Автор Тема: Видео-музикални поздрави за Главната Редакция на БЕК  (Прочетена 2384 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
Отварям тази тема и ви призовавам всички да ги поздравяваме редовно. Тия хора се скъсват денонощно да пишат съдържателни страници,  като превод на латинските имената на български (абе някъде изчезна тази страница, ако някои я знае къде е,  молим да ме светне, че имам проблем още с Ерио(Ерео)-Зиче(сиче, секе, "ериосиОсице" и т.н.).

Аз по въпроса за транслитерацията имах малък спор с главните редактори, но нещата се изясниха. Моето мнение беше, че това са глупости (да ме прощават за израза), ама настояваха да го обсъдим.  Спини даже ангажира свой приятел от от Англия, специалис, и човека си направи труда да даде мнение - че ако някой се опитва да превежда имената от латински, може да го сметнат за "шарлатанин". Той може и да е имал предвид друга дума ("неграмотен" - давам само пример), ама те британците са деликатни хора.  Аз бях на мнението на Джорджи, че всеки българин, който се занимава с  кактуси, има  ср. образование и едва ли ще му е проблем да прочете транскрипцията , написана с латнски букви и да си я произнесе на български, на глас. Ама то имАло и проблем, как ще им "викаме на маса..", за да се разбираме. Изказах се и по този въпрос пред редакцията на БЕК, викам, Абе на маса, като ти кажа Ерио-зиче (сике, сиОсице), все ще ме рабереш, че не говоря за Пародия, ама те викат "Цц.., ще има транскрипция". Аз тогава бях само редови редактор и като си му е редът, се съобразявам с Началството. То после, поспорихме и по други теми с Главните, понякога и на висок тон (наши си вътрешни БЕК-овски проблеми, като етиката в отношенията между редакторите и кой е джентълмен, кой не е (да ви занимавам с простотии). Ама после, не знам как стана, вчера сутринта установих че ми е блокиран достъпа до БЕК за 1 месец (не съм много запознат с редакторските процедури във Wiki). От последните разговори с  Admin-те на БЕК, май се досещам, че съм предупреден със "жълт картон" от Съдията, и съм лишен от състезателни права до 20-ти април. За моето мнение по въпроса - слушайте следващия  музикален поздрав. (той и предишния "Red House", на Джимарата), май беше по този повод, ама то за там се иска малко повече английски за текста (аз нали не го знам много, та щерката ми помогна с превода). Сега като нямам възможност да творя и да създавам безмислени шаблонни страници за БЕК, си създавам страници за ДЕК (Домашна Енциклопедия Кактуси). В нея има всякакви глупости, като средно- месечни стойности за температурите и валежите по хабитатите, нестандартни условия за отглежане -по мнения от форуми и мой опит, ама няма да я публиковам, да не праиме конкуренция на БЕК-а.

Ей го на и поздрава:



Сега за новата тема, поздравявайте ги тия хора, че те ходят и на работа и се трудят нощем в БЕК-а неуморно.

Неактивен John Stalker

  • Група БЕК
  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 3297
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
  • Пишман енциклопедист, списвач и събирач на кактуси
 (rofl) Благодарим. Интригантството е стара наука.. и който го владее може да постигне много. (rofl)
Аз обаче предпочитам да си запазя достойнството, защото го имам.  (y)

Неактивен nimich

  • Потребител на Кактус БГ
  • *****
  • Публикации: 108
  • Activity:
    0%
  • Пол: Мъж
(rofl) Благодарим. Интригантството е стара наука.. и който го владее може да постигне много. (rofl)
Аз обаче предпочитам да си запазя достойнството, защото го имам.  (y)

Няма да ти отговарям на закачката, за да не почнем пак да се въртим  в някой омагъосан кръг. Бъди здрав и Големи Успехи във Великия Проект БЕК!!!

Кактус БГ


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33