Автор Тема: Снимка на месец декември  (Прочетена 9110 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zmei4o

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 911
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #15 -: Декември 12, 2013, 12:00:41 am »
Избора беше мой :)
Сори за недоволните  (n) (devil)

Ето защо избрах тази снимка 8-|
1. Снимката ми харесва
2. Има хубав вид растение -  Хубав педиокактус
3. Цъфнал е
4. на хубав фон е -  мек, тъмен и кафеникав подходящ за фон на зелено (растение) и кремав цвят
5. растението е на фокус както и един от цветовете
6. това беше от малкото публикувани снимки на растения през месеца - все пак е от Ноември  :D
7. Google не лъже за датата  8)
8. фона е еднотипен и лесно ще се махне, за да се сложи на аватара на форума (Все пак и рязането на снимки за колаж си е труд!)

Айде гледайте да наснимате повече снимки, че да има и повече избор за Декември  (wasntme) (bear)
Не остана (wasntme) от тая година (party) (beer)

Неактивен Schmidt

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 335
  • Activity:
    0%
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #16 -: Декември 12, 2013, 01:32:23 am »
Рубриката сама по себе си е субективна ,както е субективно мнението на всеки един от нас.Мисля, че няма да е лошо снимка или растение на месеца да се избира от всички с гласуване,а не само от един човек.Така ще се обхванат по-широк кръг от мнения.Всеки има различен вкус и усещане за красота и естетика.За мен педиосите по старата систематика също не представляват интерес.Не може всичко да ми харесва. Андромир не би трябвало да се обижда, след като всеки, който е виждал и купувал негови растения знае, че са отлично гледани и че той притежава една прекрасна колекция.Това е факт а не изпросен комплимент. Останалото са лични мнения по конкретен въпрос в случая снимка.

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #17 -: Декември 12, 2013, 07:00:20 am »
Честито на победителя!  (beer) И не го взимайте навътре. Рубриката е субективна. Конкурса продължава. Щракайте още.

За педиокактусите - за мене те са доста скучни растения, в покой (поне видимо) са поне 8 месеца годишно. Популярни са, щото трудно кълнят и са все още нови и редки. И траят на студ. Тоя екземпляр на собствен корен щеше да е в момента .. под земята, вдлъбнат. Тогава фотографа щеше да се изпоти още повече...  :)

Моите дето ги имам, смятам да ги гоня на двора, поетапно.  8)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #18 -: Декември 12, 2013, 07:05:06 pm »




 (y)

guest8

  • Гост
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #19 -: Декември 13, 2013, 07:56:10 am »
... и съвсем случайно или не Истината под формата на Мастер Босос дойде при нас на четири колела с  една Тойота боядисана с червена боя, директно от Бургас, през Троянскиот проход.  (clap) (bow) От тук насетне историята всички я знаете.. станахме подвластни на сектата "Мечът на Истината"....
Алилуя, братя и сестри! (party) (d)
поемам изцяло вината за смяната на ориентацията ви (и за ферари с цвят червен)  (wasntme), предполагам че винаги ще ми тежи на съвеста  :S
приемането и отричането на ашламичките се дължи по мое мнение на различните гледни точки: част от нас се радват на нещо, което не се случва в природата (с всичките му пасиви и активи); уважавам позицията на колегите, които категорично не ги приемат по една или друга причина (почти изцяло се препокриват с групите "стари"/"нови" кактофили  (nod)). Много си ги харесвам трънчетата на собствен корен, но елате вие да ги отглеждате по Черноморието през зимата  (:|
Поздрави, Андро!

Неактивен melaleuca

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 2283
  • Activity:
    0%
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #20 -: Декември 13, 2013, 10:38:20 am »
Chestito chichko andru!

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #21 -: Декември 14, 2013, 04:43:12 am »
...

Определено, след като е именувана "Снимка на месеца", рубриката трябва да застъпва основно качество на снимката и професионализъм на фотографа. А, не го прави. Да не говорим, че ако продължи да съществува, както "трябва", в нея ще виждаме снимките на малцина само, които имат и обектите и техниката, и уменията…

Според мен тази рубрика просто трябва да се закрие и да се започне сериозно рубриката, за която писах преди - "Растение на месеца", с възможност за гласуване (анкета) от потребителите и ангажимент към видовете, а не към някой участник във форума конкретно. Това ще помогне и на проекта БЕК и ще бъде от полза за начинаещите и новодошлите…
Ами хайде де, пусни я тая тема или рубрика с анкета или както си я замислил и описал по-горе.

А настоящата сама ще си затихне, ако няма интерес и продължители...
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен scleri

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1138
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #22 -: Декември 14, 2013, 04:57:33 pm »

Да извинява Андро, че му наспамихме снимката на месец декември.

Екзотика веднъж вече предложи да създадем нова рубрика " Растение на месеца ", но улисани покрай летните си занимания с трънчовците не и обърнахме вниманието което заслужава. Мисля че зимните месеци са идеални за тази инициатива. И без друго нямаме какво да правим. / Особено пенсионерите/. Имам една малка идейка за промяна в правилата предложени от екзотика. Вместо един участник / избран по определен критерий / да предлага пет растения по негов избор и останалите да гласуват не е ли по-добре да определи област, а всеки който иска да предложи свое растение. Например казваме тоя месец темата е Южна Америка , или най-красив бодил, или най - интересен / необикновен / цвят, или нещо подобно. Всеки който иска може да участва с да кажем до три снимки, и след това всички във форума да изберат победителя за месеца. Наградата за победителя може да е морски круиз някъде на карибите, или екскурзия до природните местообитания на любимо трънче. Ние ще му изберем наградата, а победителя ще си я плати.   

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #23 -: Декември 14, 2013, 05:23:10 pm »
Малко идеи от нашия местен ежегоден фото-конкурс:

Цитат
Competition categories
All photos must feature cacti and/or other succulents in some way, and may have been taken in
Alberta or anywhere else. These categories are not mutually exclusive, so for each photo you
choose the category that you believe best represents your photo.
1 Outdoors: photos of natural settings, landscapes or panoramas.
2 Outdoors: photos of your or others’ gardens, or other displays such as botanical gardens.
3 Indoors or outdoors: photos of individual or a few flowering cacti, including close-ups.
4 Indoors or outdoors: photos of individual or a few flowering succulents, including
close-ups.
5 Indoors or outdoors: photos of spination, foliage or other non-flower features.
6 Other interesting photos having something to do with cacti and/or succulents (this
category is a residual – any photos you wish to submit that don’t seem to fit any of z
the other five categories).
Details
a. Each person may submit up to five photos in total across the six categories, so choose your best
photos! You specify each photo’s category.
b. Photos may be submitted electronically, or as printed photos or slides. Photos may have been
taken at any time in the past, but photos submitted to the 2012 or earlier contests may not be
resubmitted. Photos used in any prior publications may be submitted, as long as publication in the
newsletter Cereusly Speaking is permitted (please so indicate).
c. Any size or resolution is acceptable, but you must do any cropping or other alterations to the
photo before submission. If you have a printed photo that you want to submit only part of, please
just indicate the part you want included.
d. There should be no identification of you on the face of any photo.
e. The submitter of the winning photo in each category will receive a $25 gift certificate.
f. The winning photo in each category will be chosen by vote of members present at a members’
meeting. All submitted photos will be projected on-screen and a check-list of them will be provided
to members to facilitate voting.
g. Winning photos will be displayed in a special section of Cereusly Speaking. Other photos may
appear elsewhere in the newsletter.
h. Your photo remains your property, but by submitting it, you grant permission for it to be published
in the newsletter Cereusly Speaking. Your permission for any other use will be separately
sought from you.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен Валентин

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 178
  • Activity:
    0%
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #24 -: Декември 16, 2013, 10:38:15 am »
Едно немога да разбера!
Защо само за кактуси говорите.
То сукуленти няма нали?

Неактивен imdnme

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 166
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Angie
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #25 -: Декември 16, 2013, 11:45:18 am »
Според мен най-лесно, честно и пригледно ще е да се определят категории, във всяка от тях да се предлагат номинации и накрая на месеца да се гласува под формата на анкета.
Моята прогноза за времето: http://weather-bg.com

Неактивен Andromir Popov

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 1064
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #26 -: Декември 16, 2013, 09:24:35 pm »
 (f)Ако искате да чуете и моето скромно мнение
Първо кактусите се категорезират по трудност на отглеждане и рядкост в природата и в колекциите естествено.
Ако е така,не може да се сравняват дори и перфектно отгледани растения от примерно втора категория със не дотам красиви растения от първа.
Категоризация по трудност включва растения ,които са на изчезване в природата ,трудни за отглеждане в колекциите много ниска кълняемост,редки видове като примерно аз поставям в първа категория:
Ariocarpus;Aztekium;Austrocactus;Blossfeldia;Cintia;Copiapoa solaris;Copiapoa krainziana;Copiapoa griseo-violacea;Discocactus;Echinocactus polycephalus;Echinocactus parryi;xeranthemoides;Echinomastus;Eriosyce aurata;ceratistes;Geohintonia;Mammillaria herrerae;hernandezii;machucae;napina;perezdelarosae;solisoides;sanchez mejorada.Neowerdermannia;Obregonia;Ortegocactus;Pygmaeocereus byeblii;Pyrhocactus andreanus;bulbocalyx;umadeave;Sclerocactus;Pediocactus;Toumeya;Turbinicarpus;Uebelmannia.....и много други пропуснати.
Вие  продължете другите категории и поправете и допълнете първата категория която според мене е такава и не казвайте,че всеки има различен вкус защото ,ако в   растенията които съм описал има разминаване то категоризация винаги съществува.
 


Неактивен Valyo

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 446
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #27 -: Декември 17, 2013, 11:27:40 am »
Мисля, че нещо много ги усложняваме нещата. Ако почнем да ги разделяме и групираме, пък после и подреждаме....излишно според мен. С изключение може би на последния месец, всички други бяха сполучливи. Просто трябва да си уточним критериите за " снимка на месеца" : дали приоритетът ще падне върху качеството на снимката или върху самото растение. За мен лично е важна естетическата страна на снимката, т.е. красотата на растението. В края на краищата не сме фотографски форум (shake). Та съчетанието на красиво изглеждащо растение с ясно фокусиране - това е. Дайте да го уточним и да продължаваме към 2014 г. :)
Valyo

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2841
  • Activity:
    1%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #28 -: Декември 17, 2013, 03:27:03 pm »
Мисля, че нещо много ги усложняваме нещата. Ако почнем да ги разделяме и групираме, пък после и подреждаме....излишно според мен. С изключение може би на последния месец, всички други бяха сполучливи. Просто трябва да си уточним критериите за " снимка на месеца" : дали приоритетът ще падне върху качеството на снимката или върху самото растение. За мен лично е важна естетическата страна на снимката, т.е. красотата на растението. В края на краищата не сме фотографски форум (shake). Та съчетанието на красиво изглеждащо растение с ясно фокусиране - това е. Дайте да го уточним и да продължаваме към 2014 г. :)
Точно така. Ако вкараме и трудност, а тя, смея да твърдя, все пак е относителна, ще трябва да вкараме и досието на кактуса - кой го е отглеждал, при какви условия, колко се е изпотил... това не е за конкурс. Това го правим в темите и в галерията, в една или друга степен.
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен imdnme

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 166
  • Activity:
    0%
  • Пол: Жена
  • Angie
Re: Снимка на месец декември
« Отговор #29 -: Декември 17, 2013, 03:29:15 pm »
Аз имах предвид отделни конкурси за ... за кажем трън на месеца, семеначе на месеца, сукулент ?
Моята прогноза за времето: http://weather-bg.com

Кактус БГ

Re: Снимка на месец декември
« Отговор #29 -: Декември 17, 2013, 03:29:15 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33