Автор Тема: Досиетата  (Прочетена 3783 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Досиетата
« -: Март 11, 2013, 03:02:40 pm »
Специален поздрав за членовете на дружество "Екзотика"

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Досиетата
« Отговор #1 -: Март 19, 2013, 02:03:44 am »

Second oldest кактусист в София /Бистрица (вторият от ляво на дясно на първия ред).

Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Досиетата
« Отговор #2 -: Март 19, 2013, 05:13:50 am »
Гледам тая членска карта и се чудя, как се е ставало член там? Колко заека/кактуса или любене-на-природата трябваше да си доказал, че да ти я дадат?  :D Или само великите я носехте?
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Досиетата
« Отговор #3 -: Март 19, 2013, 03:50:34 pm »
Гледам тая членска карта и се чудя, как се е ставало член там? Колко заека/кактуса или любене-на-природата трябваше да си доказал, че да ти я дадат?  :D Или само великите я носехте?
Глей сега Джорджи, то едно време в Екзотика се влизаше с приемен изпит, не е като сега.
Първо трябва да посещаваш сбирките редовно няколко месеца (час на влизане, излизане и т.н.). На сбирките, първо някой с повече опит (тогава нямаше Велики), изчетЕ някоя лекция, после въпроси и отговори под ръководството на модератор, както си му е редът и след това дискусии и "Разни". Чак след това се преминаваше към гроздова, бира и кебапчета. Като минеш този задължителен период, за да те приемат, ти трябваха и двама поръчители. На мен единият ми беше Валъо от Бистрица, а др. един колега от работата. Тук ще отворя една скоба да кажа, че Кирчо Акулата (така се казваше този колега), всъщност ме запали по катусите.  Веднъж влизайки в неговата лаборатория, видях една Хилдевинтерa аурейспина (Cleistocactus winteri). В момента, в който я видях, разбрах че вече съм кактусар, купих си A bis Z - та на Хааге и се отпочна цялата драма .
Та да продължа, след като те приемат и ти връчат заветната карта, първо разбираш с недоумение, че си в един кюп със зайцевъди и гълъбовъди, а трябва да обичаш и цялата природа, не само кактусите. То ме беше срам да я показвам тази карта, мушнал съм я в едно старо чекмедже и преди няколко дена като разтребвах, я открих и изпаднах в умиление, та рекох да я постна във форума. Тези негативни емоции тогава, бързо се забравяха и компенсираха с привилегията, че ставайки горд член на дружеството, получаваш достъп до библиотеката. Тя се състоеше от две руски книжки с илюстрации, които ги пипахме и разлиствахме, като че са от фонда на Народната библиотека, реликви от Атон или нещо такова. Имаше и един служебен А bis Z, който беше само за позване в "читалнята". Днешните колекционери от по-младото поколение, а осбено от тези като Ради /Керин2, нямат представа  как се гледаха кактуси без интернет, полеви номера, графики и таблици и всякаква литература. Хааге беше като библия. Да не говорим за достъп до търговци. То сега всеки може или поне така си мисли.

Живи и здрави...!

P.P. Между другото, като стана въпрос за Керин. Аз не го познавах и прочетох всякакви изказвания за него, по повод на някаква стара история. Вчера си поговорихме с момчето (в 7-ми клас е) по скайпа. Да знаете че това момче е Гений (той е тези новите индиговите). Нямаше въпрос, по който да го бутна и да не информиран. Изчел е форума на catiguide от Ей до Зет. Потготвен е не само теоритично, сял е и пак ще сее (поръчал е към 100 вида семки,  да не ви казвам какви видиве са). Момчето и мн. възпитано, викам му "Ради, говори ми на ти, ние сме си колеги от форума и колекционери, независимо от разликата във годините". А той ми казва, "Извинете, не мога, така съм възпитан". Да знаете че това момче скоро ще стане Велик, в инстинския смисъл.

Аз наближавам 60-те и не се каня да умирам, каня се да сея пак и тепърва да гледам кактуси, ама тези работи само Началника от горе ги решава. Обявявам официално: ако нещо ми се случи преждевременно, завещавам каквото имам (растения, парници и редосеялки, литература, твърдия диск с папките за кактуси) на Ради!! Мойте щерки не пожелаха да поемат щафетата като Асенчо.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Досиетата
« Отговор #4 -: Март 19, 2013, 11:44:56 pm »
Аз винаги съм се удивлявал, на желанието да институциолизира туй дето не може.
Например, заслужил артист или художник... или знатен кактусар.Туй го праеше министерството на културата (РР казваше, че няма нищо против министъра на културата, а против културата на министъра) по редложение на съюза на артистите.
т.е.
Ако ръководството на дружество "Съюз на зайцевъдите и т.н." беше предложило на Министерството на земНеделеието, то без съмнение щехме да имаме "Какатусар на НРБ" и "Народен Кактусар", "Заслужил кактусар" и "Знатен кактусар и т.н."
 (rofl) (rofl) (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
Re: Досиетата
« Отговор #5 -: Март 20, 2013, 12:01:31 am »
..
Ако ръководството на дружество "Съюз на зайцевъдите и т.н." беше предложило на Министерството на земНеделеието, то без съмнение щехме да имаме "Какатусар на НРБ" и "Народен Кактусар", "Заслужил кактусар" и "Знатен кактусар и т.н."
 (rofl) (rofl) (rofl)

Баси, как ми отваряш очите.. титлите са ЯКИ! Отивам да проверя в Патентното дали не са запазени и мое ли да ги ползУваме!  (rofl)

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Досиетата
« Отговор #6 -: Март 20, 2013, 01:29:04 am »
Леле John!
 (rofl) (rofl) (rofl)
Щото ако направим БГ развъдник за кактуси и рози ша удавим холандците.С ингилизите ще е по-трудно, но не невъзможно.Изобщо за лудите няма нищо невъзможно! Проблем се получава, като го реализират!
 (rofl) (rofl) (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Досиетата
« Отговор #7 -: Март 20, 2013, 06:01:38 pm »
С руските колеги...


Неактивен 7george

  • Герой на БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • ********
  • Публикации: 2847
  • Activity:
    0.8%
  • Пол: Мъж
  • Какторжник, по лесните видове
Re: Досиетата
« Отговор #8 -: Март 20, 2013, 09:08:13 pm »
Леле John!
 (rofl) (rofl) (rofl)
Щото ако направим БГ развъдник за кактуси и рози ша удавим холандците.
 (rofl) (rofl) (rofl)
Мани - ще надойдат на катуни в БГ и ще се заселят по нивята и край оранжерийте. Ще ги наемате за без пари да бачкат и да споделят опит, и може би "холандчета" няма да е мръсна дума вече...  (rofl)
== Лятото идва! ==
Every day above ground is a great day!

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Досиетата
« Отговор #9 -: Март 21, 2013, 01:04:59 am »
Разбирам ...
ма аз съм в Канада.
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Досиетата
« Отговор #10 -: Март 21, 2013, 02:09:49 am »
Джорджии, четеш ли си съобщенията..

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Досиетата
« Отговор #11 -: Март 21, 2013, 03:41:39 am »
Айде лека...

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Re: Досиетата
« Отговор #12 -: Март 21, 2013, 03:44:23 am »
Джордж, прочети и другите съобщения.

Неактивен troll

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 549
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Кактусистки психоаналитик а.к.а. ПСИХО
Re: Досиетата
« Отговор #13 -: Март 21, 2013, 04:07:03 am »
Уважаеми г-н 7George!
Земи си прочети личните съобщения, че тук някои ще получат кардиокриза!
Трябва да си отговорен! като с кактусите!
 (rofl)
Ако имаш два цъфнали какгуси дай единия на мен

Кактус БГ

Re: Досиетата
« Отговор #13 -: Март 21, 2013, 04:07:03 am »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33