и сумо инструктор по оригами каланетика
Re: Изкуствени цветчета.
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2016, 09:44:10 pm »
Чрез изрязване на хартиените венчелистчета и после чрез изрязване до където може на останалата ос, като според мястото между околните ареоли се подбира с какво да се клъцне оста- със скалпел, ножичка, клещи- резачки или пък просто нокторезачка.
 Все пак холандските извращения едно време бяха още по- гнусни- не лепяха, а направо забиваха изкуствените цветчета.
  Но да не збаравяме- те ги слагат, защото хората ги купуват докато си пазаруват майонеза или изтривалка за входната врата - а за коледни и за великденски подаръци, трикотажните кактуси са олепени с очи, шапки и бради на Дядо Коледа или мексикански мустаци и сомбреро, напълно отговарящи на предназначението си - купиш и хвърлиш... или се вайкаш как да реанимираш изцигулченият барабарон, на който даже си дал името Спийди Гонзалес примерно  :D
 Докато не спрат да се купуват- все ще има на пазара олепени с цветчета или опръскани с металикав спрей кактуси и други сукуленти от холандският трикотаж. 
Бойкот и въздържание от покупка на деформирани и неустановими по име барбарони му е цаката  (y)

Неактивен ivopaunov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 39
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Изкуствени цветчета.
« Отговор #2 -: Февруари 20, 2016, 10:15:01 am »
Мерси Pistolero , скоро в Кауфланд разглеждах бодливковците и видях може би около 20 забити цветчета в един . Що за идиоти ще го правят ? Ама от холандците всичко може да очакваме!  (rofl)

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    1.4%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Изкуствени цветчета.
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2016, 08:03:45 pm »
Мерси Pistolero , скоро в Кауфланд разглеждах бодливковците и видях може би около 20 забити цветчета в един . Що за идиоти ще го правят ? Ама от холандците всичко може да очакваме!  (rofl)
Идиотите, работещи в оранжерията или пласмента на фирмата.  :) Имали са дневна или почасна норма 20 цвята и вместо да ги ръгат на двайсе растения поотделно, са ги забили върху един кактус, имащ достатъчна повърхност за всичките. Бизнес - нищо лично, дет се вика.

И аз съм купувал такива, може и да не са от Холандия, просто ми е било жал за растението, което след прецизна манипулация може да бъде освободено от лепилото и цвета, а след някоя година няма и да му личи въобще.

Животните имат права, а растенията? Още не, явно.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Кактус БГ

Re: Изкуствени цветчета.
« Отговор #3 -: Февруари 20, 2016, 08:03:45 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33